Įvykiai: Skaityti visus Rašyti
Prancūzija

Vilniuje viešės „Junior Ballet“ trupė iš Paryžiaus

7 MD
„Junior Ballet“
Vasario 2 ir 3 d. vilniečiai turės ypatingą progą susipažinti su jaunaisiais Prancūzijos šokio talentais – M.K. Čiurlionio menų mokyklos Šokio teatre koncertus surengs trupė „Junior Ballet“.

Apie dievus, žmones ir jų iliuzijas

7 MD
„Karas paskelbtas”
„Žiemos ekranai“ tradiciškai kviečia pasiilgusius gero kino. Šiemet festivalis vyks septyniuose Lietuvos miestuose – Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje, Alytuje ir Nidoje.

Prancūzų kino festivalis internete

7 MD
Sausio 12 – vasario 1 d. prancūzų kino gerbėjus pakvietė kino festivalis internete MyFrenchFilmFestival.com. Tai pirmas internetinis kino festivalis Lietuvoje, visame pasaulyje jis rengiamas antrą kartą.

Svarbiausia – prisiminimai

7 MD
„Yves Saint Laurent. Beprotiška meilė“
Šiandien „Skalvijos“ kino centre pradedamas rodyti Pierre’o Thorettono filmas „Yves Saint Laurent. Beprotiška meilė“ („L’amour fou“, Prancūzija, 2010). Iš paskutiniais metais pasirodžiusių gausių filmų apie garsius drabužių dizainerius šis išsiskiria neįprasta forma. Pateikiame JAV ir prancūzų spaudoje spausdintų pokalbių su režisieriumi fragmentus.

Kino magija

Živilė Pipinytė
„Artistas“
Neseniai gavau laišką, kurio autorius retoriškai dūsavo ir klausė, kodėl lietuvių publika neina į Michelio Hazanaviciaus filmą „Artistas“ („The Artist“, Prancūzija, 2011), taip mielai žiūrimą įvairiuose žemynuose. Man regis, atsakymas aiškus: publika, kuri patiria patriotinę palaimą žiūrėdama erzacinį filmą apie tautos didvyrį Tadą Blindą, dar nepasirengusi masiškai džiaugtis subtiliu ir nespalvotu nebyliojo kino pastišu.

„Pokalbiai su Jean-Luc Godard’u“

7 MD
„Pokalbiai su Jean-Luc Godard’u“
Lapkričio 29 d., antradienį, 17 val. Nacionalinėje dailės galerijoje įvyks susitikimas su režisieriumi, dailininku, rašytoju, Nacionalinės šiuolaikinių menų studijos „Le Fresnoy“ direktoriumi Alainu Fleischeriu. Jis pristatys savo filmą „Pokalbiai su Jeanu-Lucu Godard’u“.

Dokumentinio kino mėnuo Prancūzų institute

7 MD
„Pasakykite mano draugams, kad miriau“
Lapkričio 14–30 d. Prancūzų institutas kviečia į Dokumentinio kino mėnesį. Bus parodyta 11 dokumentinių filmų su subtitrais anglų kalba. Seansai nemokami. Trumpai supažindiname su filmų programa.

Vasaros dvelksmas Prancūzų kultūros centre

7 MD
Pasitikdamas vasarą, Prancūzų kultūros centras (Vilnius, Didžioji g. 1.) vėl kviečia į susitikimų, paskaitų, filmų ir parodų ciklą „Vasaros dvelksmas“. Šiais metais jo tema – brolystė.

Prancūzijos šiuolaikinė tapyba Vilniuje

7 MD
Ekspozicijos „D’après la ruine“ elementas
Balandžio 15 d. 17 val. Kultūros dienos proga Vilniaus dailės akademijos ekspozicinėje salėje „Titanikas“ (Maironio g. 3) atidaroma pasaulinį pripažinimą pelniusių ir ambicingų jaunųjų Prancūzijos menininkų tapybos paroda „D’après la ruine“ („Iš griuvėsių“).

Veidrodis reginių visuomenei

Živilė Pipinytė
„Juodoji Venera“
Baigėsi šeštą kartą surengtas prancūzų kino festivalis „Žiemos ekranai“. Jo žiūrovai pamatė ne tik prancūzų, bet ir belgų režisierių filmų, specialioji programa „Afrikos aidai“ pristatė filmus apie Juodąjį žemyną, o retrospektyva pagerbė aktorę Sandrine Bonnaire. Atidarymo filmo pristatyti atvyko aktorė ir režisierė Julie Gayet. „Žiemos ekranų“ partneris mados žurnalas „L'Officiel“ pirmą kartą kvietė Vilniaus žiūrovus išrinkti jiems labiausiai patikusį filmą. Juo tapo dokumentinis muzikinis filmas „Benda Bilili!“ (rež. Renaud Barret, Florent de la Tullaye). Prancūzų kultūros centro rengiami „Žiemos ekranai“ iki vasario 6 d. keliaus po kitus Lietuvos miestus. Filmus bus galima pamatyti Šiaulių dailės galerijoje, Panevėžio kino centre „Garsas“, Klaipėdos universiteto Menų fakultete ir Alytaus kino teatre „Dainava“.

Kas nauja prancūzų kine

7 MD
„Balta medžiaga“
Prancūzų kino festivalis „Žiemos ekranai“ pradeda metinį festivalių ciklą. Festivalis prasidės sausio 21 d. Vilniuje, „Forum Cinemas Vingis“. Šiemet prancūzų filmai bus rodomi ne tik Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje bei Panevėžyje, bet ir Šiauliuose, Alytuje.

Dešimt filmų, kurie pakeitė kiną

7MD informacija
„Ponios X auskarai" (trys nuotraukos)
Kinas atsirado Prancūzijoje. Prancūzų kino istorija ypatinga ne tik tuo. Prancūzų kinas dažnai pirmasis pajusdavo pasaulinio kino krizę ir ieškodavo išeities. Todėl ne vienas kino meno atsinaujinimo etapas susijęs su svarbiais prancūzų kūrėjais ir jų filmais.

Geri filmai ir šiek tiek vilties

7MD informacija
„Ties aušra"
Šių metų „Žiemos ekranų" programa gali nustebinti ir sužavėti pačius išrankiausius kino gerbėjus. Tiems, kurie jaučia senojo prancūzų kino nostalgiją, skirta puiki ne tik prancūzų, bet ir pasaulinės kino klasikos retrospektyva, nes dešimt retrospektyvos filmų nuolat atsiduria geriausių visų laikų filmų sąrašuose.

Pabaisos paradoksai

Živilė Pipinytė
„Žakas Merinas: mirties instinktas" („Mesrine: L'instinct de mort", Prancūzija, Ispanija, Kanada, 2008)
Kas yra Jacques'as Mesrine'as, žino visi prancūzai. Paskutiniu prancūzų gangsteriu dažnai pavadinamas bankų plėšikas ir žudikas beveik dvidešimt metų buvo tikra žvaigždė: įžūlūs pabėgimai iš kalėjimo, interviu žiniasklaidai bematant sukūrė Mesrine'o legendą.« Atgal

Kiti raktiniai žodžiai