Įvykiai: Skaityti visus Rašyti
Knygos

Siūlas, adata ir žirklės

Monika Krikštopaitytė
Laisvydė Šalčiūtė. „Šokis“. 2005 m. Iš knygos „Vaizdinis posūkis“
Kiekvienoje srityje yra savi pirmo būtinumo įrankiai. Dažniausiai trys.

Vilniaus knygų mugė vėl atveria nepakartojamą pasaulį

7 MD
Vilniaus knygų mugė. J.Lozoraičio nuotr.
Naujos knygos, pamėgti ir dar nežinomi autoriai, įkvepiantys susitikimai, karštos diskusijos, meno parodos, kino salė – gerai pažįstama ir kas kartą kitokia Vilniaus knygų mugė vasario 23–26 d. vėl taps lankomiausia vieta sostinėje.

Apie skirtingus raštingumus

7 MD
2012 m. vasario 23–26 d. vyks 13-oji Vilniaus knygų mugė. Apie tarptautinėse knygų mugėse ryškėjančias tendencijas, tekstų sklaidos būdus ir skirtingus „raštingumus“ kalbamės su Karoliu Klimka, Literatūros sklaidos projektų vadovu Tarptautinių kultūros programų centre.

Būsimų knygų paradas

7 MD
Rūta Oginskaitė ir Vladas Bagdonas per leidyklos „Tyto alba“ naujienų pristatymą. „7MD“ nuotr.
Rugpjūčio 25 d. popietę leidykla „Tyto alba“ sukvietė kultūrinę žiniasklaidą į sostinės viešbutį „Novotel“ susitikti su savo leidyklos rudens–žiemos sezoninių naujienų autoriais.

Lietuvos krikščioniškųjų konfesijų raštijos paveldas

Jolita Liškevičienė
Katalikiško mišiolo, skirto bernardinams, antraštinis lapas ir lapas su frontispisu
Jau beveik mėnesį veikia paroda, kurios pavadinimas nurodo Psalmių knygos žodžius „Ten aš eisiu prie Dievo altoriaus“ (Ps 42 (43), 4).

Iliustracija – tai drabužis, su kuriuo iliustruotojas išleidžia pasaką pasižmonėti

7MD, TKPC
Luiso Sepúlvedos knygos „Apie žuvėdrą ir katiną, kuris išmokė ją skraidyti“ („Nieko rimto“, 2008) viršelis
Lina Dūdaitė (g. 1974) – viena jaunosios Lietuvos dailininkių iliustruotojų kartos atstovė.

Dažus ir stilių man parenka personažai

7MD, TKPC
Nuotraukos: Iliustracija Sigito Gedos knygai „Aukso karietaitė“
Viduriniosios kartos Lietuvos dailininkas iliustruotojas Rimantas Rolia smarkiai išsiskiria savo iliustracijomis ir kūrybos stiliumi.

Knygos meno konkurso „Vilnius 2010“ laureatai

7 MD
Pagrindinė Metų premija skirta Tomui Mrazauskui už Rūtos Janonienės knygos „Bernardinų bažnyčia ir konventas Vilniuje“ apipavidalinimą.
Aštuonioliktus metus LR kultūros ministerija skelbia Knygos meno konkurso nugalėtojus. Konkursui daugiau kaip 48 leidyklos, spaustuvės ir knygų dailininkai pateikė 148 knygas.

Pirmiau esu dailininkas, o ne rašytojas

Jolanta Sereikaitė
Kęstutis Kasparavičius. „Kvailos Istorijos“ („Grimm Press“, Taipėjus). 2003 m.
Pasaulinio garso vaikų knygų kūrėjo, dailininko ir rašytojo Kęstučio Kasparavičiaus knygas kiekvienas esame bent pavartę.

Piligrimystė

Edmundas Gedgaudas
1989-ųjų ruduo. Atveriu duris ir pamatau mūsų bičiulę Giedrę Gučaitę su sūnum Mykolu Okulič Kazarinu. Abu šypsosi. Išgirsiu kokią nors naujieną? Jau prieškambaryje Miko klausiu, kur jis taip įdegė. O pačiam dingteli: ar tikrai čia Mikas? Svečias pasisako atmynęs į Vilnių dviračiu iš Poznanės ir prisistato - Radosław Okulicz-Kozaryn.

Naujos knygos apie teatrą

Rasa Vasinauskaitė
(iliustracijos - dviejų knygų viršeliai)
Prieš pat „Žuvėdros" premjerą Vilniaus mažojo teatro scenoje prie šio spektaklio dekoracijų buvo pristatyta knyga, skirta aktoriui Arnui Rosenui - „Prisiminimai apie aktorių Arną Roseną, pokalbiai, straipsniai". Knygą sudarė teatrologė Daiva Šabasevičienė, išleido Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla.

2009 metų muzikos kalendorius

7MD informacija
Lietuvos muzikų rėmimo fondas išleido „2009 metų muzikos kalendorių". Jo autorius muzikologas Vaclovas Juodpusis į muzikos kalendorių rengimą pasinėręs nuo pat Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo, nuo 1991-ųjų. Šiųmetis muzikos kalendorius yra jau 19-asis jo parengtas ir atspindi vis nemažėjančius muzikinės informacijos srautus ne tik iš Lietuvos, bet ir iš kaimyninių šalių, kitų žemynų.

Bibliografinės žinios

7MD informacija

Bibliografinės žinios

7MD informacija

Po dvidešimties metų

Paulina Pukytė
Žiemos atostogos - kartais beprasmiškų, kartais linksmų, o kartais ir prasmingesnių pokalbių prie nesibaigiančių vaišių metas.« Atgal

Kiti raktiniai žodžiai