Įvykiai: Skaityti visus Rašyti
Muzika

„Sugrįžimai“ tęsiasi

7 MD
Vytenis Gurstis. Nuotrauka iš LMRF archyvo
Gegužės 13 d., sekmadienį, 14 val. Vilniaus arkikatedroje bazilikoje sakralinės muzikos valandą klausytojams dovanos „Sugrįžimų“ festivalio svečiai: vargonininkas Robertas Lamsodis (Norvegija), fleitininkas Vytenis Gurstis (D. Britanija) ir solistė Simona Liamo (sopranas, Lietuva).

Netrūko puikių muzikų

Algirdas Klova
„David Sanchez group“
Kartais net nepastebi, kaip greitai bėga laikas.

„Sugrįžimuose“ – vargonų virtuozas Virginijus Barkauskas

7 MD
Virginijus Barkauskas
Prieš porą metų Lietuvoje koncertavęs niujorkietis Virginijus Barkauskas nustebino net pačius reikliausius vargonų muzikos žinovus.

Armėnų kompozitorių muzika

Gedmintė Samsonaitė
Asmik Grigorian ir Kareno Durgariano diriguojamas Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras. A.Ohaniano nuotr.

Ką pagroja Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras?

Gedmintė Samsonaitė
Rūta Lipinaitytė ir Aleksandar Markovič. D.Matvejevo nuotr.
Šis klausimas iškilo besiklausant šeštadienį, balandžio 28 d., Nacionalinėje filharmonijoje vykusio koncerto, kuris labai nustebino. Orkestras grojo nepalyginti geriau nei paprastai, ką buvo tiesiog būtina išgirsti. Nacionalinis simfoninis orkestras tą vakarą pasirodė drauge su smuikininke Rūta Lipinaityte bei dirigentu Aleksandaru Markovičiumi.

Rafinuoti prancūziški skambesiai

Aldona Eleonora Radvilaitė
Pierre Amoyal ir Jean-Marc Luisada. A.Svirsko nuotr.
Balandžio 27 d. Lietuvos nacionalinės filharmonijos klausytojai turėjo galimybę išgirsti VšĮ „Culture Live“ organizuotą unikalų koncertą, kuriame pirmą kartą drauge muzikavo du labai skirtingų temperamentų bei beveik kontrastingomis muzikos perteikimo išraiškos priemonėmis išreiškiantys savo žavėjimąsi atliekamais įvairių stilių kūriniais pasaulyje pripažinti atlikėjai: plačiai mūsų žiniasklaidoje išreklamuotas smuikininkas iš Prancūzijos Pierre’as Amoyalis, dabar gyvenantis Lozanoje (Šveicarija), ir Tunise gimęs, portugališko kraujo turintis pianistas Jeanas-Marcas Luisada, besidarbuojantis Prancūzijoje.

Jautraus lyriko talentas

Aldona Eleonora Radvilaitė
Vytautas Sondeckis, Saulius Sondeckis ir Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras. A.Rakausko nuotr.
Vytauto Sondeckio griežimą bent kartą girdėję žmonės džiaugiasi, turėdami galimybę dar kartą gėrėtis nuostabiais jo instrumento skambesiais, nuoširdžiomis traktuotėmis.

Jaunųjų talentų kalvė

7 MD
Balandžio 29 d. Vilniuje prasideda IX tarptautinis Balio Dvariono jaunųjų pianistų ir smuikininkų konkursas. Keliose Lietuvos sostinės scenose bus galima paklausyti jaunųjų virtuozų iš įvairiausių pasaulio kraštų.

Nepainiokime Čaikovskio ir Puškino „Eugenijaus Onegino“

7 MD
Vasilijus Barchatovas ir Merūnas Vitulskis
Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras ruošiasi premjerai. Greta kasdienio darbo rodant repertuarinius spektaklius teatre vyksta naujo pastatymo kūrimas – žingsnis po žingsnio, scena po scenos gimsta Piotro Čaikovskio opera „Eugenijus Oneginas“.

Europos muzikinėje panoramoje – koncertai Vilniuje ir Klaipėdoje

7 MD
Rūta Lipinaitytė. Michailo Raškovskio nuotrauka
Į Lietuvos nacionalinės filharmonijos sceną šį šeštadienį, balandžio 28 d., sugrįžta prieš metus čia koncertavę menininkai – itin sėkmingą karjerą nūdienos Europos muzikinėje panoramoje darantys dirigentas Aleksandaras Markovičius ir smuikininkė Rūta Lipinaitytė. Su Lietuvos nacionaliniu simfoniniu orkestru parengtoje programoje skambės rusų ir armėnų kompozitorių kūriniai.

Išreikšti save, perteikiant kompozitoriaus tekstą

Milda Celiešiūtė
Pierre Amoyal
Balandžio 27 d. Nacionalinės filharmonijos salėje koncertuos žymus prancūzų smuikininkas virtuozas, legendinio Jashos Heifetzo mokinys Pierre’as Amoyalis ir pianistas Jeanas-Marcas Luisada.

Sugrįžimas prie ištakų

Rima Jūraitė
Asmik Grigorian (Manon) ir Vaidas Vyšniauskas (De Grijė) M.Aleksos nuotr.
Šio sezono sostinės operinio gyvenimo štilį pagaliau sudrumstė režisierė Dalia Ibelhauptaitė, Kongresų rūmų scenoje pristačiusi su „bohemiečių“ trupe rengtą premjerą. Šįkart pasirinkta kiek mažiau žinoma ir Lietuvoje apskritai pirmą kartą statoma Giacomo Puccini opera „Manon Lesko“ – taip tarsi sugrįžtant prie „bohemiečių“ veiklos ištakų, prieš šešerius metus prasidėjusių Puccini „Bohema“.

Tėvo ir dukters fortepijoninis duetas

Aldona Eleonora Radvilaitė
Andrius ir Sandra Urbos
Jau įsibėgėjo XIV tarptautinis Lietuvos muzikų rėmimo fondo festivalis „Sugrįžimai“, kurio svarbą vienas šio koncertų ciklo globėjų Prezidentas Valdas Adamkus festivalio leidinuke apibūdina taip: „Juolab džiaugiuosi, kad muzikiniai renginiai, koncertai, talentingų asmenybių gastrolės ir viešnagės sutampa su veikla, skirta savo tautai, savo valstybei. Gražus ir prasmingas festivalio pavadinimas „Sugrįžimai“ pateisinamas metai po metų – juk iš tikrųjų Lietuvos atlikėjai grįžta ne tik pas savo klausytojus, į savo scenas, bet ir į savo žemę, savo tėvų ir senelių žemę, savo tėvynę.“

Muzikinės puotos atskambiai

Dana Palionytė
Jurgis Karnavičius. Nuotrauka iš LMTA archyvo
Profesorius Jurgis Karnavičius (1912–2001) buvo autoritetų autoritetas daugeliui muziką studijavusiųjų, žinoma, ir man.

Nebylus „Kristus“ ir vargonai

Algirdas Klova
Domenico Tagliente
Manau, šiandien puiki proga prisiminti kino pradžią, kai visi filmai buvo nebylūs ir juos garsindavo muzikantai, gramofonai, taperiai, aktoriai.

„Žodžiai“ fortepijonui

Vytautė Markeliūnienė
Ko gero, dažnam, klausančiam užsienio klasikinės muzikos radijo stočių, tenka patirti malonių atradimo džiaugsmų, kai nežinomo (ar menkai težinomo) kompozitoriaus pavardė ir ją lydintis opusas atveria kažkokį naują estetinį potyrį, o šis jau savaip koreguoja ligi tol sukauptą atminties „fondą“, skatina tolimesnėms paieškoms. Bandau įsivaizduoti, kad panašus išgyvenimas galėtų užklupti ir tą užsienio klausytoją, kuris visai atsitiktinai išgirstų kurį nors kompozitoriaus Vytauto Bacevičiaus (1905–1970) fortepijoninį ar simfoninį opusą. Jo, manding, ir vieno pakaktų jautresnio klausytojo estetinei vaizduotei sužadinti.

Europa muzikoje

Rasa Aukštuolytė
Kompozitoriaus Vytauto Barkausko kūrinys „Suite de concert“ violončelei ir fortepijonui kovo 16 d. pradėjo Belgijos sostinėje Briuselyje surengtą festivalį „Europa muzikoje“ („L’Europe en Musique“). Septyniuose festivalio koncertuose skambėjo visų 27 Europos Sąjungos šalių kamerinė muzika. Renginyje dalyvavęs kompozitorius mielai sutiko pasidalyti įspūdžiais.

Tarp vaizdo ir garso

Tomas Kiauka
Irma Leščinskaitė
Susitiko du menininkai: tapytoja abstrakcionistė Irma Leščinskaitė ir tapantis pianistas Viktoras Paukštelis. Susitikimas išaugo į bendrą meninį projektą „Skambančios spalvos“, įvykusį Klaipėdos koncertų salėje kovo 13 dieną.

Tryliktasis Vincės Jonuškaitės-Zaunienės dainininkių konkursas

7 MD
Vincė Jonuškaitė-Zaunienė
Lietuvos muzikos ir teatro akademija su Akademinio skautų sąjungos Vydūno fondu (Čikaga) jau trylikti metai rengia Vincės Jonuškaitės-Zaunienės dainininkių konkursą.

Viena tonacija

Živilė Ramoškaitė
Dalia Kuznecovaitė. L.Masio nuotr.
Daugybei Lietuvos muzikantų – nuo mokinuko iki žilagalvio profesoriaus – bent sykį teko pabendrauti su Mstislavu Rostropovičium ir pajusti šios asmenybės skleidžiamų spindulių galią. Lietuvos nacionaliniam simfoniniam orkestrui su šiuo didžiu muziku teko ne tik bendrauti, bet ir nesyk kartu muzikuoti. Tad nenuostabu, jog M. Rostropovičiaus 85-osioms gimimo ir 5-osioms mirties metinėms filharmonija surengė net du simfoninius koncertus. Antrąjį dirigavo maestro Robertas Šervenikas, kuriam likimas taip pat nepašykštėjo progų artimiau pažinti M. Rostropovičių.

Puslapiai: |1|2|3|4|5|...|10|...|15|...|20|...|25|



« Atgal

Kiti raktiniai žodžiai