Įvykiai: Skaityti visus Rašyti
Hamletas

Vienintelis „Hamletas“ Vilniuje

7 MD
„Hamletas”. Nuotrauka iš „Meno forto“ archyvo
Lapkričio 16 d. 18 val. Nacionaliniame dramos teatre E. Nekrošiaus „Hamletas“ bus vaidinamas paskutinį kartą šiais metais.

OKT pradėjo 11-ąjį sezoną

Milda Brukštutė
„Hamletas“.D. Matvejevo nuotrauka
Rugsėjo 3 d. vykusiame OKT/Vilniaus miesto teatro 11-ojo sezono pristatyme ypač jautėsi atsiradusių permainų atmosfera, o dar labiau naujų, ateityje planuojamų pasikeitimų laukimas. Iš režisieriaus Oskaro Koršunovo lūpų ne vieną kartą skambėjo žodžiai: „Naujo puslapio atvertimas“.

Kelionė su „Hamletu“

7 MD
Kiek vaidmenų "Hamlete" vaidina Dainius Gavenonis? Dmitrijaus Matvejevo nuotrauka
Gegužės pradžioje Kroatijoje, Rijekos mieste vykusiame prestižiniame teatrų festivalyje, OKT teatro spektaklis „Hamletas“ susižėrė keturis pagrindinius apdovanojimus. Tarp jų - ir aukščiausias aktoriaus Dainiaus Gavenonio indėlio į šį spektaklį įvertinimas. Tad pokalbis su aktoriumi skirtas šiai progai, šiam vaidinimui ir jo vaidmenims šiame spektaklyje.

Hamletų šeimynėlė veidrodžių karalystėje

Julijus Lozoraitis
Nelė Savičenko, Dainius Gavenonis ir Darius Meškauskas OKT teatro spektaklyje „Hamletas”. D. Matvejevo nuotr.
Rankai jau užsimojus aprašyti Oskaro Koršunovo režisuotą „Hamletą“, parodytą Vilniaus baleto mokyklos scenoje, autoriaus sąžinėje sukirbo noras, anot poeto, „užgniaužti giesmę gerklėje“ ir pradėti rašinį nestandartiškai - nuo aktorių. Žinoma, rizikuojant būti neoriginaliam, nes ir ankstesnieji spektaklio recenzentai atkreipė dėmesį būtent į aktorius. Tačiau scenos brolijai gerų žodžių niekuomet nebus per daug - juo labiau kad šiame spektaklyje jie tikrai jų nusipelno. Nors Oskaro Koršunovo „Hamletas“ patvirtina, kad mūsų teatro minties aukštumos tebėra susijusios su beveik iš visų mūsų scenų išguita režisūra.

Aktoriai Oskaro Koršunovo „Hamlete"

Irena Aleksaitė
Darius Meškauskas (Hamletas) ir Nelė Savičenko (Gertrūda) D.Matvejevo nuotr.
Mačiau scenoje gausybę Hamletų, kuriuos vaidino ir įžymūs pasaulinio garso scenos meistrai, stiprūs profesionalai, ir visai jauni atlikėjai. Tai buvo įvairiausi Hamletai: ekspresyvūs, nervingi, sarkastiškai aštrūs, ironiški, trapiai lyriški ir poetiški, filosofiškai racionalūs, rezignuojantys. Pasaulio teatras eksperimentavo, ieškodamas įtikinamiausio Shakespeare'o herojaus varianto. Eksperimentuojama ir toliau, vis ieškant atsakymo į amžiną ir nelengvą, anglų dramaturgo žmonijai pateiktą klausimą, aktualų visoms epochoms: „Būti ar nebūti?"

Ankstyvas „Hamletas"

Grigorijus Zaslavskis
Nors Vilnius išrinktas 2009 metų Europos kultūros sostine, pirmas oficialios jo programos renginys jau įvyko: Lietuvos sostinėje suvaidinta Oskaro Koršunovo „Hamleto" premjera.

Hamletas yra čia

Rasa Vasinauskaitė
O.Koršunovo „Hamletas“, „Pelėkautų“ scena. Dmitrijaus Matvejevo nuotrauka
Į „Menų spaustuvės" Juodąją salę besirenkančius žiūrovus pasitinka priešais grimo stalus su veidrodžiais sustingę aktoriai. Juodoje erdvėje šviečia tik balti stalai ir veidrodžiuose atsispindintys veidai. Neilgai truks, ir aktoriai, žiūrėdami sau į akis, vis garsiau ir garsiau tars vieną klausimą: „Kas tu esi?" Tarsi kiekvienas matytų kažką kitą, žvelgtų kiaurai veidrodį ir bandytų perrėkti savo pačių balsą... Taip prasideda Oskaro Koršunovo „Hamletas" - juodo ir balto, tylos ir riksmų, veido ir grimo, dienos šviesos ir nakties tamsos kontrastų rokiruotė, kurioje teatrą nuolat perrėžia ne teatro skalpelis.« Atgal

Kiti raktiniai žodžiai