Įvykiai: Skaityti visus Rašyti
Mažasis teatras

Dama nonkonformistė

Daiva Šabasevičienė
Rimantė Valiukaitė ir Vytautas Rumšas spektaklyje „Damos vizitas”. D.Matvejevo nuotr.
Friedricho Dürrenmatto „Damos vizitas“ baigė visų Lietuvos dramos teatrų premjerų maratoną. Be peržiūros, spektaklis suvaidintas tik vieną kartą, ir suprantama kodėl: jis – dar „žalias“, sustingęs, panašus į Senosios damos – multimilijonierės Klaros Cachanasian – kojos protezą. Tokia teatrų kasdienybė. Visi stengiasi iš paskutiniųjų, o vėliau atsakomybė už spektaklio kokybę lieka kyboti ore.

Jaunieji teatro kūrėjai apie save

Rima Jūraitė
„Lisistratë“. V.Buivydės nuotr.
Pirmiausia „Tylos!“ – tai galimybė pamatyti ateinančios jaunųjų režisierių kartos darbus, stebėti pirmuosius aktorių žingsnius teatro scenoje: kartais jau kaip svarias paraiškas ateičiai, kartais – dar tik kaip aktorystės pradžiamokslį.

Debiutų festivalis „Tylos!“

7 MD
Gegužės 7–12 d. Vilniaus mažasis teatras kartu su Lietuvos muzikos ir teatro akademija kviečia susipažinti su jaunaisiais teatro menininkais debiutų festivalyje „Tylos!“.

Erotika ir antika

Austėja Adomavičiūtė
Scena iš spektaklio „Amfitrionas“, E. Žičkytės nuotr.
Režisierius Artūras Areima per kelerius pastaruosius metus jau spėjo padirbėti „Menų spaustuvėje“, Oskaro Koršunovo teatre, Kauno dramos teatre. Savo pastatymams, kurie grindžiami stipria literatūra ir aktoriniais darbais, režisierius iki šiol rinkosi klasiką, linko į tragedijos žanrą. Tad spektaklis pagal Peterio Hackso komediją „Amfitrionas“ tokiame jo kūrybiniame kontekste buvo gana netikėtas posūkis. Po „Kelio“ ir „Freken Julijos“ tai jau trečias režisieriaus darbas Vilniaus mažajame teatre.

Odė meilužiui

7 MD
„Amfitrionas“ Vilniaus mažajame teatre
Gegužės 20, 21 d. Valstybinis Vilniaus mažasis teatras (VMT) kviečia į paskutinę sezono premjerą – pavasariškai gaivališką komediją „Amfitrionas“. Spektaklį pagal vokiečių dramaturgo Peterio Hackso pjesę režisavo talentingas jaunas režisierius Artūras Areima.

„Mistras“ grįžo iš Maskvos

7 MD
M.Ivaškevičiaus „Mistras” Vilniaus mažajame teatre. D.Matvejevo nuotrauka.
Vilniaus mažojo teatro spektaklis „Mistras“ ką tik sugrįžo iš Maskvos, kur prestižiniame festivalyje „Auksinė kaukė“ atidarė nekonkursinę programą „Kaukė plius“.

Naujieji metai su Mažuoju teatru

7MD informacija
„Mistras”
Ištikimiesiems savo žiūrovams Vilniaus mažasis teatras dovanoja ypatingą naujametinę dovaną – galimybę gruodžio 30 ir 31 dienomis pirmiesiems pamatyti šiuo metu režisieriaus Rimo Tumino repetuojamą naująjį spektaklį „Mistras“ pagal Mariaus Ivaškevičiaus pjesę ir simboliškai palydėti 2009-uosius.

Simpatijos „Žuvėdrai"

Daiva Šabasevičienė
„Žuvėdra”. D.Matvejevo nuotrauka
Gegužės 11-17 d. Sankt Peterburgo A. Briancevo jaunojo žiūrovo teatre vyko jubiliejinis X tarptautinis teatro festivalis „Raduga". Į festivalį buvo pakviestas Vilniaus mažojo teatro spektaklis „Žuvėdra".

VMT „Žuvėdra“ Sankt Peterburgo festivalyje

7MD informacija
VMT spektaklio „Žuvėdra” scena. Dmitrijaus Matvejevo nuotrauka
Gegužės 11–17 d. Sankt Peterburgo A. Briancevo jaunojo žiūrovo teatre vyks jubiliejinis X tarptautinis teatro festivalis „Raduga“, į kurį yra pakviestas Vilniaus mažojo teatro spektaklis „Žuvėdra“.

Polemika dėl žuvėdros maitos (2)

Julijus Lozoraitis
Miglė Polikevičiūtė (Nina Zarečnaja). D. Matvejevo nuotr.
Tęsiant mintį apie „Žuvėdros" versiją, režisieriaus Rimo Tumino įgyvendintą jo įkurtame teatre su jo suburtais jaunais aktoriais, neišvengiamai prieini būtinybę bent šiek tiek pasvarstyti apie Antono Čechovo pjesių interpretacijų įvairovę.

Žuvėdra ir kiti demonai

Rasa Vasinauskaitė
D. Matvejevo nuotr. (trys nuotraukos)

„Žuvėdra” Vilniaus mažajame teatre

7MD informacija
VMT (Domo Rūko) nuotrauka
Sausio 14, 15 d. Valstybinis Vilniaus mažasis teatras kviečia į Antono Čechovo „Žuvėdros” premjerą.

Vilniaus mažasis teatras išvyksta į Lodzę

7MD informacija
Scena iš Vilniaus mažojo teatro spektaklio „Trys seserys“. Dmitrijaus Matvejevo nuotrauka
Šių metų lapkričio 20-30 d. Lodzėje trečią kartą vyksta miestų dvynių susitikimai, kuriuose dalyvauti pakviestas Valstybinis Vilniaus mažasis teatras. Lapkričio 21 d. vilniečiai vaidins Mariaus Ivaškevičiaus „Madagaskarą" (režisieriai Rimas Tuminas ir Arvydas Dapšys), o lapkričio 22 d. - Antono Čechovo „Tris seseris" (režisierius R. Tuminas).« Atgal

Kiti raktiniai žodžiai