Įvykiai: Skaityti visus Rašyti
Teatro muziejus

Verta legendos: Olga Švede-Dubeneckienė-Kalpokienė

Giedrė Jankevičiūtė
Petras Kalpokas. O.D. portretas. Apie 1923 m.
Šiuo rašiniu įkandin kolegos Donaldo Strikulio, birželio pradžioje paskelbusio parodos „Spalvos ir šokio paviliota“ recenziją savaitraštyje „Literatūra ir menas“, norėčiau atkreipti „7 meno dienų“ skaitytojų dėmesį į Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejuje veikiančią intriguojančią parodą, skirtą Olgos Švede-Dubeneckienės-Kalpokienės (1891–1967) 120-ųjų metų sukakčiai.

Spalvos ir šokio paviliota

7 MD
O.Dubeneckienė-Kalpokienė. 1930 m.
Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejuje nuo spalio 26 d. veiks paroda „Spalvos ir šokio paviliota“, skirta paminėti pirmosios Lietuvos baletmeisterės, šokio pedagogės ir teatro dailininkės Olgos Dubeneckienės-Kalpokienės 120-ąsias gimimo metines. Lankytojai kviečiami susipažinti su asmenybe, padariusia didelę įtaką Lietuvos šokio kultūros ir scenografijos formavimui.

Miesto peizažai

Remigijus Venckus
Jevgenij Fridlin. „Kiemeliai“. 2007 m.
Pas mus tapo įprasta regėti Vakarų Europos arba gretimų, kaimyninėse šalyse kuriančių menininkų darbus, bet nedažnai tenka Lietuvoje išvysti kazachstaniečių kūrybą. Galbūt dėl šios priežasties projekto „Menas senuose Lietuvos dvaruose“ organizatoriai nusprendė pristatyti kazachstaniečio Jevgenijaus Fridlino (1973) darbus.

Tykanti juoduma

Vidas Poškus
Harijs Brants. „Senelis“
Banalu net sakyti, kad Harijo Branto piešiniai (anglis, popierius) yra sudaryti iš dviejų pradų: juodumos ir baltumos.

Muzikinė edukacinė programa

7MD informacija

Kino laiptai

Skirmantas Valiulis
Tarybinio kino šventės (kinorama „Jaunystė“, 1983 m.)
Besiskundžiantieji, kad sunku pamatyti lietuviškus filmus, tegu ilgam įsikuria Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejuje, kur atidaryta paroda „Lietuvos kinas. 1909-2009“. Atrodo, kad svarbiausia čia yra vaidybiniai, dokumentiniai, animaciniai įvairiausių metų filmai ir net nebyli kino kronika.

Dūzgiančios pievos

Živilė Ambrasaitė
Nomeda Saukienė. „Užstalė I, II“. 2009 m.
Jau antrus metus gyvuojantis projektas „Menas senuosiuose Lietuvos dvaruose“ gimė siekiant suaktyvinti dabartinę kultūrinę sklaidą Lietuvoje. Skirtingose istorinėse vietose rotacijos principu rengiamomis parodomis ne tik siekiama atkreipti dėmesį į Lietuvos dvarų istorinį ir kultūrinį paveldą, bet ir norima padėti šiuolaikiniams menininkams surasti erdvę, kurioje jie galėtų pristatyti savo naujausius kūrinius. Parodos vyksta ne tik Vilniuje ir Kaune, bet ir Trakuose, Anykščiuose, Raudonėje ir Kelmėje, o viena iš baigiamųjų projekto ekspozicijų bus parodyta Klaipėdoje.

Miestas kine, kinas mieste

7MD informacija
„Roma – atviras miestas“
Birželio 17 d. prasideda visą vasarą truksiantis kino projektas „Kinas mieste, miestas kine“. Jis ne tik dar kartą primins, kad Vilnius šiemet yra Europos kultūros sostinė. Projekto rengėjai nori atskleisti istorines Vilniaus sąsajas su kitomis Europos šalimis, kurių pėdsakų liko miesto erdvėse ir kiemuose, bandys susieti skirtingas miesto vizijas, susipynusias ar pasiklydusias Vilniuje. Peržiūros vyks trečiadieniais ir ketvirtadieniais, 21.30.« Atgal

Kiti raktiniai žodžiai