Įvykiai: Skaityti visus Rašyti
Kauno drama

Friedricho Schillerio „Plėšikai“ Kauno dramos teatre

7 MD
Kauno dramos teatro spektaklio „Plėšikai” personažai. Donato Stankevičiaus (KDT) nuotr.
Prieš porą metų Kauno valstybiniame dramos teatre pastatęs Friedricho Schillerio „Klastą ir meilę“, režisierius Artūras Areima ją ironiškai pervadino „Laimingi“. Šįkart, ėmęsis vokiečių klasiko pjesės „Plėšikai“, A. Areima ją visiškai sušiuolaikino.

Įsismarkavusi vaizduotė

Deimantė Dementavičiūtė
Y. Mishimos „Markizė de Sad” Kauno dramos teatre. KVDT nuotrauka
Kaip Yukio Mishimos pjesę „Markizė de Sad“ Kauno valstybiniame dramos teatre interpretavo režisierius Artūras Areima?

Rūsti gyvenimo sąskaita

Irena Aleksaitė
Eglė Mikulionytė (Alydė Trū) spektaklyje „Apsivalymas". Nuotrauka iš Kauno dramos teatro archyvo.
Jauna, trisdešimt ketverių metų Suomijos rašytoja Sofi Oksanen jau spėjo išgarsėti pasaulyje savo pjese „Valymas" ir jos pagrindu sukurtu trečiuoju autorės romanu, išverstu net į trisdešimt aštuonias kalbas.

„JAH" legenda

7 MD
Gytis Padegimas. D. Stankevičiaus nuotr.
„Lietuva - savos rūšies „Dantės pragaras". Ji žmogaus būdo bandymo paskutinis, žiauriausias etapas", - taip savo sudarytame Lietuvos horoskope tarpukariu rašė Juozapas Albinas Herbačiauskas. Ar mes dar atsimename šią legendinę, pranašišką asmenybę?

90-asis Kauno dramos teatro sezonas

7 MD
Eglė Mikulionytė, Jonas Jurašas Nuotrauka iš Kauno dramos teatro archyvo
Jau beveik du mėnesius Kauno dramos teatro salėse repetuojamos net trys premjeros, kuriomis teatras oficialiai atidarys savo jubiliejinį 90-mečio sezoną.

Kauno drama pristato interaktyvų spektaklį „Moderatoriai“

7MD informacija
Kauno valstybinis dramos teatras pristato pirmąjį Lietuvoje interaktyvios dramaturgijos spektaklį „Moderatoriai“, kurio tema – virtualios ir fizinės realybės suderinamumas. Bendravimas internetu – vienas populiariausių šių laikų užsiėmimų.

Debiutų festivalis „Tylos!“ Kaune pristato ateities aktorių kartą

7MD informacija
„Karalius Ūbas“ (rež. Darius Meškauskas, Klaipėdos universiteto Režisūros katedra, Gyčio Padegimo kursas)
Gegužės 16 d. 11–19 val. Kauno valstybiniame dramos teatre vyks jau trečią kartą rengiamas festivalis „Tylos!“. Festivalis, kasmet pristatantis ryškiausių ir talentingiausių teatro bei kino menininkų debiutinius darbus, per itin trumpą laiką tapo jaunųjų pakilimo taku ir vienu laukiamiausių teatrinio sezono pabaigos kultūrinių įvykių.

Kovos laukas - namai

Austėja Adomavičiūtė
Daiva Stubraitė – Matilda. Nuotrauka iš Kauno dramos teatro archyvo
Rugsėjo 15-17 d. Vilniuje, „Menų spaustuvėje“, buvo galima pamatyti du Kauno dramos teatro spektaklius - Rolando Atkočiūno režisuotą „Skėriai“ pagal to paties pavadinimo Biljanos Srbljanovič pjesę ir jauniausios kartos režisieriaus Artūro Areimos statytą Bernard-Marie Koltêso „Sugrįžimą į dykumą“. Pastarasis kviečia stebėti dramatišką brolio ir sesers kovą, vedančią į šeimos tragediją, už kurios atsiveria nedviprasmiškų jųdviejų santykių priešistorė ir galimas išrišimas.

Iš skėrių gyvenimo

Mindaugas Bučinskas
Dainius Svobonas (Fredis), Daiva Rudokaitė (Dada) ir Antanas Kurklietis (Tėvas). Nuotrauka iš Kauno dramos teatro archyvo
„Menų spaustuvėje“ rodytų Kauno valstybinio dramos teatro spektaklių - Biljanos Srbljanovič „Skėrių“, statytų Rolando Atkočiūno, ir Bernard'o Marie Koltêso „Sugrįžimo į dykumą“, režisuoto Artūro Areimos, - centre atsidūrė žmonių susvetimėjimo, pašlijusių santykių ir griūvančio gyvenimo tema.

Kauno valstybinio dramos teatro gastrolės Vilniuje

7MD informacija
Daiva Stubraitė „Sugrįžime į dykumą”. Menų faktūros nuotrauka
Kauno valstybinis dramos teatras kviečia visus naujų teatrinių įspūdžių išsiilgusius sostinės teatro mėgėjus rugsėjo 15-17 d. apsilankyti Menų spaustuvėje, kurioje bus rodomi du naujausi ir bene labiausiai intriguojantys šįmet jau 89-ąjį sezoną skaičiuojančio teatro spektakliai.« Atgal

Kiti raktiniai žodžiai