Įvykiai: Skaityti visus Rašyti
Trimakas

Susirašinėjimas šešėliais

Monika Krikštopaitytė
Parodos „Laikas ir erdvė“ bendras vaizdas. Nuotrauka iš „Lietuvos aido“ galerijos archyvo
Kai mokėsi mano karta, apie Kazimierą Zimblytę kalbėta jau daug: viena iš lietuviško abstrakcionizmo šulų, nuožmi, laisva, geba iš dumblo gelmės išpešti sakralumo.

Žvilgsnis į dangų

Jolanta Marcišauskytė-Jurašienė
Nuotr. Gintautas Trimakas. Iš ciklo „Miestas kitaip“. 2008 m.
„Kita fotografija“ (vienas iš ES programos „2008-ieji – Europos kultūrų dialogo metai“ Lietuvos nacionalinių projektų) primena savotišką XXI a. eskapizmo atmainą, pasireiškiančią neslepiamu nuoboduliu kūriniuose, tradicinės fotografijos nepakankamumo suvokimu. Todėl „Kitą fotografiją“ norisi vadinti daugiau nei projektu. Veikiau tai ryškėjantys naujo nūdienos fotografijoje reiškinio, verto atskiro aptarimo, bruožai.

Žvelgiant fotosofiškai

Jolanta Marcišauskytė
Gintautas Trimakas. Autoportretas Nidoje. 2006 m.
Kaip atsitiko, kad tapote fotografu? Kiek žinau, studijavote inžineriją, tai juk visiškai kita sritis.

Nuo fakto iki simbolio

Kristina Pipiraitė
Gintautas Trimakas. „Venecija". 2003-2008 m.
Trečiosios Lietuvos fotografijos bangos menininkas Gintautas Trimakas parodoje atveria savo dvasioje subrendusius vaizdus, kurie praplečia fotografijos galimybių ribas. Tai sudedamoji Lietuvos fotomenininkų Alvydo Lukio, Remigijaus Treigio, Viktoro Binkio, G. Trimako ir latvio Andrio Granto projekto dalis, kuriame autoriai pristato savo požiūrį į, regis, vieną iš labiausiai „išblukintų" nuo dėmesio gausos miestų - Veneciją.« Atgal

Kiti raktiniai žodžiai