Įvykiai: Skaityti visus Rašyti
France

Vilniuje viešės „Junior Ballet“ trupė iš Paryžiaus

7 MD
„Junior Ballet“
Vasario 2 ir 3 d. vilniečiai turės ypatingą progą susipažinti su jaunaisiais Prancūzijos šokio talentais – M.K. Čiurlionio menų mokyklos Šokio teatre koncertus surengs trupė „Junior Ballet“.

Apie dievus, žmones ir jų iliuzijas

7 MD
„Karas paskelbtas”
„Žiemos ekranai“ tradiciškai kviečia pasiilgusius gero kino. Šiemet festivalis vyks septyniuose Lietuvos miestuose – Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje, Alytuje ir Nidoje.

Dokumentinio kino mėnuo Prancūzų institute

7 MD
„Pasakykite mano draugams, kad miriau“
Lapkričio 14–30 d. Prancūzų institutas kviečia į Dokumentinio kino mėnesį. Bus parodyta 11 dokumentinių filmų su subtitrais anglų kalba. Seansai nemokami. Trumpai supažindiname su filmų programa.

Vasaros dvelksmas Prancūzų kultūros centre

7 MD
Pasitikdamas vasarą, Prancūzų kultūros centras (Vilnius, Didžioji g. 1.) vėl kviečia į susitikimų, paskaitų, filmų ir parodų ciklą „Vasaros dvelksmas“. Šiais metais jo tema – brolystė.

Prancūzijos šiuolaikinė tapyba Vilniuje

7 MD
Ekspozicijos „D’après la ruine“ elementas
Balandžio 15 d. 17 val. Kultūros dienos proga Vilniaus dailės akademijos ekspozicinėje salėje „Titanikas“ (Maironio g. 3) atidaroma pasaulinį pripažinimą pelniusių ir ambicingų jaunųjų Prancūzijos menininkų tapybos paroda „D’après la ruine“ („Iš griuvėsių“).

Veidrodis reginių visuomenei

Živilė Pipinytė
„Juodoji Venera“
Baigėsi šeštą kartą surengtas prancūzų kino festivalis „Žiemos ekranai“. Jo žiūrovai pamatė ne tik prancūzų, bet ir belgų režisierių filmų, specialioji programa „Afrikos aidai“ pristatė filmus apie Juodąjį žemyną, o retrospektyva pagerbė aktorę Sandrine Bonnaire. Atidarymo filmo pristatyti atvyko aktorė ir režisierė Julie Gayet. „Žiemos ekranų“ partneris mados žurnalas „L'Officiel“ pirmą kartą kvietė Vilniaus žiūrovus išrinkti jiems labiausiai patikusį filmą. Juo tapo dokumentinis muzikinis filmas „Benda Bilili!“ (rež. Renaud Barret, Florent de la Tullaye). Prancūzų kultūros centro rengiami „Žiemos ekranai“ iki vasario 6 d. keliaus po kitus Lietuvos miestus. Filmus bus galima pamatyti Šiaulių dailės galerijoje, Panevėžio kino centre „Garsas“, Klaipėdos universiteto Menų fakultete ir Alytaus kino teatre „Dainava“.

Kas nauja prancūzų kine

7 MD
„Balta medžiaga“
Prancūzų kino festivalis „Žiemos ekranai“ pradeda metinį festivalių ciklą. Festivalis prasidės sausio 21 d. Vilniuje, „Forum Cinemas Vingis“. Šiemet prancūzų filmai bus rodomi ne tik Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje bei Panevėžyje, bet ir Šiauliuose, Alytuje.« Atgal

Kiti raktiniai žodžiai