Įvykiai: Skaityti visus Rašyti
Sirenos

Kiekvieną kartą viskas iš naujo

Konstantinas Borkovskis
Vengrų trupės HOPPart spektaklis „Koriolanas“. D. Matvejevo nuotr.
Pasibaigė tarptautinis teatro festivalis „Sirenos“, parodęs mūsų publikai ir svečiams iš užsienio neįprastai platų lietuviškų spektaklių rinkinį, taip pat kompaktišką, bet turiningą trijų teatrų iš užsienio programą. Būta įdomybių ir šalia festivalio.

Pasakiškoji realybė

Sigita Ivaškaitė
Režisierė Maria Grazia Cipriani. D. Matvejevo nuotrauka
Pasibaigus „Sirenų“ festivaliui pristatome interviu su „Hamleto“ režisiere ir „Teatro del Carretto“ įkūrėja Maria Grazia Cipriani (Italija). 1983 m. Lukoje įkurtas teatras iki šiol yra laikomas vienu inovatyviausių, jis keliauja ne vien po Italiją, bet ir po kitas Europos valstybes, tikindamas, kad savo kūryba gali perkopti bet kokius kalbos ar kultūros barjerus. „Hamletas“ – naujausias trupės darbas, jo premjera įvyko šiemet.

NO99 ir nauji favoritai

Monika Meilutytė
„Kas bijo Virginios Woolf?“ Ene-Liis Semper nuotr.
Šiemet „Sirenų“ festivalyje viešėsiantis estų teatro NO99 spektaklis „Kaip paaiškinti paveikslus negyvam triušiui“ stipriai įsirėžė į atmintį dar praėjusį rudenį. Šis spektaklis surinko daugiausia apdovanojimų Tartu vykusiame estų teatro festivalyje „Draama 2009“ ir Baltijos šalių teatro festivalyje.

Vilniuje netrukus prasidės septintasis teatro festivalis „Sirenos“

7 MD
„Kaip paaiškinti paveikslus negyvam triušiui“. Ene-Liis Semper nuotr.
Į Vilnių teatro gerbėjus vėl kvies „Sirenos“. Septintus metus vykstantis Vilniaus tarptautinis teatro festivalis spalio 7-15 d. pristatys naujausius užsienio ir lietuvių spektaklius, pakvies susitikti su teatralais ir teatro gerbėjais tradicija tapusiose diskusijose po spektaklių.

Šiuolaikinio japonų teatro desantas Vilniuje

7MD informacija
„Dionisas“
Šįmet jau septintą kartą vyksiantis tarptautinis teatro festivalis „Sirenos“ ir OKT/Vilniaus miesto teatras vasario 26 d. kviečia į pasaulinio garso japonų teatro režisieriaus Tadashi Suzuki spektaklį „Dionisas“. Japonų pasirodymas įvyks „Menų spaustuvės“ Juodojoje salėje.

Šeštame „Sirenų“ festivalyje – žymiausi Europos teatro vardai

7MD informacija
„Persona. Marilyn“

Romeo Castellucci ir „Socíetas Raffaello Sanzio“ Vilniuje

7MD informacija
„Pragaras“. Luca del Pia nuotrauka
Vasario 20 ir 21 d. Vilniuje matysime naują italų režisieriaus ir scenografo Romeo Castellucci darbą - trilogiją pagal Dantės Aligjieri (1265-1321) „Dieviškąją komediją“. Lietuvos nacionalinio dramos teatro scenoje bus suvaidinta pirmoji trilogijos dalis „Pragaras“, antrosios dalies „Skaistykla“ videoįrašą vasario 21 d. 14 val. „Meno forte“ savo įžanga palydės pats R. Castellucci, o Šiuolaikinio meno centre vasario 18-21 d. veiks instaliacija „Rojus“.

„Sirenų” dovana Vilniui - garsusis „Comédie française”

7MD informacija
Scena iš spektaklio „Šventė”
Vilniui tapus Europos kultūros sostine, jau nuo metų pradžios tarptautinis teatro festivalis „Sirenos” pradeda vežti išskirtinius teatro kolektyvus. Sausio 29 ir 30 d. į Lietuvos sostinę atvyks legendinio teatro iš Prancūzijos „Comédie française” trupė su dviejų spektaklių programa.

Teatro nereikalingumas teatrui

Rasa Vasinauskaitė
„Mizantropai". Nuotrauka iš lzinios.lt 7 meno dienos | 2008 m. lapkričio 14 d. | Nr. 41 (823)
Šiųmetės „Sirenos" praėjo beveik nepastebimai. Dar pernai aktyviai kvietusios, šiemet „Sirenos" pritilo. Galima manyti, kad tai tyla prieš 2009-uosius, kai Vilnius taps Europos kultūros sostine. Tačiau jau šiemet vyksta šiai progai skirti, finansuojami ar VEKS ženklu pažymėti renginiai. Tad kodėl penktosios nutarė palaukti ir išlaukti, išties nelabai aišku.« Atgal

Kiti raktiniai žodžiai