Įvykiai: Skaityti visus Rašyti
Lacascade

Dėdė Vania šiandienos teatre

Daiva Šabasevičienė
Vaidinimo „Dėdė Vania“ repeticija. LNDT nuotrauka
Arūnas Sakalauskas – kraštutinių būsenų aktorius. Jis gali vaidinti įvairių žanrų spektakliuose – visi jam savi. Aktorius moka ne vien transliuoti energiją, bet ir valdyti žiūrovą. Jis traukia dėmesį net tada, kai soluoja kitas, ir dažnai vien savo buvimu pripildo spektaklį gyvybės.

Laikyti veidrodį prieš gamtą

Rasa Vasinauskaitė
„Užsispyrėlės sutramdymas“: Vainius Sodeika (Kertis), Ainis Storpirštis (Gremijus) ir Vidas Bareikis (Petručijus). D. Matvejevo nuotr.
Amerikiečių literatūrologas Haroldas Bloomas savo knygoje „Vakarų kanonas“ („The Western Canon“, 1994) vadina Shakespeare'ą Vakarų literatūros kanonu. Teoretiko argumentai remiasi Shakespeare'o dramaturgijos atvirumu neribotoms interpretacijoms, jos savumu bet kokiam laikui ir tautai, bet svarbiausia - jo veikėjai yra tokios kintančios ir pačios save kuriančios, tokios psichiškai paslankios asmenybės, kad tampa mūsų pačių analizės instrumentu.

Kas jiems miškinis?

Audronis Liuga
D.Matvejevo nuotr.
Klausimas, kas svarbiau - kūrybinis procesas ar rezultatas - šiandien daugeliui teatralų gali sukelti šypseną, nes be rezultato jiems tektų pasekti buvusio ministro patarimu važiuoti rinkti pomidorų. Tačiau kovos dėl išlikimo sąlygomis aštriai iškyla proceso klausimas. Šiandien jis nėra vien estetinio pobūdžio, bet įgauna etinę prasmę.

Teatras - vieta, kur vyksta mainai

Alma Braškytė
Vilniuje repetuoja prancūzų režisierius Ericas Lacascade'as. D.Matvejevo nuotrauka.
OKT/Vilniaus miesto teatre prancūzų režisierius Ericas Lacascade'as repetuoja Antono Čechovo „Dėdę Vanią“. Repeticijos „Menų spaustuvėje“ (kuri yra šio projekto partnerė) prasidėjo sausį. Premjeriniai spektakliai Lietuvos rusų dramos teatre vyks balandžio 6, 7 ir 8 dienomis.« Atgal

Kiti raktiniai žodžiai