Įvykiai: Skaityti visus Rašyti
Naujasis Baltijos šokis

Judesio būta daug

Vita Mozūraitė
„Svadebka“ („Provincialnyje tancy“). D.Matvejevo nuotrauka
Šiemetinis XVI tarptautinis festivalis „Naujasis Baltijos šokis“ buvo kaip reta ilgas – truko 8 dienas, jį sudarė ne tik spektakliai (kartais – po 2–3 per dieną), bet ir edukacinė programa – paskaitos, jaunųjų šokio apžvalgininkų bei kritikų ugdymo projektas „Šokis žodžiu – ne[w]kritika“ bei šokio filmų peržiūros.

Šešioliktasis „Naujasis Baltijos šokis“

Andrius Jevsejevas
Gegužės 2–9 d. vilniečius ir sostinės svečius jau šešioliktą kartą sveikins tarptautinis šiuolaikinio šokio festivalis „Naujasis Baltijos šokis“.

Simuliakro simuliacija „Dykroje“

Daina Habdankaitė
„Dykra”
Šiemet „Naujojo Baltijos šokio“ festivalis pirmą kartą organizavo kritinio rašymo projektą-eksperimentą „Šokis žodžiu – ne[w]kritika“. Penkiolika atrinktų dalyvių visą savaitę stebėjo pasirodymus ir kūrė naujo, šviežio požiūrio prisodrintus (ne)kritinius tekstus. Siūlome su keliais susipažinti.

Ar pasiduoti ydingai hipnozei?

Gabrielė Labanauskaitė
„Ydingieji”
Šiemet „Naujojo Baltijos šokio“ festivalis pirmą kartą organizavo kritinio rašymo projektą-eksperimentą „Šokis žodžiu – ne[w]kritika“. Penkiolika atrinktų dalyvių visą savaitę stebėjo pasirodymus ir kūrė naujo, šviežio požiūrio prisodrintus (ne)kritinius tekstus. Siūlome su keliais susipažinti.

Spektaklis į teatrą nevaikštantiems žiūrovams

7 MD
Gegužės 7-ąją festivalį „Naujasis Baltijos šokis“ uždarys visiškai kitoks nei įprasta islandų trupės „Kviss bumm bang“ spektaklis „Safari“. Į savo pasirodymą trupė kviečia teatro nelankančius žmones, juos mokys kitokių elgesio meno renginiuose ir kasdienybėje taisyklių. Apie paprastus dalykus, kurie gyvenimą padaro įdomesnį, pasakoja pačios „Kviss bumm bang“ šokėjos.

Ne vien judesys

Vita Mozūraitė
„Vyrų paslaptys“ NBŠ archyvo nuotrauka
Jau penkioliktą pavasarį Vilnius pasitinka Tarptautinį festivalį „Naujasis Baltijos šokis“ (NBŠ). Visą savaitę – gegužės 2-7 dienomis – Lietuvos nacionaliniame dramos teatre, abejose Menų spaustuvės salėse ir jos kieme galėsime matyti Lietuvos ir užsienio šalių choreografų darbus.

Kviečiame vertinti šokį

7 MD
Penkioliktasis šiuolaikinio šokio festivalis „Naujasis Baltijos šokis ’11“ pirmą kartą organizuoja kritinio rašymo projektą-eksperimentą „Šokis žodžiu – ne(w)kritika“.

Jubiliejinis „Naujasis Baltijos šokis ’11“

7 MD
Palo Frenako šokio spektaklis „Vyrų paslaptys“
Gegužės 2–7 d. Vilniuje įvyks jubiliejinis tarptautinis šiuolaikinio šokio festivalis „Naujasis Baltijos šokis“. Penkioliktojo gimtadienio proga festivalio organizatoriai rengiasi publikai pristatyti penkis intriguojančius užsienio trupių pasirodymus ir visą būrį talentingiausių Lietuvos choreografų ir šiuolaikinio šokio kolektyvų.

Jaunųjų choreografų vakarai festivalyje „Naujasis Baltijos šokis ’10“

7 MD
„Movie never made“ Augusto Pečiboršč nuotr.
Šiemet tarptautinis šiuolaikinio šokio festivalis „Naujasis Baltijos šokis ’10“, be žvaigždžių iš užsienio, pristato ir nemažą būrį lietuvių choreografų. Gegužės 7 ir 8 d. Lietuvos nacionalinio dramos teatro Mažojoje salėje bus galima išvysti tris jaunų kūrėjų šokio spektaklius.

Pokalbis su Aira Naginevičiūte „Naujojo Baltijos šokio ’10“ proga

7MD informacija
„Ego ir ID“
Gegužės 4 d. Nacionalinės M.K. Čiurlionio menų mokyklos Šokio teatre bus parodytas choreografės Airos Naginevičiūtės šokio spektaklis „Ego ir ID“. Pirmą kartą pristatytas 2007 m., pasikeitęs spektaklis dalyvauja „Naujajame Baltijos šokyje ’10“. Apie šį spektaklį, jo gyvavimą ir kitimą pasakoja choreografė.

„Naujasis Baltijos šokis ’10“

7MD informacija
„Naujasis Baltijos šokis“
Keturioliktą pavasarį gegužės 4–9 d. vilniečius ir sostinės svečius į pagrindines miesto scenas pakvies didžiausias šiuolaikinio šokio festivalis Baltijos šalyse – „Naujasis Baltijos šokis’ 10“. Lietuvos šokio informacijos centro kartu su „Vilniaus festivaliais“ rengiamame festivalyje šiemet bus pristatytos trupės ir nepriklausomi choreografai iš Švedijos, Danijos, Norvegijos, Suomijos, Nyderlandų, Jungtinės Karalystės bei bendras vokiečių ir prancūzų projektas. „Naujajame Baltijos šokyje ’10“ pristatomų 17 spektaklių bus galima pamatyti „Menų spaustuvės“, Lietuvos nacionalinio dramos teatro bei Nacionalinės M.K. Čiurlionio menų mokyklos Šokio teatro scenose.

Pafilosofuoti, pasijuokti, pasigėrėti

Rūta Šalnaitė
„Kiaulė žudikė“ („Carte Blanche“ trupė). E. Berg nuotr.
Nuostabu, kad krizės metu, kai „mažinama“, „taupoma“ ir „uždaroma“ viskas, kas tik įmanoma, kažkas dar imasi rengti ne tik komercinių menų festivalius. Štai jau tryliktą (!) kartą, nepaisant nuolat besikeičiančių aplinkybių ir valdžių, Lietuvos šokio informacijos centras gegužės 5-11 d. kviečia žiūrovus į tarptautinį šiuolaikinio šokio festivalį „Naujasis Baltijos šokis“. Kitaip nei ankstesniais metais, didžioji renginių dalis vyks iš griuvėsių besivaduojančioje „Menų spaustuvėje“.« Atgal

Kiti raktiniai žodžiai