Įvykiai: Skaityti visus Rašyti
Vargonai

Nebylus „Kristus“ ir vargonai

Algirdas Klova
Domenico Tagliente
Manau, šiandien puiki proga prisiminti kino pradžią, kai visi filmai buvo nebylūs ir juos garsindavo muzikantai, gramofonai, taperiai, aktoriai.

Nuo baroko iki šių dienų

Karolina Juodelytė
Vargonuoja Marco Lo Muscio
Kasmet Šv. Kazimiero bažnyčioje Vilniuje organizuojamas sakralinės muzikos festivalis, šiais metais vykęs liepos 5 – rugpjūčio 30 d., baigėsi. Sukvietęs žymius atlikėjus iš Lenkijos, Prancūzijos, Didžiosios Britanijos, Suomijos, Čekijos, Italijos, Izraelio bei Lietuvos, festivalis klausytojus džiugino labai įvairialype programa – nuo senosios muzikos iki eksperimentinių kompozicijų.

Jono Žuko jaunųjų vargonininkų konkursas Marijampolėje

7 MD
Jonas Žukas
„Naujasis vargonų forumas“, bendradarbiaudamas su Marijampolės kolegija, „Sūduvos kultūros fondu“ ir S. Karoso labdaros ir paramos fondu, rugsėjo 20-24 d. Marijampolėje organizuoja III Jono Žuko jaunųjų vargonininkų konkursą.

Nidos vargonai pasitinka 25-ąjį koncertinį sezoną

7MD informacija
Anonsai

Vargonai Lietuvos ateičiai

7MD informacija
Kauno šv. Arkangelo Mykolo (Įgulos) bažnyčios vargonai. Nuotrauka iš 15min.lt
Ar žinojote, kad vargonų vamzdžius galima gaminti ne tik iš tokių įprastų medžiagų kaip medis ar metalas, bet ir iš bambuko bei popieriaus? Kad didžiausi pasaulyje vargonų vamzdžiai yra aukštesni nei šešių aukštų namas? Kad tokių vamzdžių garsas primena virš pastato kybančio sraigtasparnio skleidžiamą garsą? Kad garsiausio pasaulyje registro garsas net šešis kartus viršija traukinio švilpuko skleidžiamą garsą? Kad mažiausi vamzdžiai pasaulyje vos siekia šiaudelio ilgį?

Vargonų muzikos koncertas

7MD informacija
Vasario 21 d. 18 val. Vilniaus universiteto šv. Jonų bažnyčioje, o vasario 22 d. 16 val. Kauno šv. Arkangelo Mykolo (Įgulos) bažnyčioje koncertuos visame pasaulyje garsus vargonininkas iš Prancūzijos Kurtas Luedersas.« Atgal

Kiti raktiniai žodžiai