Įvykiai: Skaityti visus Rašyti
Kanų festivalis

Pastebėjimai be išvadų

Ramūnas Pronckus
„Už šešėlių šviesa”
Labas. Kaip pastebėjai – savo pažadus pildau. Visą praėjusią savaitę kiekvieną dieną siunčiau tau žinutes apie potyrius, filmus ir įžvalgas 65-ajame Kanų kino festivalyje. Rašau ir toliau. Įspėju – tai tik fragmentai ir detalės. Apibendrinimus dvyliktą dieną pateiks žiuri. Pranešiu ir apie juos.

Pastebėjimai be išvadų

Ramūnas Pronckus
„Meilė“
Labas. Išvažiuoju į 65-ąjį Kanų kino festivalį. Būsiu ten dvylika dienų. Nežinau, ar tau teko ten pabūti ir pažiūrėti filmų, o gal važiuoji šiemet... Jei nesusitiksim, pažadu kuo dažniau pranešti, kaip man sekasi ir ką teko pamatyti. Dienotvarkė tokiame festivalyje labai įtempta, tad sukurpti normalaus laiško nepajėgsiu, įsivelsiu į svarstymus neturėdamas laiko jų išdėstyti trumpai. Todėl nusprendžiau kuo dažniau rašyti žinutes. Jei tik ką pastebėsiu ir pamatysiu, iš karto pranešiu. Įspėju – tai tik fragmentai ir detalės. Apibendrinimams festivalis sukvietė kompetentingą žiuri.

Lietuvos kinas bus pristatytas Kanuose

7 MD
„Aurora“
Šią savaitę prasidėjusio Tarptautinis Kanų kino festivalio kino mugėje antrus metus iš eilės pristatomas ir Lietuvos kino stendas.

Garsūs, žinomi, apdovanoti

7 MD
Prieš savaitę Paryžiuje paskelbti gegužės 16 d. prasidėsiančio 65-ojo Kanų kino festivalio konkurso filmai. Iš 1779 pateiktųjų į svarbiausią pasaulyje kino konkursą atrinktas 21 filmas.

Mūsų politika – kasdienybė

7 MD
Jean-Pierre ir Luc Dardenne
Jeanas-Pierre‘as Dardenne‘as (g. 1951) ir jo brolis Lucas (g. 1954) – belgų kino klasikai, režisieriai, scenaristai, prodiuseriai. Du jų filmai apdovanoti Kanų „Auksine palmės šakele“ – 1999 m. „Rozeta“ ir 2005 m. „Vaikas“. Pastarasis ir 2008 m. sukurtas „Lornos tylėjimas“ oficialiai rodyti ir Lietuvoje. Naujausias brolių Dardenne‘ų filmas „Berniukas su dviračiu“ („Le Gamin au vélo“) neseniai pasibaigusiame Kanų kino festivalyje apdovanotas Didžiuoju prizu. Su režisieriais Kanuose kalbėjosi Tatjana Rozenštain.

Meilės kino istorijai prisipažinimai ir kitokios istorijos

Kora Ročkienė
„Artistas“
Šiųmečio Kanų kino festivalio programa sulaukė vien pagyrų. Regis, nebuvo nusivylusiųjų.

Niūrios pasakos ir kiti šedevrai

Živilė Pipinytė
„Šėtono tango“
Šiandien prasideda Tarptautinis Kauno kino festivalis. Jo rengėjai pasirinko Lietuvoje neįprastą strategiją - jie rodys filmus iš aukščiausios lentynos, kurių kitų festivalių organizatoriai kartais net nedrįsta rodyti dėl pernelyg sudėtingų temų ir neįprastos kino kalbos.

Kinas - reinkarnacijos įrodymas

Kora Ročkienė
„Dėdė Bunmi, prisimenantis savo buvusius įsikūnijimus“
Kad šiemet Tarptautinio Kanų kino festivalio konkursas buvo akivaizdžiai silpnesnis, sutaria visi.

Intelektualaus kino pergalė Kanuose

Kora Ročkienė
„Antikristas"
Tarptautinio Kanų kino festivalio uždarymo išvakarėse žiniasklaidoje buvo gausu prognozių, kas taps šiųmetiniais laureatais. Vienas kino kritikų ir žiūrovų favoritų buvo Jacques'o Audiard'o „Pranašas" („Un prophête"), pasakojantis apie jauną arabą, kuriam atsidūrus kalėjime ima pildytis svajonės - jis tampa nusikaltėlių pasaulio dalimi.

Ypatingieji Kanai

Kora Ročkienė
Gegužės 13 d. Kanuose prasidės 62-asis tarptautinis kino festivalis, kurio plakate šiemet atsidūrė Michelangelo Antonioni filmo „Nuotykis“ kadras. Festivalį atidarys naujausia Peterio Docterio, išgarsėjusio filmais „Žaislų istorija“ ir „Wall-e. Šiukšlių princo istorija“, juosta „Up“. Konkursinė programa nustebino net išrankiausius kino žinovus. Į ją atrinkta dvidešimt filmų, kuriuos vertins aktorės Isabelle Huppert vadovaujama žiuri.« Atgal

Kiti raktiniai žodžiai