Įvykiai: Skaityti visus Rašyti
Knyga

Bažnytinės muzikos lobiai

Nerdinga Letulė

Kieno nuotraukos?

Erika Grigoravičienė
Tomo Pabedinsko knyga (išleido Vilniaus dailės akademijos leidykla, 2010 m.) - iš tų, kurios užduoda daugiau klausimų, nei pateikia atsakymų.

Muzikologijos barų naujienos

Rima Povilionienė
Jubiliejinę dešimties metų sukaktį 2009 m. paminėjusi mokslinių straipsnių rinktinė „Lietuvos muzikologija“ šiemet pasirodo rimtu vienuoliktu tomu, kurio dvylika naujų publikacijų tęsia fundamentinius muzikos meno tyrimus.

Dokumentininko Verbos gimtadienis su nauja knyga

7 MD
Robertas Verba
1932 m. rugsėjo 13 d. Medekšinės kaime prie Nemakščių (Raseinių rajone) gimė Robertas Verba.

Prie asmenybės lobio

Alma Lapinskienė
Esfir Bramson-Alpernienė
Metų pradžioje Rašytojų klube įvyko šio klubo ir Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos surengtas įsimintinas vakaras: pristatyta Esfir Bramson-Alpernienės knyga „Prie judaikos lobio“. Dalyvavo autorė, knygos vertėjas iš jidiš kalbos Mindaugas Kvietkauskas, vakarą vedė l.e. LNB generalinio direktoriaus pareigas Algirdas Plioplys. Kalbėjusieji prisiminė knygos atsiradimo kelius, leidybos ypatumus, kiekvienas pabrėždamas ne tik jos vertę, bet ir autorės asmenybės išskirtinumą.

Postdraminis teatras

Rasa Vasinauskaitė
„Žmogėdrų sielvartas“, rež. Fabrice Murgia
Vokiečių teatro teoretiko Hanso Thieso Lehmanno knyga „Postdraminis teatras“ pagaliau pasirodė lietuviškai. 1999 m. parašyta ir spėta išversti į daugelį Europos šalių, ši knyga pastarąjį dešimtmetį - viena populiariausių tarp teatrologų. Teoretiko pavartota „postdraminio“ teatro sąvoka prigijo taip, kaip Lyotard'o „postmodernus“ būvis - susiduriame su reiškiniais, kurie yra kitokie nei anksčiau, kuriems nebeįmanoma pritaikyti nei ankstesnių praktikų, nei teorijų.

Pristatoma Prano Treinio knyga

7MD informacija
Gegužės 10 d. 18 val. Lietuvos nacionalinis dramos teatras ir Rašytojų klubas kviečia į Prano Treinio memuarų knygos „Tango su arkangelu Gabrielium“ sutiktuves.

„Lietuvių teatro istorija. 1980-1990“

7MD informacija
Lietuvos kultūros tyrimų instituto mokslininkų grupė, tyrinėjanti Lietuvos teatro istorijos problemas, išleido knygą „Lietuvių teatro istorija. 1980-1990“.

Kruopštaus triūso rezultatas

Vytautė Markeliūnienė
Lietuvos muzikos istorija. Kn. 2: Nepriklausomybės metai 1918-1940. Sudarytojas ir ats. redaktorius A. Ambrazas. Vilnius, Lietuvos muzikos ir teatro akademija, 2009, 800 p.

Menininkai ir darbininkai

7 MD
Situacionistų ideologinis komiksas. XX a. 7-asis dešimtmetis
2007 metais išleistoje rinktinėje „Menas ir socialinės permainos“ pateikiama šiuolaikinės radikaliosios kultūros genealogija. Knygoje galima atrasti didelę tekstų ir manifestų kolekciją, kurią į keturias dalis paskirsto skirtingi šiuolaikinės socialinės ir politinės istorijos etapai: 1871-ųjų Paryžiaus komuna, 1917-ųjų sovietų revoliucija, 1968-ųjų socialiniai judėjimai ir 1989-ųjų revoliucijos buvusiame Rytų bloke.

Stebuklingas šokio meistriškumas

Audronė Žiūraitytė
Leokadija Aškelovičiūtė (Aurora) spektaklyje „Miegančioji gražuolė" R. Miciūno nuotr (2 nuotraukų albumas)
Nors dabar yra visos galimybės fiksuoti šokio meną, jo aprašymas, vertinimas tebelieka labai aktualus ir, sakyčiau, problemiškas. Kas turi, gali rašyti apie baleto, šokio meną? Teatrologas, muzikologas, menotyrininkas, šokėjas, baletmeisteris?

Guizzo pagal Agnę Narušytę

Linara Dovydaitytė
Agnė Narušytė. Nuobodulio estetika Lietuvos fotografijoje. Vilniaus dailės akademijos leidykla, 2008, 304 p.

Puslapiai: |1|2|



« Atgal

Kiti raktiniai žodžiai