Įvykiai: Skaityti visus Rašyti
Pedagogika

Didelė istorija mažųjų akimis

Malvina Jelinskaitė
„Prieš jūsų akis - spalvinga ir žaisminga paroda, kviečianti į meno istoriją pažvelgti vaikų akimis“, - skelbia parodos kuratorė Sigita Stankevičiūtė.

Dešimtmečiai Lietuvos muzikos baruose

Liucija Drąsutienė
Šeimos archyvo nuotrauka
Profesorė, daktarė, mokslininkė Marieta Azizbekova, įvairiose pianisto veiklos srityse palikusi ryškų pėdsaką, šį rudenį švenčia garbingą 90 metų jubiliejų.

Ar išsaugosime muzikos mokyklas?

Onutė Narbutaitė
Užsienio spaudos nuotrauka
Vilniaus muzikos mokyklų bendruomenės yra sujaudintos dabartinės neformalaus ugdymo naikinimo politikos. Planuojamos ir jau pradedamos įgyvendinti (ženkliai sumažinus pedagogų atlyginimus ir pamokų trukmę) reformos sutrikdė ir mokytojus, ir mokinius bei jų tėvus. Valdžios žmonių trumparegiškumas, regis, smarkiai progresuoja - panašu, kad muzikos mokyklos netrukus bus laikomos nebereikalingomis.

Dekalogas - Dialogas

Rasa Vasinauskaitė
Tarptautinis „Utopia“ teatro projektas „Dekalogas - Dialogas“ įgauna pagreitį. „Utopia“ aktoriai vaidina savo „Dekalogą“, o kartu su juo dialogą mezga įvairių mokyklų atstovai. Po kelionės į Strasbūrą dar viena stotelė Prancūzijoje - Lionas. Čia įsikūrusi viena prestižiškiausių ir nuolat savo autoritetu besirūpinančių institucijų - Nacionalinė aukštoji teatro menų ir technikos mokykla. Sutrumpintai vadinama ENSATT, ši mokykla yra vienintelė Prancūzijoje, ne tik ruošianti visus teatrui reikalingus specialistus, bet ir turinti mokymosi programas, skirtas tęsti arba gilinti profesines studijas nuo spektaklio sumanymo iki realizavimo.

Vilniaus Algirdo muzikos mokyklai - 40

7MD informacija
Nuotrauka iš Vilniaus Algirdo muzikos mokyklos svetainės
Vilniaus Algirdo muzikos mokykla, šiais mokslo metais švenčianti savo 40-ties metų sukaktį, yra žinoma visoje šalyje. Tai - moderni vaikų ir jaunimo neformaliojo muzikinio ugdymo institucija, meninės kompetencijos įgijimo ir plėtotės centras.« Atgal

Kiti raktiniai žodžiai