Įvykiai: Skaityti visus Rašyti
Zubovas

Frederikui Chopinui - 200

Rokas Zubovas
Vilniaus grafitas
Prieš kiek daugiau negu tris šimtus metų, pačioje XVIII amžiaus aušroje, o tiksliau, lygiai 1700 metais, Florencijoje Medici rūmų instrumentų prižiūrėtojui Bartholomeo Cristofori veikiausiai dieviškasis įkvėpimas padėjo sukurti iki tol nematytą muzikos instrumentą: jo sumeistrautas klavišinis instrumentas pirmą kartą istorijoje galėjo skambėti garsiai ir tyliai, priklausomai vien nuo klavišo užgavimo. Iš čia ir naujojo instrumento pavadinimas: „arpicembalo per piano e forte”.

Visi M.K. Čiurlionio kūriniai fortepijonui

Rokas Zubovas
Eckart Rahn
2010 m. kovo 23 d. 17 val. Vilniuje, Nacionaliniame dailės muziejuje, o kovo 24 d. 17 val. Kaune, Nacionaliniame M.K. Čiurlionio muziejuje, rengiami įvykiai, kurių istorinę ir kultūrinę svarbą sunku pervertinti. Čia viešės kompaktinių plokštelių leidyklos „Celestial Harmonies“ prodiuseris Eckartas Rahnas, pristatysiantis penkių kompaktinių plokštelių ciklą „Visi M.K. Čiurlionio kūriniai fortepijonui“.

Muzika iš anapus

Gabija Svajonaitė
Rokas Zubovas ir ansamblis „Nepaklusnieji”. Ansamblio archyvo nuotrauka
Sausio 15 d. Vilniuje prasidėjęs tarptautinis muzikos festivalis „Nepaklusniųjų žemė“ (jis turėjo baigtis vasario 2 d., bet dėl vieno iš atlikėjų ligos paskutinis festivalio renginys - graudingiausia muzikinė komedija „Vasarvidžio nakties sapnas“ - perkeltas į kovo 30 d.) pakvietė į keturis koncertus skirtingose miesto erdvėse.

Nepaklusniųjų žemė

7MD informacija
Rokas Zubovas ir ansamblis „Nepaklusnieji” „Impetus” foto
2005 m. Neringoje gimęs tarptautinis muzikos ir ekologijos festivalis „Nepaklusniųjų žemė" šią žiemą Vilniuje pristato penkias programas.

Filme "Dangaus šešėlis" - Čiurlionio šeimos atspindžiai

informacija 7MD
Režisierių Romą Lileikį būtų galima pavadinti Užupio kino dainiumi, bet naujausiame savo dokumentiniame filme "Dangaus šešėlis" jis pasirinko M.K. Čiurlionio temą. Prie jos režisierius priartėja per žmones, kurie yra Čiurlionių giminės palikuonys. Lileikis ir pats yra šios šeimos dalis. Jis - Čiurlionio sesers Jadvygos anūkas.« Atgal

Kiti raktiniai žodžiai