Įvykiai: Skaityti visus Rašyti
Keramika

Su bundančia gamta

Lijana Šatavičiūtė
Karin Kalman. „Gyvas daiktas“. 2010 m. J. Berginio nuotrauka
Keramikos muziejaus skliautai Kaune penktą kartą priglaudė Baltijos šalių šiuolaikinės keramikos parodos dalyvius.

Lipdinio ramybė ir glazūros nerimas

Aleksandra Aleksandravičiūtė
Laima Matijošaitytė-Martinkienė. „Noumenas“. 2010 m. V. Trublenkovo nuotr.

Trijų dalių pasaka

Vaida Markevičiūtė
Audrius Janušonis. „Imk šonkaulį – pasidaryk moterį“. 2009 m.
49 darbai. 49 autoriai. Tai pirmoji Vilniaus keramikos meno bienalė, pasak autorių, be galo ambicinga ir siekianti atgaivinti tradicijas. Vos žvilgtelėjus į parodai skirtą plakatą, nesąmoningai kyla asociacijos su puodžių dirbiniais ir birbynėmis. Ima kirbėti elementarus klausimas – ar patiks? Smalsumas nugali. Ir bum! Šito nesitikėjau.

Kristalinės glazūros poetika

Antanas Dundzila
Kęstutis Mikėnas. „Urna su dangteliu“. 2008 m.
Kristaline glazūra dengiamoje dailiosios keramikos srityje beveik priešingose šios planetos dalyse darbuojasi du lietuviai, Kęstutis Mikėnas Amerikoje, Kalifornijoje, ir Algimantas Patamsis Lietuvoje.

Daugiau, nei galima buvo tikėtis iš plytos

Rūta Šipalytė
Anthony Stellaccio. Be pavadinimo. 2008 m.
Kiekvienas meno kūrinys turi intelektualinį ir fizinį matmenis. Šiam tenka dvi laiko ir erdvės terpės - terpė, kurioje jis buvo sumanytas, ir terpė, kurioje materializuotas. Liepos mėnesį „Kvadrato“ lauko galerijoje eksponuoti naujausi keramiko Anthony Stellaccio darbai, kurių atsiradimą nulėmė dvi šalys ir kultūros: Lietuvos, kurioje menininkas su pertraukomis gyvena nuo 2004 metų ir rado įkvėpimą, bei Danijos - Peterseno Teglo plytų fabrike sumanymai buvo realizuoti. Šių dviejų terpių įtakos juntamos parodoje „1000 gabaliukų x 2“.

Gyvenimo džiaugsmo ir skausmo dermė

Aldona Žemaitytė
Ekspozicijos fragmentas: Lidos Kuzmienės „Skulptūra II“, antrame plane Zinaidos Vogėlienės gobelenas „Mano ežero žydrynė“. Nuotraukos Aldonos Žemaitytės ir iš asmeninio Z. Vogėlienės archyvo
Pamėnkalnio galerijoje, priklausančioje Lietuvos dailininkų sąjungai, iki liepos 4 d. veikia paroda, mįslingai pavadinta „33-eji metai šalia“. Tai reiškia, kad dvi dailininkės – tekstilininkė Zinaida Vogėlienė ir keramikė Lida Kuzmienė – daugiau nei ketvirtį šimtmečio gyvena šalia viena kitos Krivių g. 41, Vilniuje.« Atgal

Kiti raktiniai žodžiai