Įvykiai: Skaityti visus Rašyti
Ambrazas

Julius Finkelšteinas (1923 02 25 - 2010 08 22)

Algirdas Jonas Ambrazas
Julius Finkelšteinas (1923 02 25 - 2010 08 22)
Eidamas aštuoniasdešimt aštuntuosius Lode (Izraelis) mirė Lietuvos kultūrinei visuomenei gerai žinomas muzikos žurnalistas, jos propaguotojas ir populiarintojas Julius Finkelšteinas. Iki pat paskutinių gyvenimo dienų velionis intensyviai darbavosi, rengė vis naujas publikacijas įvairiais muzikos klausimais.

Jubiliejus tęsiasi

Algirdas Jonas Ambrazas
Juozas Gruodis, režisierius Andrius Oleka-Žilinskas, dailininkas Adomas Galdikas
Jau tapo įprasta, kad pačioje metų pabaigoje gimusio lietuvių muzikos klasiko, tautinės kompozitorių mokyklos pagrindėjo Juozo Gruodžio jubiliejiniai renginiai nesutelpa kalėdinių ir naujametinių koncertų gausoje, kai kurie jų persikelia į sausio mėnesį. Po J. Gruodžio 125-ųjų gimimo metinių jubiliejui skirtų kamerinės ir chorinės muzikos koncertų, sausio 21 d. kompozitoriaus kūryba bus pateikta Nacionalinės filharmonijos simfoniniame koncerte „Juozas Gruodis ir jo amžininkai“.

Profesorius ir muzikos išminties rojus

Gražina Daunoravičienė
O. Posaškovos nuotr.
Ką galima pasakyti apie muzikos mokslo tiesoms gyvenimą paaukojusį žmogų? Jei bylotum pakiliai ar patetiškai, galėtum jį vadinti teisėtu senovės graikų filosofų, matematikų ar mąstytojų palikuonimi. Nes jau tuomet radosi ne tik muzikos kūrimas, atlikimas ir klausymasis, bet ir dar vienas, kitoks tarnavimo muzikai būdas - grožėjimasis muzika apmąstant, tyrinėjant ir kalbant apie ją balsu (kaip Sokratas) arba plunksna (kaip Platonas).« Atgal

Kiti raktiniai žodžiai