Įvykiai: Skaityti visus Rašyti
Tamulionis

Lietuvių mitologija operoje vaikams

Jūratė Katinaitė
Scena iš operos „Bruknelė“. M. Aleksos nuotrauka
Žmogus keistai sukurtas. Regis, vaikystė visada šalia, ne tik sapnuose. Atsitiktinis praeivis, koks nors žodis ar kvapas gali akimirksniu sugrąžinti į seniai tau užvertą vaikystės pasaulį. Mintyse gali vėl patirti anuometines baimes ir stebuklus. Tačiau dabar niekaip nepavyksta pajusti tokių pat kerų. Gali žiūrėti ten pat, atsidurti panašiose situacijose, tačiau nematai stebuklo, ir tiek. Patirties akiniai stipriai priaugę. Kas nors, tavo manymu, labai tinkamo vaikams, jų visiškai nejaudina. O štai kas mažuosius pavergia, tau gali pasirodyti neišradinga ir nuobodu.

Opera „Bruknelė“ prisirps vaikams

Gintarė Stankevičiūtė
Kompozitorius Jonas Tamulionis Nuotrauka iš LNOBT archyvo
Jei muzikinius įvykius išdėliotume šachmatų lentoje ir stebėtume jų ėjimus, tai naujos lietuviškos operos sukūrimas, ko gero, būtų šachas ir matas. Kovo 20 ir 21 d. Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre bus pristatyta vaikams skirta Jono Tamulionio operoa „Bruknelė“.

Vaikiškos operos konkursas

7MD informacija
Vaikiškų operų stygius Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro repertuare jaučiamas ilgą laiką, taigi LNOBT inicijavo vaikiškos operos konkursą, kuris kartu su LR kultūros ministerija ir Kompozitorių sąjunga buvo skelbtas pernai pavasarį.« Atgal

Kiti raktiniai žodžiai