Įvykiai: Skaityti visus Rašyti
Peleckis

György’s Ligeti parodė, kad muzika visagalė

Mindaugas Peleckis
Edvinas Minkštimas
Prestižinėje Niujorko Juilliardo menų akademijoje (Juilliard School) muzikos, šokio ir dramos paslapčių mokosi apie 800 studentų. Studijuoti 1905 m. įsteigtoje vienoje prestižiškiausių meno akademijų nėra paprasta.

„Coro/roco” žmogus

Mindaugas Peleckis
Monblano papėdėje. Nuotrauka iš asmeninio V. Augustino archyvo
2010-aisiais Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatu tapo vienas žymiausių Lietuvos muzikantų, pažįstamas ir rimtosios, ir roko muzikos gerbėjams - kompozitorius, choro dirigentas, pedagogas Vaclovas Augustinas (g. 1959). Jis aukščiausiu apdovanojimu įvertintas už chorinio meno galių plėtrą ir sakralinės muzikos šiuolaikiškumą.

Koks pasaulis, tokia ir muzika

Mindaugas Peleckis
Šarūnas Nakas. M. Raškovskio nuotr.
Lietuvos Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas (2007) Šarūnas Nakas - vienas novatoriškiausių Lietuvos kompozitorių, eseistas, kritikas, dirigentas, videomenininkas, festivalių rengėjas, radijo programų autorius. Š. Nakas kompiuterinėje enciklopedijoje „Lietuva“ pristatomas taip: „Po pripažintų vertybių puoselėtojų atėjo tikrųjų avangardistų - „griovėjų“, „grynintojų“ ir „pranašų“ karta - tai Š. Nakas (gim. 1962 m.), studijavęs pas Julių Juzeliūną, aktyviai prisidėjęs prie „muzikų perversmo“ epochos - 1982 m. įkūręs Naujosios muzikos ansamblį.“ Ir klasikinę, ir šiuolaikinę muziką puikiai išmanantis Š. Nakas sutiko atsakyti į keletą klausimų.« Atgal

Kiti raktiniai žodžiai