Įvykiai: Skaityti visus Rašyti
animacija

Gyvenimo džiaugsmo animatorius

Kristina Steiblytė
Vladislavas Starevičius su dukterimi
Vladislavas Starevičius, nors ir pradėjo lėlinę animaciją kurti Lietuvoje, vis dėlto čia žinomas ne taip plačiai, kaip galėtų būti. Prancūzų kultūros centro ir teatro „Lėlė“ iniciatyva birželio 16 d. vilniečiams buvo parodyta šio menininko filmų retrospektyva. Jų pristatyti į Lietuvą atvykusią Léona-Béatrice Martin Starewitch, V. Starevičiaus anūkę, pakalbinome apie senelį ir jo palikimą.

Japonų „anime” naujienos ir klasika Lietuvoje

7 MD
„Vaikai, kurie vijosi žvaigždes“
Jau tradiciniu tapusį japonų „anime” festivalį „Otaka“, kuris vyksta gruodžio 1–4 d. „Forum Cinemas“, atidarė premjera iš Japonijos – naujausias režisieriaus Makoto Shinkai („5 centimetrai per sekundę“) filmas „Vaikai, kurie vijosi žvaigždes“ („Children Who Chase Lost Voices from Deep Below“, „Hoshi O Ou Kodomo“, 2011, 116 min.).

Vėl kviečia „Tindirindis“

7MD informacija
„Vaikystės dienoraštis“
Gausių spalio kino renginių estafetę nuo pirmadienio perims Tarptautinis animacinių filmų festivalis „Tindirindis“. Spalio 19- 25 d. Vilnius septintą kartą vėl taps animacijos sostine.

Praūžė anime dienos „Otaka"

7MD informacija
„Betonas geležis raumenys"
Keturios dienos, septyni filmai ir daugiau nei du tūkstančiai žiūrovų - tokią statistiką pateikia pirmasis oficialus Japonijos animacijos festivalis „Otaka". Pagrindinis projekto tikslas - pirmą kartą Lietuvoje kokybiškai pristatyti įvairiu laiku ir skirtingais stiliais sukurtas anime žanro juostas.« Atgal

Kiti raktiniai žodžiai