Įvykiai: Skaityti visus Rašyti
choras

Su meile... „Liepos“

Laura Mackevičiūtė
Choras „Liepos“ per pastarąjį koncertą Šv. Kotrynos bažnyčioje. Nuotrauka iš choro „Liepos” archyvo
Paskutinio šių metų kovo šeštadienio vakarą į Šv. Kotrynos bažnyčią pasiklausyti tematikos ir charakterių įvairove pasižyminčių kūrinių pakvietė Vilniaus moterų choras „Liepos“ (koncertą vedė Jūratė Žeimantienė).

Chorinės muzikos vakaras

7 MD
Koncertuoja choras „Liepos”. Nuotrauka i6 choro „Liepos” archyvo
Balandžio 11 d. 19 val. Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Kongresų rūmų (Tilto g. 16) Kamerinėje salėje klausytojai turės galimybę pasiklausyti Vilniaus moterų choro „Liepos“ (meno vadovė Audronė Steponavičiūtė Zupkauskienė) bei susipažinti su jauniausios kartos choro dirigentais.

Choro muzikos kursus vainikuos koncertas

7 MD
Georgas Grünas

Naujas tarptautinis choro muzikos festivalis Kaune

7 MD
Sakralinės muzikos festivalyje „Cantate Domino“
Šį savaitgalį, vasario 25-27 d., Kaune įvyks pirmą kartą rengiamas tarptautinis choro muzikos festivalis „Kaunas Musica Religiosa 2011“, kuriame savo sugebėjimus demonstruos beveik 20 mėgėjų chorų iš penkių valstybių.

„Coro/roco” žmogus

Mindaugas Peleckis
Monblano papėdėje. Nuotrauka iš asmeninio V. Augustino archyvo
2010-aisiais Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatu tapo vienas žymiausių Lietuvos muzikantų, pažįstamas ir rimtosios, ir roko muzikos gerbėjams - kompozitorius, choro dirigentas, pedagogas Vaclovas Augustinas (g. 1959). Jis aukščiausiu apdovanojimu įvertintas už chorinio meno galių plėtrą ir sakralinės muzikos šiuolaikiškumą.

Garbingas „Ąžuoliuko“ jubiliejus

Aldona Eleonora Radvilaitė
„Ąžuoliuko“ koncertas Rygoje 1963 metais. Nuotrauka iš balsas.lt
Balandžio 25 d. iškilmingu koncertu Kongresų rūmuose prasidėjo Vilniaus melomanams reikšmingas įvykis: berniukų ir jaunuolių choro „Ąžuoliukas“ 50-mečiui skirtų koncertų ciklas.

Pirmoji „Balsų“ plokštelė - juodai baltai spalvota

Audronė Motiejūnaitė
Ansamblis „Balsai“. R. Mikalajūnienės nuotr.
Mūsų muzikos padangėje sužibo nauja žvaigždė - vokalinis ansamblis „Balsai“, kuriam pirmosios kompaktinės plokštelės leidyba yra tarsi atspirtis į sėkmę, puiki pradžia žengiant į plačiausią auditoriją. Perspektyvųjį ansamblį žmonės myli ir palaiko: gausios ovacijos per ansamblio koncertus, pilnos salės. Net pats ansamblio vadovas bei dirigentas Egidijus Kaveckas 2009 m. spalio 8 d. vakarą, per pirmosios ansamblio plokštelės „Juodai baltai spalvota“ pristatymą Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, buvo maloniai nustebęs: „Tiek daug žmonių akademijos Didžiojoje salėje dar nesu matęs. Atrodo, kad švenčiame kieno nors jubiliejų“, - šmaikštavo jaunas, bet akademinei bendruomenei jau žinomas dirigentas.

Vieno choro meilės istorija

Beata Leščinska
Choras „Aidija“
„Tas pats ir vis kitas“ - talpi frazė, tinkanti kiekvienos tradicijos gyvybingumui apibūdinti, muzikologo Edmundo Gedgaudo kartą buvo pasakyta būtent apie Romualdo Gražinio įkurtą ir vadovaujamą kamerinį chorą „Aidija“, kuris švenčia savo 20-metį.

„Gabijos“ chorui - 45

7MD informacija
Choras „Gabija“
VGTU choras „Gabija“ švenčia savo 45-ąjį gimtadienį. Jis buvo suburtas 1964-ųjų pavasarį, patikrinus visų tuometinio Kauno politechnikos instituto Vilniaus filialo (dabar Vilniaus Gedimino technikos universiteto) studentų balsus. Jam vadovauti pradėjo dirigentas Klemensas Griauzdė. Tąkart įsižiebusi „Gabijos“ ugnelė per 45-erius savo gyvavimo metus išugdė ištisas kartas muzikalių studentų, padovanojo ne vienam klausytojui gausybę koncertų ir neužmirštamų akimirkų.

Baltasis ciklamenas - tolimos dainos aidas

Rasa Vilimaitė
Japonijoje nuostabiosios sakūros šįmet pražydo net dviem savaitėmis anksčiau, nei įprasta. Tai bene rekordas - tokio ankstyvo pavasario pradžią pranašaujančio gamtos stebuklo Tekančios saulės šalis neregėjo jau daugiau kaip pusšimtį metų. O mums kovo 25-ąją Vilniaus Kongresų rūmų koncertų salėje, regis, nusišypsojo sėkmė pajusti sklandantį ore baltojo ciklameno kvapą. Jis praskaidrino dar nelabai pavasariškus mūsų orus ir apgaubė pirmą kartą Lietuvoje apsilankiusį garsųjį daugybę apdovanojimų pelniusį Kunitachi muzikos universiteto gimnazijos (Japonija) moterų chorą (meno vadovas Yastoshi Araki).

Moterų kompozitorių muzika

7MD informacija
Jau 39-tąjį sezoną koncertuojantis choras „Vilnius", vadovaujamas meno vadovo ir vyriausiojo dirigento Povilo Gylio bei dirigento Jurijaus Kalco, kasmet chorinės muzikos gerbėjams dovanoja daugiau kaip 50 įvairios muzikos koncertų. Choro repertuare - Vakarų Europos bei lietuvių klasikų, šiuolaikinių Lietuvos bei užsienio kompozitorių kūriniai. Daugelį jų, ypač lietuvių autorių kūrinius, choras yra atlikęs pirmasis.

Choro „Jauna muzika" koncertų maratonas

informacija 7MD
„Jauna muzika" Balstogėje Choro „Jauna muzika" archyvo nuotrauka
Lapkričio 22 ir 23 d. choras „Jauna muzika" Varšuvoje ir Balstogėje surengė du koncertus, kuriuos iniciavo F. Chopino muzikos universitetas, bendradarbiaujantis su Lietuvos muzikos ir teatro akademija.

Lietuvių muzika mums labai brangi

Aistė Valentaitė
Romualdas Gražinis« Atgal

Kiti raktiniai žodžiai