Deprecated: Function ereg_replace() is deprecated in /home/menodien/domains/7md.lt/public_html/archyvas/include/main.inc.php on line 82

Deprecated: Function ereg() is deprecated in /home/menodien/domains/7md.lt/public_html/archyvas/include/main.inc.php on line 191
7 meno dienos > Raktazodziai
Įvykiai: Skaityti visus Rašyti
NDA

Platus atstumtųjų ratas

Milda Brukštutė
„Sonia”. D.Matvejevo nuotr.
Kaip ir kasmet, didžioji dalis festivalio publikos – teatrologai, režisieriai ir aktoriai. Toks mažas NDA žiūrovų ratas man vis dar lieka paslaptis.

Pasikalbėkim apie „(A)pollonią“

Piotr Gruszczyński
NDA’12 užbaigs režisieriaus Krzysztofo Warlikowskio spektakliui „(A)pollonia“ skirtas vakaras gegužės 21 d. 17 val Menų spaustuvėje. Šį spektaklį anksčiau ar vėliau buvo būtina parodyti Lietuvoje.

Tarptautinios teatro festivalis „Naujosios dramos akcija”

7 MD

Naujos Árpádo Schillingo teatro idėjos

7 MD
Árpád Schilling
Vienas pagrindinių 14-ojo tarptautinio teatro festivalio „Naujosios dramos akcija“ renginių – lietuvių publikai gerai pažįstamo vengrų režisieriaus Árpádo Schillingo vadovaujamo teatro „Krétakör“ (spektakliai „Balas“, „Juodoji šalis“, „Žuvėdra“, „hamlet ws“) pasirodymas gegužės 18 d. Nacionaliniame dramos teatre.

Tarprtautinis teatro festivalis NAUJOSIOS DRAMOS AKCIJA

7 MD

Būdai mąstyti apie pasaulį

7 MD
„(A)pollonia”
Gegužės vidury keturioliktą kartą žiūrovus pakvies tarptautinis teatro festivalis „Naujosios dramos akcija“. Šįmet jo programoje – Europos teatro meistrų ir jaunų menininkų darbai.

„Vyšnių sodas“ persikelia į Vieną

7 MD
„Vyšnių sodo“ vaidybos aikštelė Vienoje
Kai 2009-aisiais sename sode šalia Vilniaus tarptautinė teatralų komanda, vadovaujama suomių režisieriaus Kristiano Smedso, pradėjo repetuoti Čechovo „Vyšnių sodą“, niekas negalvojo, kad šis darbas gyvuos ilgiau. Tačiau „Vyšnių sodas“, kurtas festivaliui „Naujosios dramos akcija“, bendradarbiaujant su programa „Vilnius–Europos kultūros sostinė“, tapo nevienkartiniu projektu.

Kameriniai pasakojimai

Austėja Adomavičiūtė
„Aš, kulkosvaidininkas“. NDA archyvo nuotrauka
Lietuvoje aktyviai reiškiasi festivalių kultūra. Ypač pavasarį, prasidėjus savotiškam jų bumui. „Naujosios operos akcija“ (NOA), „SHOCK academia“, „Naujasis Baltijos šokis“ (NBŠ), „Naujosios dramos akcija“ (NDA). Šie festivaliai, mažiau nei per porą mėnesių įvyko beveik tose pačiose Vilniaus scenose. Tačiau ar pavyko išlaikyti renginių kokybę?

Pasakojimas apie nutylėtą istoriją

7 MD
„Mažas pasakojimas“
Gegužės 4 d. Nacionalinio dramos teatro mažojoje salėje „Naujosios dramos akcija“ ir Lenkijos institutas Vilniuje pristato jauno lenkų teatro menininko Wojteko Ziemilskio spektaklį „Mažas pasakojimas“ šiandieninėje Lenkijoje ypač aktualia tema, be to, tai ir tikra paties autoriaus istorija.

Būdas pašlovinti optimizmą

7 MD
„Optimizmo antologija“
Viskas prasidėjo nuo laiško, kurio pirmieji žodžiai: „Optimizmo antologija – tai būdas pašlovinti kritinį optimizmą, kuris, drįstame tikėtis, įsivyraus XXI amžiuje.“

Tikrovės tyrimo teatras

7 MD
„Aš, kulkosvaidininkas“
Balandžio pabaigoje - gegužės pradžioje tryliktą kartą rengiamame tarptautiniame naujosios dramaturgijos ir teatro festivalyje „Naujosios dramos akcija“ - tikros istorijos, atkeliavusios iš skirtingų pasaulio vietų: Rusijos, Lenkijos, Belgijos, Prancūzijos, Suomijos ir Lietuvos. Tai - pasakojimas apie kasdienybe tapusį karą ir laiškai apie optimizmą, sujungę skirtingų šalių menininkus ir politikus. Tai - „maži pasakojimai“ apie vieno žmogaus atminties ryšį su šalies istorija bei skausmingas tėvų ir vaikų akistatas. Tai - istorijos apie tikėjimo dilemą, apvertusią žmonių gyvenimus, ir vienoje iš Europos sostinių mūsų teatro menininkų gyvai kuriamą savo kultūros „vyšnių sodą“. Tai - atviras ir prieštaringas tikrovės tyrimo teatras.

„Vyšnių sodas“ - kultūros dabarties veidas

7 MD
„Vyšnių sodas”. Dmitrijaus Matvejevo nuotrauka
12-ąjį tarptautinį festivalį „Naujosios dramos akcija“ liepos 3-5 d. vainikuos unikalaus kultūrinio projekto „Vyšnių sodas“ pagal Antono Čechovo pjesę tarptautinė premjera.

Ateities teatro mašinos (1)

7 MD
Heineris Mülleris (1929-1995)
Dvyliktą kartą rengiama „Naujosios dramos akcija '10“ pristatys du projektus. Abu juos galima pavadinti iššūkiu šiandienio margaspalvio teatro gyvenimo karuselėje. Jų kūrėjai, skirtingų kartų asmenybės, panašiai jaučia dabarties pulsą ir suvokia teatro misiją. Jie suderina tradiciją ir novaciją, o dabartį matuoja istorijos ir atminties matu. Jie peržengia nusistovėjusias ribas ir kuria ateities teatro mašinas.

Dorota Masłowska apie „rumuniją“ žmonėse

7MD informacija
Dorota Masłowska
Į Vilnių atvyksta viena ryškiausių šiuolaikinės naujosios lenkų kultūros asmenybių rašytoja Dorota Masłowska.

Patirčių horizontai

Rasa Vasinauskaitė
„Vyšnių sodas“ V. Hyvönen nuotr.
Kiekvienais metais NDA pateikia vis naujus šiandienos teatro raidos aspektus, bandydama įveikti ir teatro, ir gyvenimo iššūkius. Festivalio, kuris prieš vienuolika metų buvo sumanytas kaip dramaturgijos naujovių pristatymas, tikslai nesikeičia, bet forma ir turinys nuolat varijuoja. Per visus akcijos gyvavimo metus jos rengėjai liko ištikimi vienam dalykui - teatro asmenybėms. Per jų pasaulio supratimą ir matymą atverta (sukurta) naujoji drama tapo artimesnė ir lietuviškai scenai, ir lietuviškai tikrovei.

NDA’09 rudens paletė

7MD informacija
Juozas Budraitis ir Virginija Kelmelytė projekte „Vyšnių sodas“. Dmitrijaus Matvejevo nuotrauka
Gegužės mėnesį prasidėjęs 11-as tarptautinis naujosios dramaturgijos ir teatro festivalis „Naujosios dramos akcija’09“ rugsėjį kviečia pamatyti garsių šiuolaikinio lietuvių ir užsienio teatro asmenybių – Jono Jurašo, Kristiano Smedso, Kornélio Mundruczó, Gintaro Varno – ir jauniausios scenos menininkų kartos, buvusių Rimo Tumino mokinių, darbus.

Bendruomenės ir jų idėjos

7MD informacija
„Būkim galų gale atviri, mes neturim teatro, kaip neturim nė Dievo: tam reikalingas bendrumas“, - rašė Raineris Maria Rilke „Maltės Lauridso Brigės užrašuose“. Kas gi tas bendrumas, be kurio nėra teatro? Ir ką jis reiškia šiandienėje skirtingų interesų ir krizių draskomoje visuomenėje? 11-ąjį kartą rengiamame festivalyje „Naujosios dramos akcija“ bus ieškoma atsakymų į šiuos klausimus kartu su lietuvių ir užsienio teatro menininkais. Šįmet NDA programa padalinta į dvi dalis: „Pavasaris. Jaunasis teatras“ ir „Ruduo. Nauji horizontai“.« Atgal

Kiti raktiniai žodžiai