Įvykiai: Skaityti visus Rašyti
Televizija

Be šedevrų, bet su žvaigždėmis

Jonas Ūbis
„Pasileidėlis“
Šįvakar (27 d. 23 val.) LTV transliuos Olimpinių žaidynių atidarymo ceremoniją. Po to sportas bus rodomas kasdien. Neįsivaizduoju, kaip galima leisti brangų laiką spoksant į bėgančius, šokančius į aukštį ir tolį, minančius dviračius, mosuojančius irklais, kamuoliais ir kitais daiktais žmones.

Vasarą zombiai nesnaudžia

Jonas Ūbis
„Mirusiųjų žemė“
Vasarą pajusi įsijungęs bet kurį kanalą, nebent išskyrus BBC žinias.

Fantasmagoriški siluetai

Jonas Ūbis
„Blogi namai“
Vasara mieste – visada išbandymas.

Gyventi bus linksmiau

Jonas Ūbis
„Kobra“
Prieš rinkimus Lietuvoje gyventi darosi vis linksmiau.

Tarnaitės ir jų tarnai

Jonas Ūbis
„Matrica”
Sekmadienio vakarą „Lietuvos ryto“ televizijos laidoje „24/7“ vedėjas Edmundas Jakilaitis į studiją pakvietė du naujo politinio judėjimo „Lietuvos sąrašas“ iniciatorius Darių Kuolį ir Valdą Vasiliauską. LNK ir LRT šitą judėjimą akivaizdžiai nutyli, tad buvo įdomu iš pirmų lūpų išgirsti apie jo tikslus.

Kas apsaugos nuo saugotojų

Jonas Ūbis
„Pagrobti ir parduoti“
Kartais įsijungęs televizorių, ypač vieną tiesiogiai Seimo posėdžius ir įvairias konferencijas transliuojantį kanalą, suprantu, kad paralelinė tikrovė egzistuoja. Tada pradedu svarstyti, kokioje tikrovėje gyvenu aš pats. Toje, kur konservatoriai nori priimti nieko bendra su realybe neturinčius įstatymus (pvz., šeimos), ar toje, kur dalis Seimo narių elgiasi tarsi kokio nors kičinio „realybės šou“ dalyviai?

Tikros istorijos kartais meluoja

Jonas Ūbis
„Laumės vaikas“
Garsiausio propagandinio filmo – Leni Riefenstahl „Valios triumfo“ (1934) pradžioje Hitleris iš dangaus nusileidžia į Niurnbergą, kuriame turi vykti nacių partijos suvažiavimas. Michailo Čiaurelio filme „Berlyno žlugimas“ (1949) Stalinas išeina iš didžiulio lėktuvo ir visas baltai apsirengęs leidžiasi trapo laiptais.

Kol nevėlu

Jonas Ūbis
„Naujas pono Horteno gyvenimas”
Prasidėjo vasara, šiemet ji bus labai sportiška.

Paprasti klausimai

Jonas Ūbis
„Gran Torino”
Iš vaikystėje skaitytų pasakų ir knygų apie viduramžius prisimenu, kad į karališkas vestuves ar jubiliejus būtinai susirinkdavo visi karalystės pavaldiniai ir rūmų tarnai bei tarnaitės. Iškilmės buvo šventė kviestiems svečiams ir liaudžiai, kuri vėliau galėjo pasakoti, kaip gėrė, valgė ir riebalai varvėjo per skruostus. Kiekvienas pasakos veikėjas pasijusdavo iškilmių dalyviu, net jei stovėjo pačiame šventoriaus pakraštyje. Panašių įspūdžių pasisemti mums pasiūlys LTV.

Jaudina tai, kas paprasta

Jonas Ūbis
„Belaukiant Eriko“
Lietuvoje nėra socialiai angažuoto vaidybinio kino tradicijos, tik kelios sovietmečiu sukurtos imitacijos. Banaliausias paaiškinimas – poetiška lietuvio siela.

Grafomanų dainos

Jonas Ūbis
„Įsibrovimas“
Per LTV rodyta „Sidabrinių gervių“ ceremonija šiemet nesiūlė persikelti į lietuviškąjį Holivudą, ir tai jau didelis pliusas.

Ką sugeba televizija

Jonas Ūbis
„Karalienės sesuo“
Per žinias rodė daugiavaikių motinų apdovanojimą Prezidentūroje. Salėje buvo daug moterų ir vaikų. Vyrų televizininkai nerodė. Gal jų nebuvo, o gal, įsižiūrėjęs į moteris, vyrų nepamačiau. Bet reportaže kalbėjo tik moterys.

Subiniškėse nieko naujo

Jonas Ūbis
„Graži moteris“
Antradienis – pati sunkiausia diena. Skaitau atsiųstas televizijos programas ir vis dažniau susimąstau, kaip atsisakyti šių savo rašinių.

Geriau tegu vaidina zombius

Jonas Ūbis
„Nepaprasta kelionė“
Amerikiečių aktorius Lievas Schreiberis vaidino dešimtyse populiarių Holivudo filmų, jis net filmavosi Lietuvoje – suvaidino vieną iš brolių partizanų Bielskių Edwardo Zwicko filme „Pasipriešinimas“, bet neatsisako ir minties kada nors atsiduoti režisūrai.

Pasakos grįžta

Jonas Ūbis
„Amerikietis“

Kur mano kilimėlis

Jonas Ūbis
„Klajoklis”
Lietuvoje daug žmonių nuoširdžiai švenčia Velykas. Dalis jų vyksta į Palangą ridenti margučių. Pavydžiu tautiečiams kantrybės per šventes stumdytis eilėje prie jūros tilto papėdėje nutiesto rekordinio ridenimo lovio. Aš likau nepajudinamas savo krėsle.

Gražių kaip paveikslėlis

Jonas Ūbis
„Puikybė ir prietarai“
Iš šventinės televizijų programos gali daug sužinoti apie tautos ir pačių televizijų įpročius. LTV siūlo bent trumpam pasijusti tikru kataliku – pamaldos iš Romos ir Vilniaus, Velykų apeigos bei papročiai, be abejo, žadina žiūrovų nostalgiją.

Gražios draugystės pradžia

Jonas Ūbis
„Barzakh“
Šiąnakt LTV (30 d. 23.45) primins vieną nesėkmingą lietuvių kino kūrėjų bandymą sukurti filmą apie meilę.

Ant prisiminimų keteros

Jonas Ūbis
„Nuostabus miestas”
Ši savaitė bus panaši į prisiminimų vakarą, kai nustebęs supranti, jog tai, kas, regis, vyko taip neseniai, iš tikrųjų buvo prieš dvidešimt metų.

Slogi šalis

Jonas Ūbis
„Šilkas”
Turkų režisieriaus Nuri Bilge Ceylano filmo „Trys beždžionės“ (LTV2, 21 d. 22.05) herojai – šeima, kurios mažos paslaptys tapo dideliu melu. Tačiau šeimos nariai nenori prisiimti juos pernelyg slegiančios atsakomybės, todėl neigia tiesą, kuri būtų per sunki. Jie atsisako matyti tiesą, kalbėti apie ją ar ją išgirsti, kaip tos trys beždžionės iš dar vaikystėje girdėtos rytietiško parabolės. „Trys beždžionės“ – penktasis ir Lietuvoje gerai žinomo režisieriaus filmas, Kanuose jis buvo apdovanotas už geriausią režisūrą. Naujausias Ceylano filmas „Vieną kartą Anatolijoje“ bus rodomas prasidėjusio „Kino pavasario“ programoje.

Puslapiai: |1|2|3|4|5|6|7|8|9|« Atgal

Kiti raktiniai žodžiai