Įvykiai: Skaityti visus Rašyti
Teatras LĖLĖ

Akimirkos tigro glėbyje

Vilmantas Juškėnas
Naujojo mąstymo mokykla. Autoriaus nuotrauka
Pabaiga. Pradžia Nr. 27 (995)

Akimirkos tigro glėbyje

Vilmantas Juškėnas
Teatras „Lėlė” Kinijoje. Vilmanto Juškėno nuotrauka
75 šalių lėlininkus vienijanti UNIMA (Union Internationale de la Marrionette) – seniausia tarptautinė teatrinė organizacija, įkurta 1929 m. Prahoje. Kas ketverius metus UNIMA rengia pasaulinį lėlių teatrų festivalį ir kongresą. Tai vienas didžiausių prestižinių tarptautinės lėlininkų bendruomenės renginių, kaskart organizuojamas vis kitoje šalyje. Šiais metais festivalis ir kongresas vyko pietvakarių Kinijos mieste Čengdu – į jį gegužės pabaigoje sugužėjo lėlininkai iš visų pasaulio kampelių.

„Lėlė“ prognozuoją karštą gegužę

7 MD
„Teiresijo krūtys“. K. Žičkytės nuotr.
Vilniaus teatras „Lėlė“ paskutinį pavasario mėnesį pasitinka ruošdamasis ypatingiems įvykiams: gegužę bus ne tik tradiciškai bandoma spektakliais užkariauti legendinę Trakų pilį, bet ir prieš pat Motinos dienos šventinį sekmadienį paminėti profesionalaus lėlių teatro Lietuvoje užgimimą.

Manifestų šešėlyje

Austėja Adomavičiūtė
Scena iš spektaklio. K.Žičkytės nuotr.
Naujas Gintaro Varno darbas intrigavo ir kėlė tam tikrų lūkesčių dar iki premjeros.

Modernistų manifestai ir pranašystės

Viktorija Ivanova
Julijos Skuratovos eskizas
Su Guillaume’o Apollinaire’o pjese „Teiresijo krūtys“ režisierius Gintaras Varnas susidūrė dar studijuodamas Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje. Vėliau – statydamas „Publiką“. Ir pagaliau režisieriui susapnavus, kad turįs pastatyti spektaklį pagal modernistų manifestus, kovo 15–17 d. pirmoji siurrealistinė pjesė įgaus spektaklio pavidalą Vilniaus teatre „Lėlė“. Apie būsimą spektaklį ir jo medžiagą su režisieriumi Gintaru Varnu kalbėjosi Viktorija Ivanova.

Pasaulis pagal Mazūrą

Konstantinas Borkovskis
Motinos lėlė (dublis) iš Vilniaus teatro „Lėlė“ spektaklio „Jūratė ir Kastautas“ (valdo Olga Pocevičiūtė). Nuotrauka iš teatro archyvo
Spalio 16 d. vakarą Vilniaus teatro „Lėlė“ scenoje susispietęs žiūrovų būrelis stebėjo toje pačioje erdvėje rodomą lėlių ir plastikos vyksmą „Jūratė ir Kastautas“ – bendrą poetės Daivos Čepauskaitės, lėlininko Vitalijaus Mazūro, kompozitoriaus Fausto Latėno ir penkių „Lėlės“ teatro aktorių kūrinį.

Lietuvių marionetės Danijoje

7 MD
Vilniaus teatro „Lėlė” spektaklio „Našlaitė Elenytė ir Joniukas aviniukas” vaizdas. Nuotrauka iš teatro archyvo.
Rugsėjo 3–11 d. Bornholmo saloje (Danija) vyksta tarptautinis lėlių festivalis „Bornholm Dukketeaterfestival 2011“. Festivalyje dalyvaujantis Vilniaus teatras „Lėlė“ rugsėjo 7–8 d. rodė spektaklį „Našlaitė Elenytė ir Joniukas aviniukas“.

Naktis prieš dieną – „Lėlėj”

7 MD
Įvairių sričių kultūros kūrėjų asociacija „Agnus OK“ pristato projektą „Noč do dnia“ („Naktis prieš dieną“) ir birželio 22 d. 18.20 val. kviečia žiūrovus į „Lėlės“ teatrą drauge išgyventi valandą nakties; bus dainų, vyno, šokių ir mažų išpažinčių.

Estetinio idealo produktai

Laura Kaščiukaitė
„Nedėkingųjų šokis“ D. Matvejevo nuotr.
Ar paklausėme savęs, ko šiuo pertekliniu įvairių pozityvių ir negatyvių pasirinkimų, atradimų, pagundų, kičo, paviršutiniškumo laikotarpiu stokojame? Žmoniškųjų savybių, dorybių, vertybių, taurių siekių ir dvasinių silpnybių. To, ką (ir kaip) reflektavo „Tankredžio ir Klorindos dvikova“ ir „Nedėkingųjų šokis“ – madrigalinės Claudio Monteverdi operos, balandžio 2, 3 d. atliktos Vilniaus „Lėlės“ teatre.

Vaikai kviečiami kartu su lėlėmis užimti Trakų pilį

7 MD
„Muzikinė dėžutė“. D.Matvejevo nuotrauka iš teatro archyvo.
Tryliktą pavasarį, atšilus orams, Vilniaus teatras „Lėlė“ ir Trakų istorijos muziejus rengia visos Lietuvos vaikų pamėgtas kultūrines-edukacines ekskursijas į Trakų pilį pasisemti įspūdžių apie mūsų krašto žiląją praeitį ir pažiūrėti teatro „Lėlė“ spektaklio romantiškoje aplinkoje, Lietuvos didžiojo kunigaikščio Vytauto pilies Didžiojoje menėje.

Lėlių teatre esi komandos dalis

7 MD
Dailininkė konstruktorė Liljana Janavičienė
Vilniaus teatro „Lėlė“ dailininkė konstruktorė Liljana Janavičienė, atidavusi teatrui tris dešimtis metų – viena iš tų „nematomų“ kūrėjų, be kurios darbo nebūtų pagrindinio lėlių teatro aktoriaus įrankio – teatrinės lėlės. Dailininkę kalbino Milda Daubarė.

Lėlės skelbia karą be lėlių

Austėja Adomavičiūtė
„Grybų karas“.K. Serulevičiaus nuotr.
Kuo jau kuo, bet neišsemiama ir nepaprasta fantazija vaikai yra apdovanoti. Taip pat ir gebėjimu stebuklą įžvelgti paprasčiausiuose dalykuose. Tačiau į vaikus dažnai žiūrima nerimtai, visiems atrodo, kad jiems turi tikti ir patikti viskas. Kažkas panašaus šiandien Lietuvoje vyksta ir su teatru vaikams. Jame geriausiais spektaklio dalyviais-aktoriais dažniausiai tampa būtent vaikai, reiškiantys teigiamas arba neigiamas emocijas. O kam reikalingas vaidinimas, kuriame „spektaklis“ salėje tampa įdomesnis už veiksmą scenoje?

Grybai skelbia karą!

7 MD
„Grybų karas“
Šiais metais garbingą jubiliejų atšventęs mūsų literatūros klasikas Justinas Marcinkevičius neslepia: populiariausias jo kūrinys – eiliuota poema vaikams „Grybų karas“. Ir iš tiesų, kas nežino eilutės „Ei, tai vija, Pinavija, – visą dieną grybais lyja“ – tas tikras „grybas“!

Nauja „Romeo ir Džuljetos“ interpretacija „Lėlėje“

7 MD
„Vardan tos“
Lapkričio 12 d. 18.30 Vilniaus teatre „Lėlė“ bus parodytas dar vienas naujas spektaklis - „Vardan tos“.

„Mažasis Amadėjus“

7 MD
Izraelio ambasada Latvijai ir Lietuvai pristato Agadit lėlių teatro (Izraelis) spektaklį šeimai, sukurtą pagal Gadit Cohen pjesę „Mažasis Amadėjus“. Spektakliai vyks spalio 21 d., 11 ir 14 val. Vilniaus teatre „Lėlė“ (Arklių g. 5).

Vilniaus „Lėlėje“ sklandys nemarioji Shakespeare’o dvasia

7 MD
„Šeksrysap“, t.y. Šekspyras“. Nuotrauka iš „Lėlės“ teatro archyvo.

Jaunieji lėlininkai: viltys, problemos ir atradimai (II)

Vilmantas Juškėnas
„Privati valda”. Vilniaus teatro „Lėlė” nuotrauka
Aktoriai lėlininkai debiutų festivalyje „Tylos!“ viešam žiūrovų teismui pristatė 8 diplominius skirtingo formato, žanro ir turinio spektaklius.

Jaunieji lėlininkai: viltys, problemos ir atradimai (1)

Vilmantas Juškėnas
„Bitinelio pasakos“
Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje šiais metais bakalauro studijas baigia įdomi specializacijos atžvilgiu 17 aktorių grupė – netrukus į plačiuosius teatro vandenis išplauksiantys jaunieji lėlių teatro atstovai.

„Lėlės“ teatre – į pasakišką sapną kviečiantis spektaklis

7MD informacija
„Liunės nuotykiai“. D. Sarapino nuotr.
Vilniaus teatras „Lėlė“ visus sapnuoti mėgstančius vaikus ir jų tėvelius kviečia į spektaklio „Liunės nuotykiai“ premjerą, kuri bus rodoma Mažojoje salėje gegužės 15 d. 12 ir 14 val. bei 16 d. 14 val.

„Lėlė“ kviečia paminėti A. Strazdo gimtadienį

7MD informacija
Kovo 9 d. suėjo 250 metų nuo poeto Strazdelio – lietuvių lyrinės poezijos pradininko Antano Strazdo – gimimo dienos. Tačiau šiais metais paukščių migracija vėluoja, tad neturėtų stebinti žinia, kad Strazdelio gimtadienis bus minimas tik po mėnesio – balandžio 10 dieną. Garbingo jubiliejaus proga 19 val. Vilniaus teatre „Lėlė“ įvyks tikras vakaras, į kurį kviečiami visi, neabejingi literatūrai, teatrui, kinui ir muzikai.

Puslapiai: |1|2|« Atgal

Kiti raktiniai žodžiai