Įvykiai: Skaityti visus Rašyti
Klusaitė

Istorinė atmintis scenoje: gyva ar ne?

Konstantinas Borkovskis
Teatrologų konferencija VDU: doc. dr. Rasa Vasinauskaitė, Asta Valiukaitė, dr. Ramunė Balevičiūtė ir prof. dr. Jurgita Staniškytė
Gegužės 20 d. Kaune, Vytauto Didžiojo universiteto galerijoje „101“ vyko VDU Menų fakulteto Teatrologijos katedros surengta konferencija „Pasikartojimai: atmintis ir tapatybė postsovietiniame Lietuvos teatre“.

Ar tu mane gerbi?

Lina Klusaitė
Sutikite - toks familiarus, netaktiškas klausimas natūraliai skamba tik tiems, kurie prie viskio taurės keiksnodami vienas kitą bei liedami širdgėlą vis dėlto suranda bendrą kalbą. Kaip susikalbėti teatro kritikos lauke, kai tarp kritikos ir teatro jokių orientyrų beveik nebeliko, o vietoj abipusės pagarbos įsivyravo toks atšiaurus ir apskaičiuotas įtarumas, jog kartais norisi tiesiai paklausti - ar teatras ir kritika dar gali susikalbėti ir ar išvis yra reikalingi vienas kitam kaip neatskiriamos, viena kitą pratęsiančios kultūrinio subuvimo dalys?

Teatras, per kurį tampama

Lina Klusaitė
Nelė Savičenko, Dainius Gavenonis ir Darius Meškauskas Oskaro Koršunovo režisuotame "Hamlete". Dmitrijaus Matvejevo nuotrauka.
Prisipažinsiu, dar niekada nėjau į spektaklį tokia abejinga tam, ką pamatysiu scenoje. Reklamos ir žiniasklaidos sukurtas Oskaro Koršunovo „Hamleto" ažiotažas premjerą pavertė įvykiu, kuriame nebeliko jokios paslapties, atradimo džiaugsmo, taip laukiamos nuostabos susidūrus su netikėta režisieriaus interpretacija. Vaizduotėje jau buvau susiformavusi kone visą spektaklio vaizdą, sudėliotą iš gausybės per visas įmanomas medijas pasklidusių režisieriaus interviu, televizijoje parodytų spektaklio ištraukų, užsienio kritikų atsiliepimų ar lietuviškų recenzijų, nekaltai užbėgusių premjerai už akių. Ir vis dėlto...« Atgal

Kiti raktiniai žodžiai