Įvykiai: Skaityti visus Rašyti
Rupeikaitė

Mūsų laikų muzika

Kamilė Rupeikaitė
Tzvi Avni, Yuval Shaked, Benjamin Yusupov, Anatolijus Šenderovas, kompozitoriaus Luco Lombardi žmona, dainininkė, poetė Miriam Meghnagi, Luco Lombardi, Betty Olivero, Reinbert Evers
Gegužės 20–24 d. Miunsteryje (Vokietija) vyko tradicinis šiuolaikinės muzikos festivalis „Mūsų laikų muzika“ („Musik unsere Zeit“), kurį kasmet rengia Vestfalijos Vilhelmo universiteto Miunsterio aukštoji muzikos mokykla (Musikhochschule). Festivalio siela – profesorius Reinbertas Eversas, žinomas Lietuvoje ir pasaulyje kaip koncertuojantis gitaristas, pedagogas ir gitaros festivalių organizatorius.

Sugrįžus iš Kenterberio

Kamilė Rupeikaitė
Girėnas Povilionis, Audra Versekėnaitė, Arvo Pärtas, Gražina Daunoravičienė, Kamilė Rupeikaitė, Jūratė Katinaitė ir Rima Povilionienė. Nuotrauka iš G. ir R. Povilionių archyvo

Penkių balsų dermė

Kamilė Rupeikaitė
Janas Garbarekas. „Vilniaus festivalių” nuotrauka
Sužinojus, kad į Vilnių koncertuoti atvyks saksofonininkas Janas Garbarekas ir Hilliardo ansamblis su savo naująja programa „Officium novum“, apėmė euforija – negalėjau patikėti, kad tikrai pas mus, į Europos kultūros paribį, atvyksta šie paties aukščiausio lygio muzikos meistrai pačiame kūrybinių jėgų žydėjime.

Naujas vasaros muzikos festivalis Vilniuje

Goda Rupeikaitė
Kasparas Uinskas. V.Jaručio nuotr.
Liepos 7 d. „Šokio teatre“ Vilniuje prasidės ir dešimt dienų tęsis pirmasis „Naujosios muzikų kartos“ vasaros festivalis, pristatysiantis aktyviai įvairiose pasaulio šalyse koncertuojančius jaunosios kartos muzikantus.

Dainiaus Pulausko jubiliejinis vakaras „Piano.lt“ salėje

Goda Rupeikaitė
Dainius Pulauskas. J. Kalinauskaitės nuotr.
Balandžio 15 d. Vilniuje, „Piano.lt“ salėje, buvo minimas vieno ryškiausių Lietuvos džiazo kūrėjų, klavišininko ir kompozitoriaus Dainiaus Pulausko penkiasdešimties metų jubiliejus.

Fryderyko Chopino 200-osioms metinėms

Goda Rupeikaitė
Balandžio 8 d. Vilniaus paveikslų galerijoje surengtoje spaudos konferencijoje buvo pristatyta kompozitoriaus Fryderyko Chopino 200-osioms gimimo metinėms skirtų renginių programa „Chopin 2010 - Lietuvos Respublika“. Kultūriniai renginiai - koncertai, piešinių ir fotografijos parodos, edukacinė programa - vyks visus metus. Dalis šios plačios programos jau yra prasidėjusi, pirmieji renginiai visuomenei pristatyti vasario mėnesį.

Džiazo vakaras „Piano.lt“ salėje

Goda Rupeikaitė
Kęstutis Vaiginis
Jaukiai pavasarišką kovo 30-osios vakarą „Piano.lt“ salėje džiazo muzikos mėgėjai susibūrė pasiklausyti saksofonininko Kęstučio Vaiginio ir jo bendraminčių iš Turkijos – Ferito Odmano (mušamieji), Burako Bedikyano (fortepijonas), Canero Kaptano (kontrabosas) – kvarteto muzikavimo.

Stebuklo žmogų prisimenant

Kamilė Rupeikaitė
Chaimas Potašinskas su šeima. Nuotrauka iš šeimos archyvo
Ne veltui sakoma, kad tam, kuriam duota daug, pridedama dar daugiau. Ir iš tų, kurie turi mažai, dar atimama. Pasitaiko žmonių – galbūt ryškiausiai jie pastebimi meno pasaulyje, – kuriems Dievo atseikėta būna labai daug. Bendraujant su jais ar juos stebint, atrodo, kad jiems viskas išeina savaime, tarytum žaidžiant. Lyg tarp kitko.

Apie Baltijos gitarų festivalį

Goda Rupeikaitė
Baltijos gitarų kvartetas
Prieš penkerius metus susikūręs klasikinės gitarų muzikos ansamblis - Baltijos gitarų kvartetas - aktyviai koncertuoja Lietuvoje ir užsienyje, kur jau yra pelnęs vieno geriausių Baltijos šalių gitarų kolektyvų vardą.

Spontaniškai intymus džiazas

Goda Rupeikaitė
„Jef Neve Trio“ J.L. Knaepen nuotr.
Lapkričio 25 d. „Piano.lt“ salėje vėl skambėjo džiazas. Europos kultūros sostinės projektas „Artscape“ tęsiasi: lapkričio mėnesį lietuviai galėjo susipažinti su Belgijos šiuolaikiniu menu. Muzikinę projekto dalį pristatė bene labiausiai šiuo metu pripažintas džiazo kolektyvas iš Briuselio „Jef Neve Trio“, aukštai vertinamas ir muzikos kritikų, ir klausytojų.

Džiazo ruduo Vilniuje

Goda Rupeikaitė
Giulia Valle. V. Daraškevičiaus nuotr.

Apie šauniąją bendrakeleivę

Kamilė Rupeikaitė
Jūratė Gustaitė su seserimi Juta. 1963 m. Nuotrauka iš asmeninio archyvo
„Laikas bėga taip greitai, kad imi painiotis, bandydamas prisiminti, kada nutiko vienas ar kitas dalykas, treji ar septyneri metai prabėgo, o gal jau keliolika. Kol esi labai jaunas, vyresniųjų godos dėl šuoliais lekiančio gyvenimo nejaudina - tai ne apie tave. Tačiau prabėga vos dešimt-penkiolika metų ir pastebi, kad tas svetimas laikas jėga įtraukė į savo greitąjį traukinį ir tave, kad kaip filmo kadrai prošal lekia pavasariai, rudenys, Kalėdos, Velykos ir vėl Kalėdos.

Itališkos liutnios menas

7MD informacija
Rugsėjo 20 d. Vilniaus senamiestyje, prie Šv. Kotrynos bažnyčios, šurmuliavo įspūdinga minia žmonių, bandančių patekti vidun. Šioje jaukia koncertų sale virtusioje bažnyčioje vyko renesansinės muzikos vakaras „Itališkos liutnios menas ir muzika Lombardijoje“.

Portugalijos džiazas Vilniuje

Goda Rupeikaitė
Filipe Raposo. V. Suslavičiaus nuotr.

Mano užduotis - interpretuoti tekstą

Kamilė Rupeikaitė
Joseph Malovany. D. Matvejevo nuotrauka
Nacionalinė programa „Vilnius - Europos kultūros sostinė 2009“ ir Lietuvos žydų bendruomenė rugpjūčio paskutinę savaitę į Vilnių sukvietė iš Lietuvos kilusius žydus ir jų palikuonis į Trečiąjį pasaulio litvakų kongresą. Itin ryškiu akcentu kongresą Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje rugpjūčio 23 d. pradėjo kompozitoriaus, Lietuvos Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureato Anatolijaus Šenderovo misterija-kadišas Holokausto aukoms atminti „Aš - pajuodus liepsna! Aš - miestas!“.

Lyriški, spalvoti ir švelnūs apmąstymai

Goda Rupeikaitė
Liora Grodnikaitė, Anatolijus Šenderovas, Donatas Katkus
Kiekvieną vasarą Vilniuje vykstantis Kristupo vasaros festivalis žavus jau vien tuo, kad yra atviras tiek muzikos žanrų, tematikos, tiek pačių atlikėjų įvairove. Tokiu būdu festivalio koncertai tampa ypatingi ne tik savo menine, bet ir pažintine verte, virsta savitu traukos centru kur kas didesniam klausytojų būriui.

Intriguojantis Vokietijos džiazo koncertas

7MD informacija
„Norbert Stein Pata Generators“. V. Suslavičiaus nuotr.
Vokietijos džiazas garsėja savitu modernumu, todėl birželio 11 d. Valstybiniame Vilniaus mažajame teatre vykęs penktasis „ARTscape“ šiuolaikinio Europos meno projekto džiazo koncertas, skirtas Vokietijos kultūrai, buvo įdomus ir intriguojantis. Modernųjį Vokietijos džiazą reprezentavo saksofonininkas ir kompozitorius Norbertas Steinas ir jo grupė „Norbert Stein Pata Generators“, atlikę itin šiuolaikiškai skambančias, drąsias ir įdomia filosofija grįstas kompozicijas.

Apie neužmiršimą

Goda Rupeikaitė
Gegužės 25 d. Vilniaus Šv. Kristoforo kamerinis orkestras klausytojus Šv. Kotrynos bažnyčioje pasitiko kiek neįprasta rimtimi, be šypsenų ir būdingo šmaikštumo. Paskutinę pavasario savaitę pradėjęs koncertas - tai pasaulinė Viačeslavo Ganelino kūrinio „Tylos šauksmas“ premjera.

Naujas žvilgsnis į svarbias tiesas

Goda Rupeikaitė
Jeronimas Milius ir Gintaras Rinkevičius Godos Rupeikaitės nuotrauka

„ARTscape“ džiazo spalvos

Goda Rupeikaitė
Yuri Honing, Wolfert Brederode ir Mats Eilertsen. S. Suriadigdjaja nuotr.
Susiklostė graži tradicija, kad kartą per mėnesį Valstybiniame Vilniaus mažajame teatre skamba džiazo garsai. Šioje kamerinėje, bet jaukioje teatrališkoje erdvėje gimsta ne tik vizualūs, bet ir garso improvizaciniai spektakliai, pamažu kuriantys (formuojantys) intriguojančią kelionę skirtingų šalių muzikinės kultūros pažinimo link. Šiemet šioje jaukioje salėje jau muzikavo Suomijos ir Austrijos menininkai, atvėrę duris į savo šalių džiazo pasaulį.

Puslapiai: |1|2|« Atgal

Kiti raktiniai žodžiai