Įvykiai: Skaityti visus Rašyti
Klova

Pozityvumo užtaisas

Algirdas Klova
Norvegijos grupė „The Brazz Brothers“ ir Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras. D.Jadevičienės nuotr.
Žmogui, išklausiusiam šimtus koncertų, tikrai nėra lengva įtikti, jam tai tas, tai anas negerai, tai nuobodu, tai profesionalumo trūksta, tai saviveikla „kvepia“, tai dar kažkas. Todėl labai nustebau po trumpo pokalbio su kai kuriais Lietuvos nacionalinio simfoninio orkestro muzikantais, kad jiems labai gera ruošti programą su Norvegijos pučiamųjų instrumentų džiazo ansambliu „The Brazz Brothers“. Sako: puikus humoro jausmas, ansambliškumas, šauniai valdomi instrumentai ir visa kita, ko dažnai trūksta mūsų muzikantams. Tai mane tikrai suintrigavo.

Netrūko puikių muzikų

Algirdas Klova
„David Sanchez group“
Kartais net nepastebi, kaip greitai bėga laikas.

Nebylus „Kristus“ ir vargonai

Algirdas Klova
Domenico Tagliente
Manau, šiandien puiki proga prisiminti kino pradžią, kai visi filmai buvo nebylūs ir juos garsindavo muzikantai, gramofonai, taperiai, aktoriai.

Tuvos garsai ir dvasia

Algirdas Klova
Grupė „Chirgilchin“. D .Jadevičienės nuotr.
„Gera muzika gyvai“ nesiliauja džiuginusi mus gerais "world music" koncertais.

Naujos ir kokybiškos muzikos festivalis

Algirdas Klova
Park Je Chun (Pietų Korėja)
Jau esame įpratę, kad festivalis „Vilnius jazz“ (šiemet vykęs dvidešimt ketvirtą kartą) aiškiai orientuotas į naująjį džiazą, bet net ir žinančius šią nuostatą pirmasis (uvertiūrinis) koncertas nustebino neįprasta šiam festivaliui vieta (Šv. Kotrynos bažnyčia), muzikine stilistika ir idėja.

Afrikos dainiaus melodijos

Algirdas Klova
Baba Sissoko. D. Jadevičienės nuotr.
„Gera muzika gyvai“ spalio 5 ir 6 d. Vilniuje ir Kaune pradėjo rudens koncertų ciklą, kuriame pristato pasaulio muzikos (world music) ir bliuzo atlikėjus iš skirtingų pasaulio žemynų – Afrikos, Azijos, Pietų ir Šiaurės Amerikos.

Uždraustojo miesto muzika

Algirdas Klova
D.Jadevičienės nuotr.
Uždraustasis miestas buvo Kinijos imperatorių gyvenamoji vieta Čingų ir Mingų dinastijų valdymo laikotarpiu – nuo XV a. pradžios iki pat 1912-ųjų. Per visą šį laiką Uždraustajame mieste gyveno dvidešimt keturi imperatoriai su savo šeimomis ir tarnais. 1924 m. imperatorių rezidencija tapo visiems prieinamu muziejumi. Tvirtovė dažnai vadinama ir Purpuriniu uždraustuoju miestu.

Siamiseno išraiškos galimybės

Algirdas Klova
D.Jadevičienės nuotr.
Nesame lepinami tradicinės Rytų muzikos koncertais, todėl dėmesys japonų muzikanto Sho Asano grupės koncertui nebuvo netikėtas. Ypač daug susirinko jaunimo. Šį koncertą Japonijos ambasada Lietuvoje ir Japonijos fondas skyrė diplomatinių santykių tarp Japonijos ir Lietuvos 20-mečiui paminėti.

Sutartinės, amatai ir Zaraso ežeras

Algirdas Klova
D. Jadevičienės nuotrauka
Prieš prasidedant tarptautiniam nepriklausomam postfolkloro, alternatyvios muzikos ir šiuolaikinės baltų kultūros festivaliui (taip jį oficialiai įvardija organizatoriai) „Mėnuo Juodaragis“, vienoje TV laidoje jis buvo pristatytas kaip folkloro festivalis.

Geros muzikos ir nuotaikos dienos

Algirdas Klova
„Vydraga+“. Daivos Jadevičienės nuotrauka
Lietuvoje šiuo metu "country" muzika nėra labai populiari, liko vos kelios tebemuzikuojančios grupelės, vienintelis festivalis „Visagino country“, nors kadaise turėjome ir LCMA (Lietuvos "country" muzikantų asociacija), ir ne vieną klubą, daugybę festivalių, gerbėjų. Dabar ši banga, sakyčiau, stipriai atslūgo.

Kelmas, fado ir kinas

Algirdas Klova
„Kroumata“. D. Matvejevo nuotr.
Esu girdėjęs teoriją, esą groti ar tiesiog išgauti muziką galima bet kuo, ir kad pirmasis žmogaus muzikos instrumentas buvo paprasčiausias kelmas. Atrodo, jog Švedijos mušamųjų instrumentų ansamblio „Kroumata“ koncertas, bent jau pirmoji jo dalis, tai patvirtino.

Trys drambliai ir daugybė drambliukų

Algirdas Klova
Bobby McFerrinas
Galima drąsiai teigti, kad XXI festivalis „Kaunas jazz“ laikėsi ant trijų „dramblių“. Ir visi jie juodaodžiai amerikiečiai

Tuvos muzika Vilniuje

Algirdas Klova
„Huun Huur Tu“ D . Jadevičienės nuotrauka

Lenkų džiazo legenda – Kalėdų dovana

Algirdas Klova
Adam Makowicz. Daivos Jadevičienės nuotr.
Šiemet Lenkijos institutas Vilniuje minėjo žymaus kompozitoriaus Frederiko Chopino 200-ąsias gimimo metines. Ta proga buvo suorganizuota daugybė puikių renginių, bet tikra kulminacija tapo lenkų džiazo grando Adamo Makowicziaus ir pianisto Krzysztofo Trzaskowskio koncertas Vilniuje gruodžio 7 d., festivalyje „Kristupo Kalėdos“ Šv. Kotrynos bažnyčioje. Koncertas išsiskyrė ypatinga koncepcija ir vadinosi „F. Chopinas: tarp klasikos ir džiazo“.

Keli žvilgsniai į devintąjį „Mama jazz“

Algirdas Klova
Eivindo Aarseto grupės nariai. Daivos Jadevičienės nuotrauka
Tiesą sakant, sekti visą festivalio „Mama jazz“, vykusio Vilniuje lapkričio 17–21 d., eigą net ir akredituotam, rašančiam apie renginį žmogui buvo labai sudėtinga ne tiek dėl dalyvių gausos, kiek dėl nepaprasto anšlago, itin gausiai susirinkusių žiūrovų. Ne tik „Tamstos“ klubas, bet ir Rusų dramos teatras buvo perpildyti. Pasirodo, Vilniuje esančios salės tokiai madingai muzikai kaip džiazas jau yra per ankštos.

Ar Chopino senelis tikrai buvo bulgaras?

Algirdas Klova
Lenkų grupė „Sarakina“. Daivos Jadevičienės nuotrauka
Tokia mintis pusiau juokais šmėstelėjo XIII tarptautinio akordeono muzikos festivalyje, per lenkų grupės „Sarakina“ koncertą Šv. Kotrynos bažnyčioje Vilniuje.

Dvi skirtingos muzikinės estetikos formos

Algirdas Klova
Justės Janulytės „Smėlio laikrodžiai“. Edvardo Volgino nuotrauka
Nežinau, ar austrų kompozitoriaus Wolfgango Mittererio opera „Massacre“, matyta Vilniaus Nacionalinio dramos teatro scenoje spalio 27 dieną, bus įrašyta aukso raidėmis į pasaulio muzikos istoriją, tačiau bet kuriuo atveju tai yra tiek muzikine, tiek dramaturgine, tiek emocine prasme tvirtai suręstas sceninis kūrinys, sukurtas pagal XVI a. britų dramaturgo Christopherio Marlowe pjesę „Žudynės Paryžiuje“. Šią operą, naujai, per pasaulio istorijos patirtį pasakojančią Šv. Baltramiejaus nakties dramą, Vilniuje atliko tarptautinis Prancūzijos, Anglijos, Austrijos ir Lietuvos menininkų kolektyvas.

Geram džiazui nėra sunkmečių ir finansinių krizių

Algirdas Klova
Gyorgy Szabados Daivos Jadevičienės nuotrauka
Taip Antanas Gustys pristatė jau dvidešimt trečią kartą vykstantį festivalį „Vilnius Jazz“, kuris kasmet kviečia mus klausytis modernaus džiazo.

Briuselio džiazo garsai Vilniaus festivalyje

Algirdas Klova
Briuselio džiazo orkestras J. L. Knaepen nuotr.
Jau senokai praūžė bigbendų eros banga, užgimusi Amerikoje ir klestėjusi XX amžiaus ketvirtuoju ir penktuoju dešimtmečiais, atnešusi pasauliui svingą muzikoje ir lindihopo šokį. Praūžė tai praūžė, bet ne be pėdsako.

Michelio Legrand'o koncertas Vilniuje

Algirdas Klova
Michel Legrand
Mes visi prisimename savo vaikystę, jaunystę, muziką, kuri tada skambėjo radijo bangomis ar iš patefono plokštelių; kompozitorius, muzikantus, dainininkus, kurie buvo populiarūs. Džiugu, kad kai kurie jų iki šiol gyvi ir kūrybingi, aktyviai koncertuoja, gastroliuoja po pasaulį, leidžia naujus įrašų albumus, dalija interviu ir autografus.

Puslapiai: |1|2|« Atgal

Kiti raktiniai žodžiai