Įvykiai: Skaityti visus Rašyti
Kino pavasaris

Nelaimių didvyriai

Živilė Pipinytė
„Našlaitynas”

„Kino pavasario“ konkursinės programos nugalėtojas – lenkų filmas „Drąsa“

7 MD
„Drąsa“
Tarptautinio festivalio „Kino pavasaris“ uždarymo ceremonijoje buvo paskelbtas konkursinės programos „Nauja Europa – nauji vardai“ nugalėtojas. Festivalio statulėlė ir pagrindinis prizas atiteko lenkų režisieriaus Grego Zglinskio filmui „Drąsa“.

Naujos Europos drąsa

Gediminas Kukta
„Ave”
Prieš savaitę pasibaigusiame 17-ajame Vilniaus tarptautiniame kino festivalyje „Kino pavasaris“ trečius metus iš eilės buvo surengta konkursinė filmų programa „Nauja Europa – nauji vardai“. Jos koncepcija nepasikeitė – rodyti debiutinius arba antruosius Rytų, Vidurio Europos ir Balkanų šalių režisierių vaidybinius darbus. Šiemet pristatyta 11 filmų. Tarp jų, beveik tradiciškai, nė vieno lietuviško.

Septyni Viktoro Kosakovskio žiūrovai

7 MD
„Tegyvuoja antipodai!“
„Kino pavasario“ dokumentikos programoje parodytas naujausias Viktoro Kosakovskio filmas „Tegyvuoja antipodai!“ sulaukė didelio dėmesio. Pateikiame rusų režisieriaus apmąstymų apie dokumentinį kiną, išspausdintų Sankt Peterburgo žurnale „Seans“ (Nr. 32), fragmentą.

Asmeniški susitikimai su voveraitėmis

Živilė Pipinytė
„Bonsai“
Dvi „Kino pavasario“ savaites praleisti kino teatre vis dėlto yra daug.

Žiurkėnas gyvas

Živilė Pipinytė
„Kivirčas“
„Kino pavasario“ atidarymas baigėsi netikėtu rengėjų pasiūlymu. Šventiškai nusiteikusiai puošniai publikai buvo pakištas veidrodis. Juokas kino salėje liudijo, kad žiūrovai „Kivirče“ atpažino save. Paradoksas, bet tai nuteikia optimistiškai, nors Romano Polanskio filmas, ko gero, nepalieka jokios vilties.

Esu vidutiniška aktorė

7 MD
„Pasikalbėkime apie Keviną“
„Kino pavasario“ programoje žiūrovų susidomėjimo sulaukė Lynne Ramsay filmas „Pasikalbėkime apie Keviną“. Pagrindinį vaidmenį jame suvaidino britų aktorė Tilda Swinton. Pateikiame jos interviu žurnalui „Newsweek“ fragmentus.

Dulkės moka naudotis internetu

7 MD
„Aš tave myliu”
Vienas šių metų „Kino pavasario“ žiuri narių – rusų operatorius ir režisierius Pavelas Kostomarovas, o festivalio programoje rodomas kartu su Aleksandru Rastorgujevu jo sukurtas filmas „Aš tave myliu“. Prieš kelerius metus Sankt Peterburgo žurnalas „Seans“ išspausdino abiejų filmo kūrėjų pasirašytą filmo projektą, forma primenantį manifestą. Manome, kad jis turėtų sudominti ir lietuvių skaitytojus, juolab kad šių dienų kine ir manifestų, ir eksperimentų akivaizdžiai stinga.

Esu romus kaip avinėlis

7 MD
„Pavojingas metodas“
Vakar prasidėjusio „Kino pavasario“ programoje – naujausias Kanados režisieriaus Davido Cronenbergo filmas „Pavojingas metodas“ („A Dangerous Method“, Prancūzija, D. Britanija, Vokietija, Airija, Kanada, 2011).

Nublokštos meilės

7 MD
„Marijos Braun vedybinis gyvenimas“
„Nes ji gali žvilgsniu pavaizduoti nepadorų apsinuoginimą, ji gali tik šypsotis, o policija bus priversta konfiskuoti filmą kaip pornografinį. Jos dvasingoje erotikoje yra kažkas pavojinga, demoniška, tai veikia per bet kokius drabužius. (...) Ji ne amorali, tai pavojinga stichijos jėga, ji nekalta kaip plėšrus žvėris. Ji ryja vyrus ne iš blogos valios, o jos atsisveikinimo bučinys (bučiuoja vyrą, kurį nušovė) jaudina labiau už visų pamestų nekaltų mergelių ašaras. Nukelkite prieš ją skrybėlę, nes ji neprilygstama ir nepasiekiama“, – taip 1924 m. apie pirmąją Europos kino lemtingą moterį – danų kino žvaigždę Astą Nielsen – rašė kino teoretikas Bela Balazsas.

Prisiekusiems sinefilams

7 MD
„Gėda”
Kovo 15 d. prasidės „Kino pavasaris“. Jau septynioliktą kartą rengiamas tarptautinis kino festivalis pasiūlys daugiau nei 200 filmų programą, susitikimų su jų autoriais bei įvairių naujienų.

„Viasat komedijų festivalyje“ – „Auksiniam gaubliui“ nominuotas filmas

7 MD
„Sergėtojas“
Artėjančio festivalio „Kino pavasaris“ programoje – šiemet prie „Kino pavasario“ prisijungusio „Viasat komedijų festivalio“ filmai.

„Kino pavasario“ dokumentiniai filmai – dovana ir širdžiai, ir protui

7 MD
„Jausmų atoslūgis“
Artėjantis festivalis „Kino pavasaris“ atneš šventę ir dokumentinio kino gerbėjams. Dokumentinių filmų programoje – garsių kūrėjų Martino Scorsese, Fredericko Wisemano, Wernerio Herzogo, Viktoro Kosakovskio, Jafaro Panahi filmai.

„Kino pavasaris“ rodys amerikiečių nepriklausomuosius

7 MD
„Slėptuvė“
Liko pusantro mėnesio iki kovo 15 d. prasidedančio festivalio „Kino pavasaris“. Festivalio repertuare bus gausu įžymių režisierių bei aktorių vardų ir dar negirdėtų, bet kino pasaulį sugebėjusių nustebinti naujokų.

Rusijos kino savaitė

7 MD
„Pinigai"
VŠĮ „Kino pavasaris" ir Rusijos kompanija „Planeta kino" lapkričio 21-25 d. „Skalvijos" kino centre pristato Rusijos kino savaitę. Bus parodyti penki vaidybiniai filmai, sukurti 2009-2011 m. ir apkeliavę nemažai tarptautinių filmų festivalių.

Geriausios pasaulio reklamos

7 MD
Lapkričio 22 d. 22 val. penkių didžiausių Lietuvos miestų gyventojai galės pamatyti geriausias pasaulio reklamas.

Geras kinas – mažuose Lietuvos miestuose

7 MD
„Knygnešys“

Visuomenių ant tilto problemos

Kino pavasaris
„Pakeliui”
Šiemet į „Kino pavasarį“ gausiai susirinko konkursinės programos filmų kūrėjai iš Rytų ir Vidurio Europos. Su keliais iš jų – aktorėmis Zrinka Cvitesic ir Irena Hristoskova, režisieriais Srdjanu Koljevičiumi ir Bence Miklauzičiumi kalbėjosi Aistė Račaitytė.

Žiūrovų skonio ypatybės

Živilė Pipinytė
„Laisvėje
Per iškilmingą „Kino pavasario“ uždarymo ceremoniją paaiškėjo 16-ojo festivalio nugalėtojai.

Talentas nėra svarbiausias veiksnys

Kino pavasaris
Sergejus Loznica
Garsaus dokumentinio kino kūrėjo Sergejaus Loznicos filmas „Mano laimė“ (2010) dalyvavo 16-ojo tarptautinio Vilniaus kino festivalio „Kino pavasaris“ konkurse „Nauja Europa - nauji vardai“. „Mano laimė“ - režisieriaus debiutas vaidybiniame kine. Loznica buvo festivalio svečias ir susitiko su Lietuvos muzikos ir teatro akademijos studentais bei dėstytojais „Šoblės“ kino klube.

Puslapiai: |1|2|« Atgal

Kiti raktiniai žodžiai