Įvykiai: Skaityti visus Rašyti
Akordeonas

„Sugrįžimai“ tęsiasi

Aldona Eleonora Radvilaitė
Groja Martynas Levickis.
Gegužės 3 d. Taikomosios dailės muziejuje vyko išskirtinis festivalio „Sugrįžimai“ koncertas. Įspūdingais akordeono atlikimo meno pasiekimais klausytojus džiugino dabar Londono karališkojoje muzikos akademijoje profesoriaus Oweno Murray‘aus klasėje studijuojantis, pirmosios vietos ir pasaulio čempiono vardo klavišinio akordeono kategorijoje 2010-ųjų akordeonininkų konkurse „Coupe Mondiale“ laimėtojas Martynas Levickis.

Apie kelias premjeras

Rima Povilionienė
Raimondas Sviackevičius
Praėjo dar vieni metai. Tradiciškai daromos metinės suvestinės, ataskaitos. Kas padaryta, kas nepadaryta, kas buvo nauja, o kas taip ir nepasikeitė. Pirmoji metų diena - lyg naujas atskaitos taškas, o iki jos karštligiškai stengiamės nuveikti visus nepadarytus darbus. Kalendorinis suskirstymas giliai įsismelkęs. Praėjus metams gręžiamės atgal. Lyg to reikėtų, kad toliau eitume į priekį. Vis dėlto gerai, dar viena dingstis mąstymams ir apmąstymams, kad ir kylantiems iš suvestinių ar ataskaitų.

Ar Chopino senelis tikrai buvo bulgaras?

Algirdas Klova
Lenkų grupė „Sarakina“. Daivos Jadevičienės nuotrauka
Tokia mintis pusiau juokais šmėstelėjo XIII tarptautinio akordeono muzikos festivalyje, per lenkų grupės „Sarakina“ koncertą Šv. Kotrynos bažnyčioje Vilniuje.

Nebijantys eksperimentuoti su instrumentu, kuris neturi ribų

Irina Akramavičiūtė
Luciano Biondini
„Akordeonui nėra ribų, yra tik nišos, kurias reikia atrasti..." Vadovaujantis štai tokiu drąsiu moto, panaikinančiu su akordeonu susijusius stereotipus, lapkričio 12-16 d. Vilniuje vyko XII tarptautinis akordeono festivalis.

XII tarptautinis akordeono muzikos festivalis

informacija 7MD
Šių metų lapkričio 12-16 d. Vilniuje vyks XII tarptautinis akordeono muzikos festivalis. Į šį renginį pakviesti visame pasaulyje pripažinti, prestižiniuose tarptautiniuose festivaliuose laukiami akordeono muzikos atlikėjai. Vienuolikoje koncertų skambės aktualiausias tendencijas atspindinti muzika.« Atgal

Kiti raktiniai žodžiai