Deprecated: Function ereg_replace() is deprecated in /home/menodien/domains/7md.lt/public_html/archyvas/include/main.inc.php on line 82

Deprecated: Function ereg() is deprecated in /home/menodien/domains/7md.lt/public_html/archyvas/include/main.inc.php on line 191
7 meno dienos > Raktazodziai
Įvykiai: Skaityti visus Rašyti
Vainiūnas

Stasio Vainiūno konkursui pasibaigus

7 MD
Motiejus Bazaras ir Lietuvos kamerinis orkestras. M. Vidzbelio nuotrauka
Kovo 28 – balandžio 2 dienomis Vilniuje vyko VI tarptautinis Stasio Vainiūno pianistų ir kamerinių ansamblių konkursas. Garsaus lietuvių muzikos kūrėjo ir pianisto vardu pavadintas konkursas vainikavo jo 100-mečiui skirtus renginius. O balandžio 2-ąją konkurso pabaigtuvių iškilmėmis ir koncertu Filharmonijoje buvo paminėtos jau 101-osios S. Vainiūno gimtadienio sukaktuvės.

Paskutiniai šimtmečio akcentai

Laimutė Ligeikaitė
Visus šiuos metus minime vienos iškiliausių Lietuvos muzikos asmenybių, pianisto, kompozitoriaus, pedagogo Stasio Vainiūno 100-ąsias gimimo metines. Savo įnašą pagerbiant mūsų klasiką įnešė ir Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras, parengęs šio kompozitoriaus Koncertą fortepijonui ir orkestrui Nr. 2 bei Rapsodiją lietuviškomis temomis smuikui ir simfoniniam orkestrui (Kongresų rūmai, 2009 m. rugsėjo 25 d.).

Minint Stasio Vainiūno šimtmetį

Laura Kaščiukaitė
Nuotrauka iš LMTA archyvo
Koncertų salėse skambanti lietuvių autorių simfoninė muzika - reta dovana akademinės muzikos gerbėjams. Dažniausiai ši galimybė atsiveria minint jubiliejines iškilių menininkų gimimo ar netekties datas, kaip ir šįsyk. Padėkokime Lietuvos valstybiniam simfoniniam orkestrui (vadovas Gintaras Rinkevičius), naujajame koncertų sezone tęsiančiam lietuviškos muzikos populiarinimo misiją, ir pianistei Birutei Vainiūnaitei, nenuleidžiančiai rankų puoselėjant ir atliekant tėvo - lietuviškos muzikos klasiko Stasio Vainiūno - nuosaikiai modernią muziką. Jei ne karingųjų dukrų iniciatyva ir atsidavimas, vargu ar rugsėjo 25-ąją po Vilniaus kongresų rūmų skliautais būtų nuskambėjęs kompozitoriaus ir pianisto S. Vainiūno Koncertas fortepijonui Nr. 2 bei Rapsodija lietuviškomis temomis smuikui ir simfoniniam orkestrui.

Puoselėjant tradiciją

Rima Povilionienė
Stasys Vainiūnas
Rugsėjo 25 d. Vilniaus kongresų rūmuose vyks simfoninės muzikos koncertas, skirtas Stasio Vainiūno 100-osioms gimimo metinėms. Koncerte dalyvaus pianistė Birutė Vainiūnaitė, smuikininkė Saulė Rinkevičiūtė, Lietuvos valstybiniam simfoniniam orkestrui diriguos Martynas Staškus.

Švenčiant kompozitoriaus jubiliejų

Aldona Eleonora Radvilaitė
Kompozitorius Stasys Vainiūnas (1909-1982)
Atrodytų, dar taip neseniai Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje sutikdavome visada gerai nusiteikusį, nuolat skubantį, žvalų, su smagia šypsena veide profesorių Stasį Vainiūną (1909-1982).

Atjaunėju, kai bendrauju su jaunais

Vytautė Markeliūnienė« Atgal

Kiti raktiniai žodžiai