Įvykiai: Skaityti visus Rašyti
Lukšas

Naujas Gyčio Lukšo projektas

7 MD
Gytis Lukšas ir Jensas Christianas Grøndahlis
Neseniai Danijoje išrinktas Europos kino režisierių komiteto nariu, režisierius, Lietuvos kinematografininkų sąjungos pirmininkas Gytis Lukšas atstovaus visoms trims Baltijos šalims. Šiuo metu režisierius planuoja būsimą projektą – filmą, paremtą danų rašytojo Jenso Christiano Grøndahlio romanu „Spalio tylėjimas“ („Tavshed i oktober“, 1996).

Lietuvos kinematografininkų sąjungos apdovanojimai

7 MD
Kino operatorius Audrius Kemežys
Gruodžio 17 d., penktadienį, Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejuje jau 12-ą kartą buvo paskelbti Lietuvos kinematografininkų sąjungos apdovanojimai.

Lagovo „Sidabrinė kekė“ Gyčio Lukšo filmui

7 MD
„Duburys“
Praėjusį savaitgalį pasibaigusiame 39-ajame Vidurio ir Rytų Europos kino festivalyje Lagove (Lenkija) Gyčio Lukšo režisuotas vaidybinis filmas „Duburys“, sukurtas pagal to paties pavadinimo Romualdo Granausko romaną, laimėjo festivalio prizą „Sidabrinė kekė“.

„Duburys“ pelnė pagrindinius „Juodųjų naktų“ prizus

7MD informacija
Gyčio Lukšo vaidybinis filmas „Duburys“ pelnė geriausio Baltijos šalių filmo prizą savaitgalį Taline pasibaigusiame 13-ajame tarptautiniame kino festivalyje „Juodosios naktys“ („Black Nights“). Geriausio operatoriaus prizu apdovanotas Viktoras Radzevičiaus. Šiame konkurse varžėsi trijų Baltijos šalių vaidybiniai filmai.

Žiūrovai neliko abejingi „Duburiui”

7 MD
„Duburys“
Naujausias lietuviškas filmas „Duburys” sulaukė žiūrovų gausių vertinimų, taip pat ir raštu. Publikuojame keletą atsiliepimų.

Sustingusio laiko dramos

Živilė Pipinytė
Oksana Borbat (Maša) ir Giedrius Kiela (Juozapas Gaučys)
Gyčio Lukšo „Duburys“ - ilgai lauktas filmas. Ilgai ne todėl, kad jo kūrimas užtruko daugiau kaip trejus metus. Todėl, kad iš esmės tai pirmasis lietuvių kino bandymas suvokti, kas buvo sovietmetis. Ne tas, iš kurio dabar gana nostalgiškai šaiposi jauni reklaminių ir kitokių filmukų autoriai. Bet tas tikrasis, palikęs neišdildomą žymę, deja, ne vienos kartos mentalitete.

„Duburio“ premjera

7MD informacija
„Duburys“
Naujausio Gyčio Lukšo filmo „Duburys“ premjera vyks penktadienį, rugsėjo 4 d. „Forum Cinemas Vingis“. Pasaulinė šio filmo premjera – Monrealio tarptautiniame filmų festivalyje. Rugpjūčio 27–rugsėjo 7 d. Kanadoje vykstantis tarptautinis festivalis buvo vienas pirmųjų, atrinkęs šį lietuvišką filmą į savo programą.« Atgal

Kiti raktiniai žodžiai