Įvykiai: Skaityti visus Rašyti
Knyga

Slemeriai apie slemą

7 MD
D.Jurevičiaus nuotr.
Leidykla „Kitos knygos“ išleido turbūt tarpdiscipliniškiausią knygą – „Slemas Lietuvoje!“. Sudarytojas Darius Jurevičius, videofilmo autorius – Evaldas Jansas. Perskaičiusi ir su malonumu pažiūrėjusi fotografijas, videomedžiagą, paprašiau slemerių atsakyti į kilusius klausimus.

Permąstant dydžius

Justina Augustytė
Barbora Didžiokienė. Autoportretas. 1933-1967 m.
Barbora Didžiokienė: mažosios dailininkės prisiminimai. Sud. Ramutė Rachlevičiūtė, iš rusų kalbos vertė Irena Miškinienė, Vilnius, VU, Lyčių studijų centras, 2011 m., 616 p.

Daug įžangų ir jokios pabaigos

Jolanta Marcišauskytė-Jurašienė
Marija Teresė Rožanskaitė. „Torsas“. 1984 m. Vidmanto Ilčiuko nuotrauka

Kaip parašyti antimeno istoriją

Erika Grigoravičienė
Andrius Erminas. „Vieta Jūsų reklamai“. Menininkų sąskrydis Telšiuose. 1998 m.
Pirmoji „(ne)priklausomo šiuolaikinio meno istorija“ atrodo pakankamai išsami, kad kartu būtų ir paskutinė. Jos sudarytojai – ne iš tų, kurie taupo žodžius.

Vieno projekto apkalta

7 MD
„Vieno projekto apkalta. VEKS 2009 Viešųjų erdvių humanizavimo programos Neries krantinės skulptūrų istorija“. Sud. Elona Lubytė, Tarptautinės dailės kritikų asociacijos (AICA) Lietuvos sekcija ir Vilniaus dailės akademijos UNESCO kultūros vadybos ir kultūros politikos katedra, Vilnius, 2011.

Pasakojimo gyvastis tarp kietų viršelių

Jolanta Marcišauskytė-Jurašienė
Agnė Narušytė. „Lietuvos fotografija: 1990–2010“. Vilnius, „Baltos lankos“, 2011, 344 p., 2000 egz.

Bažnytinės procesijos Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje

7 MD
Bažnytinio paveldo muziejuje vasario 2 d. buvo pristatyta Liepos Griciūtės-Šverebienės monografija – „XVII–XVIII a. bažnytinės procesijos Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje“ (Vilnius, Vilniaus dailės akademijos leidykla, 2011, 364 p. 113 iliustracijų).

Apie istorijų rašymą

Vytautas Michelkevičius
Knygos „(Ne)priklausomo šiuolaikinio meno istorijos: savivaldos ir iniciatyvos Lietuvoje 1987-2011 m." viršelis. Išleido LTMKS. 2011 m.
Nepaisant to, kas ir kaip mėgina rašyti istoriją/as, tai visuomet sukelia daug aistrų ir diskusijų. Nors iniciatoriai leidinį interpretuoja kaip gana eklektišką ir ateityje plėstiną produktą, publikuodami Vytauto Michelkevičiaus ir Kęstučio Šapokos bandymą apibendrinti knygą ir nubrėžti jos interesų gaires tikimės sulaukti atsakomųjų tekstų.

Apie istorijų rašymą

Kęstutis Šapoka
Knygos „(Ne)priklausomo šiuolaikinio meno istorijos: savivaldos ir iniciatyvos Lietuvoje 1987-2011 m." viršelis. Išleido LTMKS. 2011 m.
Nepaisant to, kas ir kaip mėgina rašyti istoriją/as, tai visuomet sukelia daug aistrų ir diskusijų. Nors iniciatoriai leidinį interpretuoja kaip gana eklektišką ir ateityje plėstiną produktą, publikuodami Vytauto Michelkevičiaus ir Kęstučio Šapokos bandymą apibendrinti knygą ir nubrėžti jos interesų gaires tikimės sulaukti atsakomųjų tekstų.

Marija Teresė Rožanskaitė – nuo A iki Z

7 MD
Sausio 25 d. 17.30 Nacionalinėje dailės galerijoje įvyks knygos „Marija Teresė Rožanskaitė: vaizdai ir tekstai“ pristatymas. Apie leidinį ir menininkės kūrybą kalbės sudarytoja Laima Kreivytė, menininkai Marijus ir Gediminas Piekurai, Juozas Galkus, dailėtyrininkai Viktoras Liutkus ir Skaidra Trilupaitytė.

Lietuvos kinematografininkų sąjungos laureatai

7 MD
2011 m. gruodžio 16 d. Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejuje jau tryliktą kartą buvo įteikti Lietuvos kinematografininkų sąjungos apdovanojimai.

Vlado Bagdono kūrybinio gyvenimo smulkmenos

Milda Brukštutė
Jau trečius metus iš eilės leidžiamos Rūtos Oginskaitės knygos apie ryškius Lietuvos meno atstovus.

Vakaras su Vladu Bagdonu ir su knyga apie jį

7 MD
Gruodžio 7 d., trečiadienį, 18 val. Rusų dramos teatre įvyks aktoriaus Vlado Bagdono dainų vakaras ir teatro kritikės Rūtos Oginskaitės knygos „Jausmų repeticijos. Metai su aktoriumi Vladu Bagdonu“ pristatymas.

Vaikystės mitų griovėjas

Kristina Stančienė
Į jau tris dešimtmečius Lenkijoje gyvenančio Stasio Eidrigevičiaus kūrybą pastaruoju metu nukrypo įdėmūs Lietuvos dailėtyrininkų, kuratorių žvilgsniai. Šių metų balandį Nacionalinėje dailės galerijoje surengta retrospektyvinė menininko paroda, o visai neseniai, spalio 20 d., NDG pristatytas jo kūrybos albumas „Stasys" (išleido LDS leidykla „artseria", knygos sudarytojos - Erika Grigoravičienė ir Ramutė Rachlevičiūtė, dailininkas – Jokūbas Jacovskis).

Édouardo François André parkų keliu

7 MD
Šiemet minint garsiojo prancūzų kraštovaizdžio architekto ir botaniko E.F. Andre 100-ąsias mirties metines, Trakų istorinio nacionalinio parko direkcija parengė ir išleido turistinio maršruto vadovą „Eduardo Fransua Andre parkų kelias Lietuvoje“.

Du dešimtmečiai mokymosi

Kristina Stančienė
Vilniaus vaikų ir jaunimo dailės mokyklos mokiniai
Šiemet buvo parengta ir išleista knyga „Atvira pažinimo erdvė“ (leidykla „Inter Se“) siekia apibendrinti per dvidešimt metų sukauptą Vilniaus vaikų ir jaunimo dailės mokyklos veiklos patirtį – mokytojų darbo metodus ir mokinių įspūdžius, solidžius renginius ir jaunatviškus šėliojimus. Knygos sudarytojos – Malvina Vilimienė ir Nijolė Nevčesauskienė.

Atlikimo meno platybėse

Nerdinga Letulė
Gegužės 19 d. Lietuvos muzikos ir teatro akademijos vargonų salėje vyko Linos Navickaitės-Martinelli knygos „Pokalbių siuita. 32 interviu ir interliudijos apie muzikos atlikimo meną“ pristatymas. Ši pirmoji autorės monografija tapo leidyklos „Versus Aureus“ 500 knyga, be to, pelnė Onos Narbutienės premiją Lietuvos kompozitorių sąjungos geriausių 2010-ųjų muzikologijos darbų konkurse.

Kino mylėtojams – pirmoji originali lietuviška kino istorija

7 MD
Nuo praėjusio trečiadienio knygynuose „Humanitas“ ir „Skalvijos“ kino centre galima įsigyti pirmąją originalią kino istorijos knygą, sudarytą lietuvių autorių. „Trumpa kino istorija: nuo ištakų iki Antrojo pasaulinio karo“ apžvelgia kino ištakas, ankstyvuosius jo laimėjimus ir atradimus, supažindina su svarbiausiais kino kūrėjais ir aktoriais, kurių pavardės iki šiol tariamos su pagarba. Knygoje taip pat pristatomi pirmieji kino žanrai ir nacionalinės kinematografijos, tapusios šiuolaikinio kino pamatu, Holivudas ir jo sukurta žvaigždžių sistema.

Marilyn Monroe: kalba daiktai

Kora Ročkienė
Merilyn Monroe – rentgeno nuotrauka ir ikona
Beveik iškart keliomis kalbomis pasirodžiusi Marilyn Monroe knyga „Fragmentai. Eilėraščiai, intymūs užrašai, laiškai“ sulaukė kontroversiškų atsiliepimų. Ar aktorės archyvai pagaliau pasako visą tiesą apie Marilyn Monroe? O gal jie pasako tiesą apie mus? Apie tai svarsto ir Małgorzata Sadowska žurnalo „Przekrój“ puslapiuose. Tekstą spausdiname sutrumpintą.

Sukūrusi save

Kristina Stančienė
Elvyra Kairiūkštytė (1950-2006) - talentinga grafikė, kartu - tikra lietuvių dailės marginalė.

Puslapiai: |1|2|« Atgal

Kiti raktiniai žodžiai