Įvykiai: Skaityti visus Rašyti
Lenkų kinas

Parodau pasauliui liežuvį

7 MD
Małgorzata Szumowska
Vakar prasidėjo jau septintas moterų filmų festivalis „Šeršėliafam“. Viena jo pagrindinės programos naujienų – Małgorzatos Szumowskos „Jos“ („Elles“). Filmo tema – studenčių prostitucija. Šią tema gvildena ir Juliette Binoche suvaidinta pagrindinė filmo herojė – „Elle“ žurnalistė. Pateikiame sutrumpintą pokalbio su režisiere, vasarį išspausdinto lenkų „Newsweek“, fragmentus.

Bruegelio pasaulyje

7 MD
„Malūnas ir kryžius”
Ketvirtadienį Lecho Majewskio filmu „Malūnas ir kryžius“ atidaryta XI lenkų kino savaitė.

Istorija ir dabarties mozaika

Živilė Pipinytė
„Roželė”
Rugsėjo 15–21 d. Vilniuje, „Multikino“, „Skalvijos“ kino centre ir kino teatre „Pasaka“, rugsėjo 30 – spalio 2 d. Panevėžio „Garso“ kino teatre vyks vienuoliktoji Lenkų kino savaitė, kurią rengia Lenkijos institutas Vilniuje. Trumpai pristatome šiųmetinės programos filmus.

Debiutai ir klasika Gdynėje

Živilė Pipinytė
„Savižudžių kambarys”
Pastaraisiais metais Gdynės vaidybinių lenkų filmų festivaliui tenka išgyventi nemenkų permainų: pasikeitė datos – iš rudens festivalis perkeltas į vasarą, keičiasi vadovai, žiniasklaida nuolat kalba apie poreikį atsinaujinti. Šiemet tos permainos gana akivaizdžios: sutrumpėjo konkursinė programa – joje rodoma 12 filmų, tarp kurių ir dar niekam nematyti, tik prieš festivalį baigti kūriniai, ir jau tarptautinį pripažinimą pelnę filmai, tokie kaip Jerzy Skolimowskio „Essential Killing“, pernai pelnęs kelis Venecijos kino festivalio apdovanojimus ir ne vieną lenkų kino akademijos „Auksinį erelį“.

Autoriai ir tradicijos

Živilė Pipinytė
„Kita monetos pusė”
Nuo ateinančio ketvirtadienio (rugsėjo 16 d.) „Skalvijos“ kino centre ir „Pasakoje“ vyks Lenkų kultūros instituto Vilniuje šiemet kartu su „ARTscape“ rengiama X lenkų kino savaitė. Jos programoje – pastaraisiais metais svarbiausius lenkų ir tarptautinių kino festivalių apdovanojimus pelnę filmai, atspindintys aktualias lenkų kino tendencijas.« Atgal

Kiti raktiniai žodžiai