Įvykiai: Skaityti visus Rašyti
Sugrįžimai

„Sugrįžimai“ tęsiasi

7 MD
Vytenis Gurstis. Nuotrauka iš LMRF archyvo
Gegužės 13 d., sekmadienį, 14 val. Vilniaus arkikatedroje bazilikoje sakralinės muzikos valandą klausytojams dovanos „Sugrįžimų“ festivalio svečiai: vargonininkas Robertas Lamsodis (Norvegija), fleitininkas Vytenis Gurstis (D. Britanija) ir solistė Simona Liamo (sopranas, Lietuva).

„Sugrįžimuose“ – vargonų virtuozas Virginijus Barkauskas

7 MD
Virginijus Barkauskas
Prieš porą metų Lietuvoje koncertavęs niujorkietis Virginijus Barkauskas nustebino net pačius reikliausius vargonų muzikos žinovus.

Tėvo ir dukters fortepijoninis duetas

Aldona Eleonora Radvilaitė
Andrius ir Sandra Urbos
Jau įsibėgėjo XIV tarptautinis Lietuvos muzikų rėmimo fondo festivalis „Sugrįžimai“, kurio svarbą vienas šio koncertų ciklo globėjų Prezidentas Valdas Adamkus festivalio leidinuke apibūdina taip: „Juolab džiaugiuosi, kad muzikiniai renginiai, koncertai, talentingų asmenybių gastrolės ir viešnagės sutampa su veikla, skirta savo tautai, savo valstybei. Gražus ir prasmingas festivalio pavadinimas „Sugrįžimai“ pateisinamas metai po metų – juk iš tikrųjų Lietuvos atlikėjai grįžta ne tik pas savo klausytojus, į savo scenas, bet ir į savo žemę, savo tėvų ir senelių žemę, savo tėvynę.“

Keturiolikti „Sugrįžimai“

7 MD
Smuikininkas Raimondas Butvila
Keturioliktą pavasarį atkeliauja tarptautinis muzikos festivalis „Sugrįžimai“, o su juo į gimtinę bent trumpam sugrįžta po pasaulį išsibarstę Lietuvos muzikai.

„Sugrįžimai“ tęsiasi

Aldona Eleonora Radvilaitė
Groja Martynas Levickis.
Gegužės 3 d. Taikomosios dailės muziejuje vyko išskirtinis festivalio „Sugrįžimai“ koncertas. Įspūdingais akordeono atlikimo meno pasiekimais klausytojus džiugino dabar Londono karališkojoje muzikos akademijoje profesoriaus Oweno Murray‘aus klasėje studijuojantis, pirmosios vietos ir pasaulio čempiono vardo klavišinio akordeono kategorijoje 2010-ųjų akordeonininkų konkurse „Coupe Mondiale“ laimėtojas Martynas Levickis.

Iš „Sugrįžimų“ dienoraščio

Aldona Eleonora Radvilaitė
Liana Dolidzė ir Tabea Resin
Balandžio 27 d. Vilniaus paveikslų galerijoje įvyko jau devintas „Sugrįžimų“ festivalio koncertas, kuriame dalyvavo atlikėjos iš Šveicarijos – 2002 m. Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje (LMTA) magistro diplomą įgijusi pianistė Liana Dolidzė ir viešnia, fleitininkė Tabea Resin.

„Sugrįžimai“ tęsiasi

Aldona Eleonora Radvilaitė
Frances Covalesky
Balandžio 15 d. Taikomosios dailės muziejuje Vilniuje įvykęs „Sugrįžimų“ festivalio koncertas išsiskyrė iš kitų tuo, kad jame visą vakarą solo skambino tik viena pianistė; be to, tai buvo trečios kartos Amerikos lietuvė, kurios seneliai V. Mastauskaitė ir V. Kavaliauskas kadaise išvyko iš Lietuvos į JAV. Į šį svarbų, atsakingą, pianistei Frances Covalesky (viename leidinyje pervadintai į Pranutę Kavaliauskaitę) pasirodymą specialiai iš Amerikos kelioms dienoms atskrido jos solidaus amžiaus tėtis, buvęs žymus Amerikos ginekologas, sunkiai besuprantantis lietuvių kalbą, kiti šeimos nariai.

Prasidėjo „Sugrįžimai“

Aldona Eleonora Radvilaitė
Kovo 25 d. Vilniuje, Šv. Kotrynos bažnyčioje, koncertu „Žėrintys smuiko pasažai“ prasidėjo jau XII tarptautinis muzikos festivalis „Sugrįžimai“.

Instrumentinės muzikos vakarai

Aldona Eleonora Radvilaitė
Sandra ir Andrius Urbos
Baigėsi sklandžiai Lietuvos muzikų rėmimo fondo suorganizuoto jau XI tarptautinio muzikos festivalio „Sugrįžimai“ (2009 balandis-gegužė) Lietuvos vardo tūkstantmečiui skirti koncertai. Kaip kasmet, šie studijuojančių užsienio šalių mokymo įstaigose, likusių ten bandyti savo laimę ar neseniai grįžusių į Tėvynę jaunųjų muzikų, dažnai pakvietusių drauge koncertuoti savo kolegas, pasirodymai sulaukė didelio klausytojų - giminių, draugų, buvusių pedagogų ar šiaip muzikos mėgėjų - susidomėjimo.

Prasidėjo „Sugrįžimai“

Aldona Eleonora Radvilaitė
Vytautas Viržonis, Virgilijus Noreika ir Vaida Raginskytė V.Juodpusio nuotrauka
Balandžio 1 d. Vilniaus rotušėje prasidėjo XI tarptautinis muzikos festivalis „Sugrįžimai“.

Festivalis „Sugrįžimai 2009“

7MD informacija
Lietuvos muzikų rėmimo fondas balandžio 1 - gegužės 14 d. rengia jau vienuoliktąjį tarptautinį muzikos festivalį „Sugrįžimai“, šiemet skiriamą Lietuvos vardo Tūkstantmečiui pagerbti.« Atgal

Kiti raktiniai žodžiai