Įvykiai: Skaityti visus Rašyti
Vaitkus

Žaidžiame istoriją?

Aurimas Minsevičius
Scena iš spektaklio „Širdis Vilniuje”. D.Matvejevo nuotr.
Naujai parašyta pjesė apie Lietuvai ne itin draugiškas istorines asmenybes – Józefą Piłsudskį ir Feliksą Dzeržinskį – bei pati idėja juos suvesti diskusijai viename spektaklyje nuteikia ironiškam, sarkastiškam požiūriui, gal netgi parodijos tikimybei.

Eglutė pas Vaitkų, Martinaitį ir Arčikauską

Daiva Šabasevičienė
Scena iš Rusų dramos teatro spektaklio Aleksandro Vvedenskio „Eglute pas Ivanovus“. D.Matvejevo nuotr.
Jono Vaitkaus pavardė šiandien matoma beveik visų teatrų afišose: Klaipėdos dramos teatre pastatyta Gintaro Grajausko drama „Mergaitė, kurios bijojo Dievas“ jau antri metai skina įvairius prizus, Jaunimo teatras savo repertuare turi net kelis jo režisuotus spektaklius, Nacionaliniame dramos teatre vos prieš porą mėnesių pristatytas Henriko Ibseno „Visuomenės priešas“, kuriame Daktaras Stokmanas skelbia naujos gyvenimo mokyklos būtinybę. O šiandien teatro visuomenė jau mėgina piktintis ar žavėtis nauju Rusų dramos teatro spektakliu – Aleksandro Vvedenskio „Eglute pas Ivanovus“.

Absurdo drama: žmogžudystė Kalėdų išvakarėse

7 MD
„Eglutė pas Ivanovus”
Prieššventinės vaikų maudynės pasiturinčių inteligentų šeimoje netikėtai nutrūksta auklei stvėrus kirvį ir nukirsdinus vieną iš globotinių. Pasibaigia istorija taip pat netikėtai, kaip ir prasidėjo: po virtinės absurdiškų mirčių pjesėje tiesiog pritrūksta personažų. Štai tokiu žymaus rusų absurdisto Aleksandro Vvedenskio siužetu į žiūrovą kreipiasi režisieriaus Jono Vaitkaus premjerinio spektaklio kūrybinė grupė. Scenos naujagimis – kūrinys „Eglutė pas Ivanovus“ – rampų šviesą išvys sausio 14 dieną. Retai scenoje statomas rusų literatūros šedevras bus rodomas su lietuviškais titrais (vertė Sigitas Parulskis).

Laisvas žmogus yra vienas

Rasa Vasinauskaitė
D. Matvejevo nuotr.
Rašyti apie Jono Vaitkaus statytą „Visuomenės priešą" ir sunku, ir lengva. Sunku, nes tai paskutinis scenografės Jūratės Paulėkaitės darbas, kuriame nevalingai ieškai jos paslėptos žinios. Ir lengva, nes tai geriausias Lietuvos nacionalinio dramos teatro spektaklis per pastarąjį dešimtmetį.

Jau metas, kito kelio nėra

Valdas Gedgaudas
Vytautas Anužis (Peteris Stokmanas), Darius Meškauskas (Aslaksenas). D.Matvejevo nuotr.
„... Taigi, kai nebelieka nieko - lieka pedagogika. Lavinimas. Saviugda. Savišvieta. Regis, tai byloja Henriko Ibseno pasažus interpretuojantis Jonas Vaitkus... ”

LNDT scenoje – „Visuomenės priešas“

7 MD
Lapkričio 11, 12 d. Lietuvos nacionalinio dramos teatro scenoje vėl skambės Henriko Ibseno žodžiai – Nacionalinės premijos laureatas Jonas Vaitkus pristato žiūrovams didžio norvegų dramaturgo pjesę „Visuomenės priešas“.

Furijoms įkandin?

Konstantinas Borkovskis
Rasa Samuolytė ir Povilas Budrys LNDT spektaklyje „Fundamentalistai”. K.Žičkytės nuotr.
Rugpjūčio 30 d. Nacionalinio dramos teatro fojė buvo pirmąkart parodytas premjerinis spektaklis „Fundamentalistai“. Tuo pat metu teatras surengė Vilniaus gatvėse savo sezono pradžios reklaminių stendų akciją, sukėlusią skandalingą žiniasklaidos ir miesto valdžios reakciją. Tokiais dviem provokuojančiais akcentais svarbiausias mūsų dramos teatras pradėjo naują 72-ąjį sezoną.

Visi vaidmenys svarbūs

Daiva Šabasevičienė
Aktorius Remigijus Bučius spektaklyje „Demonai“. D. Matvejevo nuotr.
Vidurinioji teatro žiūrovų karta užaugo ir subrendo kartu su tais, kurie prieš daugiau nei du dešimtmečius padėjo jiems atpažinti save legendinėse „Literatūros pamokose“. Tarp jų – aktorius Remigijus Bučius, kuriam rugsėjo 14 d. sukako penkiasdešimt metų. Jubiliejaus dieną R. Bučius drauge su Ramune Skardžiūnaite vaidino Nacionalinio dramos teatro spektaklio „Fundamentalistai“ premjeroje.

„Grupė 36“: tarp Vaitkaus ir... ?

Kamilė Žičkytė
„Karalius Juoba“
Kaip ir kiekvienais metais, vos prasidėjus vasarai žiūrovų dėmesio laukia Lietuvos muzikos ir teatro akademijos (LMTA) aktorinio meistriškumo specialybės studentai, kviečiantys į baigiamuosius bakalauro studijų spektaklius.

Profesionalios aktorystės pradžia – be studentiškų etiudų

7 MD
„Markizė de Sad“ D. Matvejevo nuotr.
Į „grupę 36“ susibūrę režisieriaus Jono Vaitkaus mokiniai žengia profesionalios scenos link. Birželio pradžioje Lietuvos muzikos ir teatro akademijos (LMTA) dramos aktorių kursas plačiajai publikai pristatys penkis baigiamuosius darbus.

Pasirinkę Rusijos teatrinę mokyklą

Sigita Ivaškaitė
Antonio Villani. Dmitrijaus Matvejevo nuotr.
Artėjant Rusų dramos teatre Jono Vaitkaus režisuotos Leonido Andrejevo pjesės „Tas, kuris gauna antausius“ premjerai kalbiname spektaklyje vaidinančius aktorius Jaakko Edviną Kiljuneną (Suomija) ir Antonio Villani (Italija). Abu jie, studijavę savo gimtosiose šalyse, tolesnėms studijoms pasirinko Sankt Peterburgo teatro menų akademiją. Nuo šio neįprasto pasirinkimo ir pradėjome pokalbį.

Jono Vaitkaus „Žuvėdra“ iš Sankt Peterburgo

7 MD
Juozas Budraitis ir Regimantas Adomaitis spektaklyje „Žuvėdra”
Teatro festivalis „Baltijskij dom“ balandžio 29 d. kviečia žiūrovus į Lietuvos nacionalinį dramos teatrą, kur bus rodomas Jono Vaitkaus režisuotas spektaklis „Žuvėdra“ pagal Antono Čechovo pjesę.

„Tas, kuris gauna antausius“

7 MD
Per spektaklio „Tas, kuris gauna antausius“ repeticiją. D.Matvejevo nuotr.
Po 80 metų pertraukos Lietuvos teatro scenoje atgimsta rusų simbolisto Leonido Andrejevo pjesė „Tas, kuris gauna antausius“.

Spektakliai grįžta žiūrovams

Daiva Šabasevičienė
Rolandas Kazlas spektaklyje „Stepančikovo dvaras”. D.Matvejevo nuotr.

„Atsitiktinis žmogus“ – lengvas intelektualus teatras

7 MD
„Atsitiktinis žmogus“ Igno Maldžiūno nuotr.
Rugsėjo 18 d. Vilniaus mažajame teatre bus galima išvysti iki šiol mažai vaidintą, bet pripažinimo jau sulaukusį spektaklį „Atsitiktinis žmogus“ pagal šiuolaikinės prancūzų dramaturgės Yasmina Reza pjesę.

Meistrai ir debiutantai

7 MD
Lietuvos rusų dramos teatras. 7MD archyvo nuotrauka
Jubiliejinį, 65-ąjį sezoną Lietuvos rusų dramos teatras pradeda dar vienu bandymu senoms svajonėms suteikti naują apdarą.

Händelio klajonės Akademijos labirinte

Jūratė Katinaitė
Vilija Mikštaitė (Kserksas). Tautvydo Strazdo nuotrauka
Teatleidžia man mielas skaitytojas, kad recenziją pradėsiu ne nuo spektaklio, o nuo spaudos konferencijos sukeltų įspūdžių. Tikrai jų nebrukčiau, jei konferencijoje išgirsti dalykai nebūtų lėmę spektaklio vertinimo ir šio teksto tono bei išdavikiškai apnuoginę švietimo reformos krečiamos Akademijos įsisenėjusių ligų.

„Atsitiktinis žmogus“ – kamerinių spektaklių festivalio laureatas

7 MD
Jonas Vaitkus, Goda Piktytė ir Arvydas Dapšys. Andriaus Balevičiaus nuotr.
Lietuvos rusų dramos teatro ir VšĮ „Mens publica“ spektaklis „Atsitiktinis žmogus“ tapo Panevėžio VI kamerinių spektaklių festivalio laureatu. Šią savaitę Vilniuje spektaklio kūrėjams režisieriui Jonui Vaitkui, aktoriams Godai Piktytei bei Arvydui Dapšiui buvo įteiktas didysis pereinamasis festivalio prizas.

Jaunimo teatre – „Barboros ir Žygimanto“ drama

7MD informacija
Režisierius Jonas Vaitkus. 7MD archyvo nuotrauka
Šį penktadienį ir sekmadienį, balandžio 23 ir 25 d., 18 val. Jaunimo teatre įvyks Jono Griniaus (1902–1980) pjesės „Gulbės giesmė“ premjera. Spektaklį pavadinimu „Barbora ir Žygimantas“ režisuoja ne vieną sėkmingą pastatymą čia rengęs Jonas Vaitkus.

Gyvos atminties teatras

Rasa Vasinauskaitė
„Dionisas“.D. Matvejevo nuotr.
Japonų režisierius Tadashi Suzuki, gyva XX a. teatro legenda, tik dabar aplankė Vilnių. Režisierių su savo spektakliu „Dionisas“ pakvietė festivalis „Sirenos“, taip pradėdamas ir naują, jau 2010-ųjų teatrinių susitikimų ciklą.

Puslapiai: |1|2|« Atgal

Kiti raktiniai žodžiai