Įvykiai: Skaityti visus Rašyti
Kauno kino festivalis

Moters žvilgsnis

Gediminas Kukta
„Popietės pinklės”
Dėmesys avangardiniams, eksperimentiniams filmams – festivalių solidumo, kokybės ir profesionalumo rodiklis.

Auksinis laikotarpis

7 MD
„Paukšteliai, našlaičiai ir kvailiai”
Dažnai pamirštamas Slovakų indėlis į Čekoslovakijos Naujosios bangos judėjimą festivalyje bus atskleistas rodant kelis žymiausius 7-ajame XX a. dešimtmetyje sukurtus slovakų režisierių filmus. Pateikiame šią retrospektyvą pristatantį slovakų kino kritikės Vieros Langerovos tekstą.

Nauji talentai ir pasaulinio garso kūrėjai

7 MD
„Turino arklys”
Rugsėjo 27 d. prasidėsiantis Tarptautinis Kauno kino festivalis žiūrovams žada intriguojančią programą. Kauno, Vilniaus, Panevėžio ir Nidos žiūrovai galės pamatyti garsių kino kūrėjų Aki Kaurismäki, Bruno Dumont’o, Guso Van Santo, Terrence’o Malicko, Asgharo Farhadi naujausius filmus.

Bélos Tarro meistriškumo kursai

7 MD
Režisierius Béla Tarras
Tarptautiniame Kauno kino festivalyje vėl lankysis vengrų kino režisierius Béla Tarras. Pasaulinio garso autorinio kino meistras ne tik pristatys šiemet vienu svarbiausių Berlyno kino festivalio prizų apdovanotą filmą „Turino arklys“, bet ir surengs meistriškumo kursus.

Solidžių festivalių kompanijoje

7 MD
Šiemet Kanuose kino profesionalams skirtas pasaulinis festivalių tinklas „Festival Scope“ pagausėjo keturiais nariais.

Skelbiama filmų atranka į penktąjį Tarptautinį Kauno kino festivalį

7 MD
Tarptautinis Kauno kino festivalis kviečia kino kūrėjus teikti filmus šių metų festivalio programai. Filmai iki birželio 24 d. gali būti siūlomi į keturias festivalio programos dalis: „Tapatumai“, „Visos mūzos“ „Muzika, keičianti pasaulį“ ir trumpametražių filmų programa.

Kauno kino festivalis bendradarbiauja su jaunaisiais kino menininkais

7 MD
Tarptautinis Kauno kino festivalis tapo oficialiu Europos kino asociacijų tinklo NISI MASA atstovu Lietuvoje. Lietuvių festivalio narystė šiame projekte atvers plačias tarptautinių projektų ir festivalių galimybes ne tik jauniesiems kino menininkams bei kritikams, bet ir kino studentams bei kitiems kino srityje aktyviai veikiantiems kūrėjams.

Nauja kino sklaidos galimybė

7 MD
Tarptautinis Kauno kino festivalis kviečia lietuvių kino kūrėjus teikti savo filmus naujam kino sklaidos projektui „Eye on Films“. Į projekto programą atrinktiems filmams bus suteiktos išskirtinės sklaidos galimybės: jie bus rodomi tarptautiniuose kino festivaliuose, vykstančiuose ne tik Europoje, bet ir Azijoje, Šiaurės ir Pietų Amerikoje, Australijoje ir Afrikoje.

Kauno kino festivalis lietuvišką kiną pristatys Norvegijoje

7 MD
„Laisvė“
Gruodžio 14–19 d. Norvegijos Bergeno filmotekoje bus rodoma speciali lietuviškų filmų programa „Lietuviško kino pristatymas Norvegijoje“.« Atgal

Kiti raktiniai žodžiai