Įvykiai: Skaityti visus Rašyti
Bruveris

„Žydė“ ir Vaidas Vyšniauskas

Jonas Vytautas Bruveris
Vaidas Vyšniauskas (Eleazaras) spektaklyje „Žydė“. M. Aleksos nuotr.
Galima ir taip: Vaidas Vyšniauskas ir „Žydė“. Jis sausio 21 ir vasario 11 d. „Žydės“ spektakliuose pirmą kartą padainavo Eleazarą ir po daugelio metų tapo pirmuoju šį vaidmenį vėl sukūrusiu lietuvių dainininku, nes iki tol Operos ir baleto teatro „Žydės“ Eleazarai buvo kitų kraštų solistai.

Vytauto Landsbergio čiurlioniana

Jonas Vytautas Bruveris
7MD archyvo nuotr.
1909 m. M.K. Čiurlionis parašė straipsnį „Apie muziką“, estetiniais ir teoriniais argumentais pagrįstą lietuvių muzikos tautinės mokyklos manifestą. Rašė praėjus vos penkeriems metams po spaudos draudimo panaikinimo, viešojo kultūros gyvenimo, profesinės muzikos kūrybos kilimo pradžioje. Todėl manė, kad lietuvių muzika, į kitų tautų muziką panašus reiškinys, atsiras „už šimto, dviejų, o gal ir už trijų šimtų metų, jeigu tik nepailsime ir jeigu pasiseks mums sužadinti visuomenėje geresnės muzikos troškimas“ (M.K. Čiurlionis. Apie muziką ir dailę, 1960, p. 298).

Profesorius de facto

Judita Žukienė
Jonas Bruveris. A.Rakausko nuotrauka

Klasikinės muzikos metraštis

Jonas Vytautas Bruveris
Tarp pastaraisiais metais pasirodžiusių knygų apie muziką yra lietuvių kalba dar nebūto žanro veikalas. Tai Mokslo ir enciklopedijų leidybos instituto išleista anglų muzikologo Alano Kendallo knyga „Klasikinės muzikos metraštis: intymus didžiųjų kompozitorių gyvenimo ir kūrybos metraštis" (2007, vertė Daina Valentinavičienė ir Sonata Zubovienė).« Atgal

Kiti raktiniai žodžiai