Deprecated: Function ereg_replace() is deprecated in /home/menodien/domains/7md.lt/public_html/archyvas/include/main.inc.php on line 82

Deprecated: Function ereg() is deprecated in /home/menodien/domains/7md.lt/public_html/archyvas/include/main.inc.php on line 191
7 meno dienos > Raktazodziai
Įvykiai: Skaityti visus Rašyti
VDA

Nepataikaujantys

Asta Jackutė
Sandra Ajutytė. „Suvaržymai“. Vadovė Severija Inčirauskaitė-Kriaunevičienė
„Meno celės“ – jau tradicinė geriausių Vilniaus dailės akademijos absolventų darbų paroda, kurioje siekimas nustebinti, sukurti inovatyvų meno kūrinį išreikštas maksimaliai. Šiais metais „Meno celėse“ pristatomi 150 absolventų diplominiai darbai.

Bendravimo nesklandumai

Vilius Kalaušis
Paulina Eglė Pukytė. Kūrinio „Metamorfozė“ fragmentas. 2012 m.
Nors „Artifex“ save pristato kaip tekstilės galeriją, tačiau šį kartą, matyt, padaryta išimtis. Naujoje parodoje tekstilės nė kvapo.

Pasaulio parašymas

Jurgita Ludavičienė
Zita Inčirauskienė. „Kontrabanda 1864–1904“ (darbas skirtas knygnešių atminimui). 2006 m.
„Kaligrafija“ šiais laikais skamba anachronistiškai, maždaug kaip „karietų apmušėjas“, ir asocijuojasi su žmonėmis, užrašinėjančiais proginius atvirukus (tais retais atvejais, kai juos kas nors dovanoja penkiasdešimties metų sukakčiai įamžinti) arba rašančiais graudulingus tekstus ant kaspinų, kuriais apjuosiami laidotuvių vainikai.

VDA Skulptūros katedra kviečia

7 MD
Laima Dagytė. Be pavadinimo. 2011 m. Jono Vaitiekūno nuotrauka
Vilniaus dailės akademijos naujuosiuose rūmuose (Malūnų g. 5) visą savaitę sausio 9–13 d. 10–16 val. vyks skulptūros studentų bakalauro, magistro studijų darbų peržiūra.

Rašau antrą kartą

Agnė Narušytė
Remigijaus Pačėsos parodos ekspozicijos fragmentai. Giedriaus Jucevičiaus nuotraukos
Jau ilgokai Remigijus Pačėsa man atrodė dingęs iš fotografijos lauko.

Judantys vaizdai tarsi taki atmintis

7 MD
„Stogas“
2011 m. birželio 7–21 d. Vilniaus dailės akademijos Nidos meno kolonijoje prasidės tarptautinis projektas „Judantys vaizdai tarsi taki atmintis“.

Prancūzijos šiuolaikinė tapyba Vilniuje

7 MD
Ekspozicijos „D’après la ruine“ elementas
Balandžio 15 d. 17 val. Kultūros dienos proga Vilniaus dailės akademijos ekspozicinėje salėje „Titanikas“ (Maironio g. 3) atidaroma pasaulinį pripažinimą pelniusių ir ambicingų jaunųjų Prancūzijos menininkų tapybos paroda „D’après la ruine“ („Iš griuvėsių“).

Fosilijos kitaip

Danutė Gambickaitė
Elva Olafsdottir. „Du suvenyrai iš mėnulio“. 2010 m. E.Olafsdottir nuotr.
Iš tiesų menas (plačiąja prasme) ir archeologija (gr. senovės mokslas) gali turėti daugybę įvairiausių sąlyčio taškų. Pavyzdžiui, archeologinis radinys dažnai būna meno kūrinys: papuošalas, papuošimas etc.

Siekiant atsinaujinti

Lijana Šatavičiūtė
Grupė „Baltos kandys". Kūrinio „Spiros“ fragmentas. 2005 m.
Vilniaus dailės akademijos Tekstilės katedra savo įkūrimo 70-metį pasitiko meninio veltinio paroda VDA „Titaniko“ ekspozicinėse salėse.

Be pavadinimo - tik taip

Danutė Gambickaitė
Marija Olšauskaitė. Iš serijos „Objektai“. 2010 m.
Šį tekstą norėčiau pradėti trumpu ekskursu į literatūros teorijos teritoriją.

Keliauk sau sveikas

Danutė Gambickaitė
Mantas Talevičius. Darbo „Virtuali tapatybė“ fragmentas
Šių metų „Meno celės“ nedaug kuo skyrėsi nuo praėjusiųjų, tik gal kiek geresnis parodos organizavimo principas, kūrinių tankis ir kokybė. Geresnieji darbai sutelkti naujosiose „Titaniko“ patalpose. Kitur (senuosiuose ir naujuosiuose rūmuose) viską apžiūrėti reikėjo suspėti per renginį „Tebūnie naktis“.

Aukso amžius

Kęstutis Šapoka
Mindaugas Navakas. Ekspozicijos fragmentas
Eina na****, kokia puiki paroda! - vienintelis sakinys, įstrigęs galvoje, pabuvus ir pasisukiojus po galeriją. Ką čia bepridursi!?

Mindaugas Navakas VDA Kostiumo dizaino katedros galerijoje

7MD informacija
Ekspozicijos fragmentas. A. Baltėno nuotr.
Šių metų vasario 22 - kovo 3 dienomis VDA Kostiumo dizaino katedros galerijoje (Maironio g. 3) menininkas Mindaugas Navakas pristato parodą „Popieriukai ir dangteliai“.

Išmintis per architektūrą

Monika Krikštopaitytė
Kazuhiro Ishii. Seiwa vietinio maisto restorano fragmentas. 2004 m.
Senuosiuose Vilniaus akademijos rūmuose, arkomis perdengtame pirmojo aukšto koridoriuje, ant sienų iškabinti plakatai. Bet tai ne architektūros studentų peržiūros – ką galima pagalvoti pirmą sekundę. Per daug jau tvarkingi ir preciziškai parengti – statinio nuotrauka, trumpas aprašymas, projekto piešinys, architekto(-ės) pristatymas. Nei per daug, nei per mažai. Iš pradžių susidaro įspūdis, kad visa tai kažkur matyta, ir tik įsigilinus išaiškėja, jog pristatytus įvairaus laikotarpio projektus jungia viena labai išmintinga idėja.

Apetitas kyla bevalgant

Danutė Gambickaitė
06 Meno celes - Rimas Sakalauskas. „Sinchronizacija“. 2009 m.
Jau tapo įprasta, kad mėnesio pabaigoje Vilniuje tarsi grybai po lietaus ima dygti įvairūs kultūriniai renginiai. Panašiai buvo balandį, gegužę ir birželis, kaip matome, taip pat nenusileidžia, o galbūt ir pranoksta kitus mėnesius. Taip jau atsitiko, kad į vieną savaitgalį „susigrūdo“ ir Nacionalinės dailės galerijos atidarymas, ir japonų šiuolaikinio meno parodos atidarymas ŠMC, ir „Tebūnie naktis“ su gausybe renginių ir renginėlių.

Proveržis nepastebėtas

Danutė Gambickaitė
Jonas Aleksiejus. „Tas-pats". 2009 m.

Studentų meno dienos

7MD informacija
M. Šaknytė, A. Vaškevičiūtė, R. Butkutė, V. Pukevičius, E. Tarasevičiūtė. „Begalybė“. 2007 m. SMD
Vilniaus dailės akademijos studentų atstovybė pristato projektą Studentų meno dienos (SMD), kurių metu miesto gyventojai ir svečiai galės susipažinti ir su Vilniaus dailės akademija ir joje studijuojančiais įvairių sričių kūrėjais bei jaunaisiais muzikais iš Lietuvos muzikos ir teatro akademijos. Šių metų Studentų meno dienų tema - „Jauno meno invazija“.« Atgal

Kiti raktiniai žodžiai