Įvykiai: Skaityti visus Rašyti
LNOBT

Legendinis Leipcigo „Gewandhaus“ orkestras atvyksta į Vilnių

7 MD
Riccardo Chailly
Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras tęsia prieš dvejus metus pradėtą garsiausių pasaulio orkestrų koncertų tradiciją. Rugpjūčio 28 d. LNOBT scenoje pirmą kartą Lietuvoje koncertuos vienas seniausių Europos kolektyvų – Leipcigo „Gewandhaus“ orkestras. Diriguos šių dienų pasaulio dirigentų elitui priklausantis Riccardo Chailly.

Choreografijos dirbtuvės: amatas ar menas?

Dalia Sverdiolienė
Eglė Špokaitė. M.Raškovskio nuotr.
Birželio 3-iąją Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras, jo baleto trupė pristatys ilgai kurtą, repetuotą ir godotą choreografinių miniatiūrų vakarą. Projekto „Kūrybinis impulsas“ premjeroje žiūrovai išvys 11 choreografinių miniatiūrų. Jų choreografiją sukūrė Lietuvos baleto artistai.

Naujas „Bravissimo“ žvelgia pirmyn

7 MD
„Bravissimo“ viršelyje: Andrius Žužžalkinas (Kino režisierius) balete „Žydrasis Dunojus“ (Martyno Aleksos nuotrauka)
Vasariškas praėjusio amžiaus pradžios įvaizdis ir skvarbus, gal net nelinksmas žvilgsnis – tai Andriaus Žužžalkino sukurtas Kino režisieriaus personažas balete „Žydrasis Dunojus“. Net ir netikros, elektroninės cigaretės skleidžiamas dūmelis nesutrikdo įspūdžio, kad tasai griežtumas žada netrukus prasidėsiančias linksmybes skambant lakiai Johanno Strausso muzikai.

Eglė Špokaitė dalyvauja LNOBT projekte „Kūrybinis impulsas“

7 MD
Eglė Špokaitė. M. Raškovskio nuotr.
Birželio 3 d. 19 val. Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro scenoje įvyks neeilinis vakaras – baleto artistai pristatys savo choreografinių miniatiūrų projektą „Kūrybinis impulsas“

Nepainiokime Čaikovskio ir Puškino „Eugenijaus Onegino“

7 MD
Vasilijus Barchatovas ir Merūnas Vitulskis
Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras ruošiasi premjerai. Greta kasdienio darbo rodant repertuarinius spektaklius teatre vyksta naujo pastatymo kūrimas – žingsnis po žingsnio, scena po scenos gimsta Piotro Čaikovskio opera „Eugenijus Oneginas“.

Labai rusiška opera „Eugenijus Oneginas“

7 MD
Eugenijus Oneginas
„Ieškau intymios, bet stiprios dramos“, – rašė Piotras Čaikovskis, imdamasis operos „Eugenijus Oneginas“ pagal Aleksandro Puškino eiliuotą romaną. „Tai ne dostojevščina, ne „černucha“, ši istorija – labiau Čechovo dvasios“, – naują spektaklį pristato jaunas operos režisierius Vasilijus Barchatovas (g. 1983).

Sakralumas ir sekuliarumas

Jūratė Katinaitė
Violeta Urmana ir Anita Rachvelishvili. M.Aleksos nuotr.
Neseniai per vieną katalikišką radijo laidą išgirdau kraštutinai konservatyvų dvasininko pasisakymą apie bažnyčių sakralumo paniekinimą. Neva bažnyčios tapo architektūros paveldo objektais, po kuriuos blyksėdami fotoaparatais maklinėja turistai. Maža to, koncertų salėse atliekama skirtingų epochų religinė muzika, nors ji kurta kitam tikslui ir kitur privalo skambėti; diskutuojama apie jos estetinį grožį, pamirštant liturginę paskirtį...

Meilės lyrika nuo baroko iki šių dienų

7 MD
Apie ką dažniausiai dainuojama operose? Žinoma, apie meilę! Tuo nesunkiai įsitikinsite apsilankę operų arijų koncerte „Skirtingi operos veidai“ kovo 20 d. Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro Kamerinėje salėje.

Mstislavo Rostropovičiaus atminimui – baletas „Romeo ir Džuljeta“

7 MD
Mstislavas Rostropovičius. M.Raškovskio nuotr.
Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre kovo 7 d. rodomas Sergejaus Prokofjevo baletas „Romeo ir Džuljeta“ skiriamas garsaus violončelininko ir dirigento, muzikos humanisto Mstislavo Rostropovičiaus 85-osioms gimimo ir 5-osioms mirties metinėms.

Ar atgaivinsime tradiciją?

Beata Baublinskienė
Inesa Linaburgytė (Aldona) operoje „Lietuviai“. 2009 m. Nuotrauka iš LNOBT archyvo
Vasario 15-ąją Nacionaliniame operos ir baleto teatre nuskambėjo Amilcare’s Ponchielli opera „Lietuviai“ pagal Adomo Mickevičiaus poemą „Konradas Valenrodas“. Koncertinį operos atlikimą teatras dedikavo Vasario 16-ajai – Valstybės dienai.

Vasario 16-osios išvakarėse – operos „Lietuviai“ premjera LNOBT

7 MD
Inesa Linaburgytė operoje „Lietuviai“
Nacionalinis operos ir baleto teatras siūlo Valstybės atkūrimo dieną minėti drauge. Šventės išvakarėse, vasario 15-ąją, įvyks Amilcare’s Ponchielli operos „Lietuviai“ koncertinė premjera teatro scenoje.

Baletas ar parodija?

Helmutas Šabasevičius
Miki Hamanaka (Ana) ir Aurimas paulauskas (Francas). M.Aleksos nuotr.
2012 m. išvakarėse parodytą Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro premjerą – baletą „Žydrasis Dunojus“ pagal Johanno Strausso muziką – galime vertinti XX a. antrosios pusės choreografijos istorijos kontekste.

Išrinkti 2011-ųjų „Operos švyturiai“

7 MD
„Švyturių“ komisija
Viena gražiausių Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro tradicijų, „Švyturių“ apdovanojimai, šiemet švenčia jubiliejų. Dešimtą kartą, pasibaigus metams ir įvertinus visų metų pastatymus bei sukurtus vaidmenis LNOBT scenoje, renkami geriausi metų operos ir baleto solistai. Šie apdovanojimai, įsteigti teatro rėmėjų UAB „Švyturys-Utenos alus“, – tai padėka už sezono darbus ryškiausiems šalies metų operos ir baleto artistams.

Tikintis atsinaujinimo

Helmutas Šabasevičius
„Kopelija”. Nuotrauka iš LNOBT archyvo
2011-ieji Lietuvos baleto istorijoje išliks kaip permainų metai – jiems baigiantis su nerimu žvelgiama į priekį, viltingai tikintis kokybinio artistinių pajėgumų atsinaujinimo.

„Baltiškoji tapatybė operoje“

7 MD
LNOBT opera „Otelas”
Lapkričio 12 d. Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre vyks šeštasis Tarptautinis operos kritikų seminaras „Baltiškoji tapatybė operoje“. Stiprėjant baltiškojo kultūros bendradarbiavimo ryšiams, regis, pats metas kaimyninių šalių kritikams susėsti ir pašnekėti, kuo mūsų operos tradicijos ir dabartis yra panašios, o kuo skiriasi.

Opera ir baletas – Baltijos keliu

Beata Baublinskienė
Nuotraukoje: Aivaras Mäe, Gintautas Kėvišas, Arūnas Gelūnas, Martas Mikkas
Rengiami precedento neturintys Lietuvos ir Estijos nacionalinių operos ir baleto teatrų mainai. Rugsėjo pabaigoje Vilniuje ir Taline bus parodyti 9 šių nacionalinių teatrų spektakliai: lietuviai estų publikai pristatys keturis spektaklius, o Estijos nacionalinė trupė Vilniuje – penkis.

Baletas pagal ACH šokio teatro receptą

Helmutas Šabasevičius
Beata Molytė (Barbora), Martynas Rimeikis (Žygimantas Augustas). M. Aleksos nuotr.

„Don Kichoto“ debiutai

Helmutas Šabasevičius
„Don Kichotas“

Apie ką yra opera „Otelas“?

Beata Leščinska
Režisierius Eimuntas Nekrošius ir jo asistentė Jūratė Sodytė. M. Aleksos nuotr.
Dezdemona iš tikrųjų nekalta, ji neketino išduoti savo vyro. Taip prieš penketą su puse metų teigė Olegas Lapinas interviu teatro žurnalui „Bravissimo“. Ir pridūrė, kad „net ir Otelo negalima laikyti kaltu, nes ir psichiatrinėje ekspertizėje pasitaiko atvejų, kai žmogžudžiai išteisinami pripažinus, kad jie išgyveno patologinį afektą, t.y. visiškai negalėjo atsakyti už savo veiksmus.“ Tiesa, klausinėjama žymiojo psichoterapeuto buvo apie baleto „Dezdemona“ problematiką, bet turbūt nesiginčysime, kad ji tinka ir operai „Otelas“.

Žurnalas „Bravissimo“ kviečia į gimtadienio šventę

7 MD
Vieninteliam Lietuvoje žurnalui apie operą ir baletą „Bravissimo“ - penkeri! Šis sezonas - jau šeštasis.

Puslapiai: |1|2|« Atgal

Kiti raktiniai žodžiai