Įvykiai: Skaityti visus Rašyti
Jaunimo teatras

Dramaturgijos ir režisūros spąstuose

Austėja Adomavičiūtė
Nuotrauka iš Jaunimo teatro archyvo
Savo sezono premjerų maratoną Jaunimo teatras užbaigė Algirdo Latėno režisuotu spektakliu „Slaptoji dviratininkų draugija“.

Žaidžiame istoriją?

Aurimas Minsevičius
Scena iš spektaklio „Širdis Vilniuje”. D.Matvejevo nuotr.
Naujai parašyta pjesė apie Lietuvai ne itin draugiškas istorines asmenybes – Józefą Piłsudskį ir Feliksą Dzeržinskį – bei pati idėja juos suvesti diskusijai viename spektaklyje nuteikia ironiškam, sarkastiškam požiūriui, gal netgi parodijos tikimybei.

Jono Biliūno jausmų atspindžiai spektaklyje „Jis ir ji“

7 MD
Valstybinio jaunimo teatro Salėje 99 sausio 8 d. 18 val. įvyks aktorės ir režisierės Birutės Mar spektaklis „Jis ir ji“ premjera.

Teatro metraštininkas

Daiva Šabasevičienė
Rimgaudas Karvelis
Rimgaudas Karvelis, nuo vaikystės „žaidžiantis“ teatrą, yra gyva Jaunimo teatro legenda.

„Valstybinio jaunimo teatro metraščio (1975–1985 m.)“ pristatymas

7 MD
„Pirosmani, Pirosmani”
Lapkričio 28 d., pirmadienį, 18 val. bus pristatyta antroji dokumentinio filmo „Valstybinio jaunimo teatro metraštis“ dalis.

Maištas po Jaunimo teatro stogu

Austėja Adomavičiūtė
„Keturiais vėjais“ D. Matvejevo nuotr.
Kasmet Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Teatro ir kino fakulteto durys už nugaros užsiveria dar vienam studijas baigusiam kursui.

Pavasariškai vėjuota premjera „Keturiais vėjais“

7 MD
Valstybinio jaunimo teatro spektaklis „Keturiais vėjais“. Teatro archyvo nuotrauka.
Valstybiniame jaunimo teatre kovo 3 ir 4 d. 18 val. rodomas premjerinis spektaklis „Keturiais vėjais“, paremtas keturvėjininkų kūryba ir publicistika bei paties Kazio Binkio biografijos motyvais. Spektaklio idėjos autorius - jaunosios kartos režisierius Tomas Jašinskas.

Keturi centai už lapą

Aurimas Minsevičius
Lukas Petrauskas, Jonė Dambrauskaitė, Rolandas Kazlas, Arūnas Storpirštis Valstybinio Jaunimo teatro spektaklyje „Raštininkas Bartlbis“. D. Labučio nuotr.
Pradžioje buvo monospektaklis pagal Vlado Šimkaus eiles „Geležis ir sidabras“. Tada - vienos dalies spektaklis „Palata“ pagal Antoną Čechovą. Ir pagaliau subrendo dviejų dalių režisūrinis Rolando Kazlo darbas. Šį kartą kaip medžiagą spektakliui jis pasitelkė Hermano Melville'io apysaką „Bartlbis“. Jaunimo teatre pastatytas spektaklis pavadintas „Raštininkas Bartlbis“.

Jaunimo teatre – „Barboros ir Žygimanto“ drama

7MD informacija
Režisierius Jonas Vaitkus. 7MD archyvo nuotrauka
Šį penktadienį ir sekmadienį, balandžio 23 ir 25 d., 18 val. Jaunimo teatre įvyks Jono Griniaus (1902–1980) pjesės „Gulbės giesmė“ premjera. Spektaklį pavadinimu „Barbora ir Žygimantas“ režisuoja ne vieną sėkmingą pastatymą čia rengęs Jonas Vaitkus.

Dailininko teatro išbandymai

Rasa Vasinauskaitė
Andrius Bialobžeskis (Aktorius) ir Sergejus Ivanovas (Draugas). D. Matvejevo nuotraukos
Pastarąjį dešimtmetį populiarus „dailininko teatras“ į savo gretas privilioja vis daugiau vaizduojamųjų menų srities atstovų.

Dalios Tamulevičiūtės premija

7MD informacija
Režisierė ir pedagogė Dalia Tamulevičiūtė
Lietuvos Respublikos kultūros ministerija įsteigė teatro meno pedagogės ir režisierės Dalios Tamulevičiūtės premiją scenos meno kūrėjams, puoselėjantiems lietuvių literatūros autorių kūrybą Lietuvos teatrų scenose.

Jaunimo teatre - „Šekspyriada“

7MD informacija
D.Matvejevo nuotrauka
Balandžio 4 ir 5 d. 17 val. Valstybiniame jaunimo teatre režisierius Gintaras Varnas pristatys savo naują spektaklį „Šekspyriada“. Spektaklis kurtas remiantis keturiomis Williamo Shakespeare'o pjesėmis - „Vasarvidžio nakties sapnu“, „Užsispyrėlės sutramdymu“, „Ričardu II“ ir „Makbetu“.

„Kapinių klubas"

7MD informacija
Dmitrijaus Matvejevo nuotrauka
Ką žinome apie moterų draugystę? Mirtis ją sustiprina, nelaimės suartina, konfliktai stumia į priekį, o meilė suardo. Ar tai tikrai tiesa? Valstybinio jaunimo teatro premjeroje „Kapinių klubas" pagal Ivano Menchellio pjesę vaidinančios aktorės atsakys būtent į šį klausimą.

Jaunimo teatre - "Mizantropai"

informacija 7MD
Lapkričio 7, 8 d. Valstybinis jaunimo teatras kviečia į premjerą - režisieriaus Agniaus Jankevičiaus spektaklį "Mizantropai", statytą pagal komedijos meistro Moliêre'o pjesę "Mizantropas".« Atgal

Kiti raktiniai žodžiai