Įvykiai: Skaityti visus Rašyti
Gaida

Meilės daina

Rasa Aukštuolytė
Cyril Diederich
Lygiai prieš dešimt metų muzikos mėgėjai turėjo galimybę išgirsti Vilniuje skambėjusią vieną sudėtingiausių ir įspūdingiausių XX a. simfoninės muzikos šedevrų - Olivier Messiaeno simfoniją „Turangalila“. Po ilgos pertraukos ši galimybė mums buvo suteikta dar kartą - tereikėjo apsilankyti spalio 23 d. Nacionalinėje filharmonijoje surengtame koncerte, kurio nepraleisti ragino ir 20-ojo aktualios muzikos festivalio „Gaida“ rengėjai.

Kritikų orkestras: taikinyje - „Gaida“

7 MD
Latvijos radijo choras
Sostinėje ypač stipriai šiuo metu pučiančių muzikinių vėjų sūkury spalio 24-31 d. praūžė šiuolaikinės muzikos festivalis „Gaida“. Bent jau sutelktumo prasme - devyni koncertai per aštuonias dienas - tai buvo stipri šiuolaikinės muzikos ataka. O turinio požiūriu?

Apie rezistenciją, tūkstantmetį, greitį ir degalus „Gaidoje“

7MD informacija
Paskutiniai šiųmečio festivalio akordai, pažymėti lietuviškų premjerų ir pripažintų užsienio autorių kūrinių gaida, jūsų dėmesio tikisi jau šį ir rytojaus vakarus (spalio 30 ir 31 d.). „Gaidos“ uždarymo koncerte šiandien Kongresų rūmuose greta austro Johanneso Maria Staudo („Apie lyginamąją meteorologiją“, 2009) ir brito Michaelo Nymano („MGV“ - „Didelio greičio muzika“, 1993) kūrinių išgirsime dvi pasaulines premjeras: Šarūno Nako „Rezistencija“ ir Jurgio Juozapaičio „Sympho 2009“.

Videoopera, futuristinis kinas ir naujausi lietuvių kūriniai „Gaidoje“

7MD informacija
Jau rytoj prasidedančio šiuolaikinės muzikos festivalio „Gaida“ programa turėtų sudominti ne tik smalsiuosius melomanus (beje, kaip ir nespalvotos kino klasikos gerbėjus), bet ypač tuos, kuriems miesto kultūra yra daugiau nei jos „linijinė“ faktologinė istorija nuo miesto įkūrimo iki mūsų dienų.« Atgal

Kiti raktiniai žodžiai