Deprecated: Function ereg_replace() is deprecated in /home/menodien/domains/7md.lt/public_html/archyvas/include/main.inc.php on line 82

Deprecated: Function ereg() is deprecated in /home/menodien/domains/7md.lt/public_html/archyvas/include/main.inc.php on line 191
7 meno dienos > Raktazodziai
Įvykiai: Skaityti visus Rašyti
Baletas

Padažnėjęs šokio pulsas

Helmutas Šabasevičius
JAV šiuolaikinio šokio trupė „Ailey II“. D.Matvejevo nuotr.

Choreografijos dirbtuvės: amatas ar menas?

Dalia Sverdiolienė
Eglė Špokaitė. M.Raškovskio nuotr.
Birželio 3-iąją Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras, jo baleto trupė pristatys ilgai kurtą, repetuotą ir godotą choreografinių miniatiūrų vakarą. Projekto „Kūrybinis impulsas“ premjeroje žiūrovai išvys 11 choreografinių miniatiūrų. Jų choreografiją sukūrė Lietuvos baleto artistai.

Mstislavo Rostropovičiaus atminimui – baletas „Romeo ir Džuljeta“

7 MD
Mstislavas Rostropovičius. M.Raškovskio nuotr.
Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre kovo 7 d. rodomas Sergejaus Prokofjevo baletas „Romeo ir Džuljeta“ skiriamas garsaus violončelininko ir dirigento, muzikos humanisto Mstislavo Rostropovičiaus 85-osioms gimimo ir 5-osioms mirties metinėms.

Vilniuje viešės „Junior Ballet“ trupė iš Paryžiaus

7 MD
„Junior Ballet“
Vasario 2 ir 3 d. vilniečiai turės ypatingą progą susipažinti su jaunaisiais Prancūzijos šokio talentais – M.K. Čiurlionio menų mokyklos Šokio teatre koncertus surengs trupė „Junior Ballet“.

Baletas ar parodija?

Helmutas Šabasevičius
Miki Hamanaka (Ana) ir Aurimas paulauskas (Francas). M.Aleksos nuotr.
2012 m. išvakarėse parodytą Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro premjerą – baletą „Žydrasis Dunojus“ pagal Johanno Strausso muziką – galime vertinti XX a. antrosios pusės choreografijos istorijos kontekste.

Tikintis atsinaujinimo

Helmutas Šabasevičius
„Kopelija”. Nuotrauka iš LNOBT archyvo
2011-ieji Lietuvos baleto istorijoje išliks kaip permainų metai – jiems baigiantis su nerimu žvelgiama į priekį, viltingai tikintis kokybinio artistinių pajėgumų atsinaujinimo.

Baletas pagal ACH šokio teatro receptą

Helmutas Šabasevičius
Beata Molytė (Barbora), Martynas Rimeikis (Žygimantas Augustas). M. Aleksos nuotr.

„Don Kichoto“ debiutai

Helmutas Šabasevičius
„Don Kichotas“

Už baleto ir Lietuvos ribų

Audronė Žiūraitytė
G. Balanchine'o baletas „Aubade“ Valstybės teatre 1932 m. Nuotrauka iš Teatro, muzikos ir kino muziejaus.
Lietuvos baletas 85-mečio proga buvo pirmą kartą pasveikintas neįprastai, jam nebūdingu, specifiniu, už jo realaus egzistavimo ribų esančiu renginiu - tarptautine moksline konferencija. Natūralu, kad mokslininkų dėmesio sulaukė jubiliejinė data, o ne šokio, baleto meno apraiškos, siekiančios šimtmečių Lietuvos meno istoriją.

Linksmuolis Čipolinas grįžta į LNOBT sceną

7 MD
„Čipolinas“
Neabejoju, kad daugelis vaikų, dabar gal jau kiek paaugusių, prisimena nuotaikingą K. Chačaturiano baletą vaikams „Čipolinas“ (jo premjera įvyko 1996 m. ir tik prieš trejetą metų jis buvo nustotas rodyti, baiminantis, kad scenoje nesubyrėtų dekoracijos ir nesuplyštų kostiumai). Tai buvo linksmas, kupinas humoro ir šviesos spektaklis apie drąsuolį Čipoliną ir jo draugus – linksmąją Ridikutę, išmintingąjį Vyšniuką, gražiąją Magnoliją, apie tai, kaip jie visi drauge nugalėjo piktąjį Princą Citroną ir Sinjorą Pomidorą, kaip statė namelį vienišam dėdulei Moliūgui. Lapkričio 7 d. baletas „Čipolinas“ vėl grįžo į LNOBT sceną.

Baleto miestas „Acid city“

Justina Balčiūnaitė
Živilė Baikštytė ir Edvardas Smalakys balete „Acid city“ M. Raškovskio nuotr.

Šokio teatre - istorinis spektaklis

Helmutas Šabasevičius
Kopelija - Grytė Dirmaitė. A. Girdziušo nuotr.
Po kelerių metų pertraukos vėl atgimė ypatingą vietą Lietuvos baleto kultūroje užimantis Leo Delibes'o baletas „Kopelija“ - šį kartą ne Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre, bet M.K. Čiurlionio menų mokyklos Šokio teatro scenoje.

Leo Delibes'o baletas „Kopelija“ sugrįžta į sceną

7MD informacija
Kovo 28, 29 d. 19 val. Nacionalinės M.K. Čiurlionio menų mokyklos baleto skyriaus Mokomojo šokio teatre (T. Kosciuškos g. 11) įvyks Leo Delibes'o baleto „Kopelija“ premjera.

Jaunųjų baleto šokėjų festivalio auksas

7MD informacija
G. Dirmaitė šoka Jurijaus Smorigino sukurtą šiuolaikinės choreografijos kompoziciją „Nakties paukštė“.
Vasario 19-22 d. Berlyne vykusiame baleto ir šokio festivalyje „Tanzolymp“ sėkmė lydėjo Nacionalinės M.K. Čiurlionio mokyklos Baleto skyriaus dešimtokę Grytę Dirmaitę - Lietuvai jaunoji šokėja parvežė pirmąją vietą ir aukso medalį, kurį jai skyrė iš pasaulio baleto garsenybių sudaryta žiuri, vadovaujama žinomo baleto menininko Vladimiro Vasiljevo.

Lietuvos baleto meistrai Italijoje

7MD informacija
Vasario pabaigoje - kovo pradžioje Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre įvyko H. Lovenskjoldo baleto „Silfidė“ premjera, pareikalavusi iš artistų daug kūrybinių jėgų bei sukvietusi ir sužavėjusi gausų būrį sostinės baleto gerbėjų. O jau šią savaitę, kovo 13 ir 14 d., jų laukia didžiuliai Gala koncertai Italijoje, Bolonijoje, „Teatro auditorium Manzoni“ scenoje.

Pagautos svajonės netenka sparnų

Helmutas Šabasevičius
Ivanas Putrovas ir Miki Hamanaka. M. Raškovskio nuotr.
"Geriau žvirblis rankoj, negu briedis lankoj" - toks galėtų būti lietuviškas naujosios Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro premjeros - Augusto Bournonville'o sukurto Hermano Lovenskjoldo baleto "Silfidė" - moralas.« Atgal

Kiti raktiniai žodžiai