Įvykiai: Skaityti visus Rašyti
Gabrėnaitė

Šeimos irimo monotonija

Austėja Adomavičiūtė
Eglė Gabrėnaitė – Vasa Železnova. D.Matvejevo nuotr.

„Motina (Vasa Železnova)“

7 MD
Eglė Gabrėnaitė. D.Matvejevo nuotr.
Gruodžio 9 d. 18.30 Vilniaus mažajame teatre įvyks trečioji šio sezono premjera: spektaklį „Motina (Vasa Železnova)“ pagal rusų dramaturgijos klasiko Maksimo Gorkio pjesę pristatys režisierius Kirilas Glušajevas.

Vaidmens laukimas ir yra kūrimas

Ramunė Balevičiūtė
Eglė Gabrėnaitė spektaklyje „Vyšnių sodas“.D. Matvejevo nuotr.
Rugsėjo 24-ąją Vilniaus mažojo teatro aktorei Eglei Gabrėnaitei sukako 60 metų. Ji yra iš tų aktorių, kurie, net kurį laiką neturėdami savęs vertų vaidmenų, ryškiai spindi teatro padangėje. Negali nesižavėti aristokratiška Eglės Gabrėnaitės prigimtimi ir laikysena, pagarba profesijai, negerbti jos kūrybinio principingumo ir idealizmo, tokio reto šiandien tarp teatro žmonių.

Aktorės Eglės Gabrėnaitės sukaktis.

Ramunė Balevičiūtė
Eglė Gabrėnaitė „Vyšnių sode“ D.Matvejevo nuotr.
Šiandien, rugsėjo 24-ąją, Vilniaus mažojo teatro aktorei Eglei Gabrėnaitei sukanka 60. Gerbdamas aktorės pasirinkimą, teatras nerengia viešo jubiliejinio vakaro, nededikuoja spektaklio. „Tai mano intymi šventė, ir šią dieną aš noriu praleisti taip, kaip noriu“, – sako Eglė Gabrėnaitė.

Tekstai, kuriuos gera žiūrėti

Rasa Vasinauskaitė
Valentinas Masalskis spektaklyje „Pasaulio gerintojas“ . D. Matvejevo nuotr.
Aktoriui ir režisieriui Valentinui Masalskiui, regis, lipte prilipo aštrūs ir kandūs, žiūrovus į savotišką aklavietę vedantys draminiai tekstai. Tokių šio menininko pastarųjų metų biografijoje bent šeši, jei skaičiuotume nuo 2001 m. statyto Peterio Handke's „Publikos išplūdimo“ iki naujausio - Thomo Bernhardo „Pasaulio gerintojo“. Turiu omenyje tuos autorius (Handke, Bernhardą, Patricką Süskindą ir Tankredą Dorstą su Ursula Ehler, net Marie-France Marsot), kurie Masalskio rankose įgijo tik jam būdingą sceninę ištarmę. Jie visi pasikeitė taip, kad tapo „masalskiški“ ir bent jau šiuo laiku geriausiai atspindi jo paties požiūrį į scenos kūrybą.« Atgal

Kiti raktiniai žodžiai