Deprecated: Function ereg_replace() is deprecated in /home/menodien/domains/7md.lt/public_html/archyvas/include/main.inc.php on line 82

Deprecated: Function ereg() is deprecated in /home/menodien/domains/7md.lt/public_html/archyvas/include/main.inc.php on line 191

Deprecated: Function ereg() is deprecated in /home/menodien/domains/7md.lt/public_html/archyvas/include/naujienos.inc.php on line 90

Deprecated: Function ereg() is deprecated in /home/menodien/domains/7md.lt/public_html/archyvas/include/naujienos.inc.php on line 90

Deprecated: Function ereg() is deprecated in /home/menodien/domains/7md.lt/public_html/archyvas/include/naujienos.inc.php on line 90

Deprecated: Function ereg() is deprecated in /home/menodien/domains/7md.lt/public_html/archyvas/include/naujienos.inc.php on line 90

Deprecated: Function ereg() is deprecated in /home/menodien/domains/7md.lt/public_html/archyvas/include/naujienos.inc.php on line 90
7 meno dienos > Laisvoji tribūna > Ar viską žinote apie savo galias?
Įvykiai: Skaityti visus Rašyti

Ar viską žinote apie savo galias?

2011-09-30
Share |

Ši tikra istorija yra visiems gerai žinoma ir jau pakartota tiek kartų, kad ją drąsiai galima vadinti šiuolaikiniu mitu:

 

Vieną šaltą sausio rytą Vašingtono metro stotyje vyras griežė smuiku. Tūkstantinė minia pro šalį skubėjo į savo darbus, vos keli žmonės stabtelėjo. Bet tik kelioms sekundėms. Daugiausiai dėmesio muzikantas susilaukė iš trimečio berniuko, tačiau mama, žinoma, vaiką privertė eiti toliau. Per 45 minutes – tiek truko pasirodymas – surinkti 32 doleriai. Niekas neplojo, niekas net nepastebėjo, kai muzika nutilo. Žmonės turėjo savo reikalų. Niekas nežinojo, kad stotyje J.S. Bacho kūrinius griežė pasaulinio garso smuikininkas Joshua Bellas. Kad grojo smuiku, vertu 3,5 milijono, ir kad į jo koncertą bilietai buvo iššluoti visi iki vieno, kiekvienas vidutiniškai už 100 dolerių.

 

Šį inkognito pasirodymą suorganizavo Vašingtono paštas, norėdamas ištirti žmonių gebėjimą pastebėti grožį neįprastose vietose, atpažinti talentą ir nustatyti, ar sustojame juo pasidžiaugti. Eksperimentas vietoje išvados iškėlė pozityvistinį klausimą: „Jei mes neatrandame akimirkos sustoti ir pasiklausyti geriausių muzikantų, grojančių geriausią kada nors parašytą muziką, kiek yra dar nuostabių dalykų, pro kuriuos kasdien praeiname nepastebėję?“

 

Ši jaudinanti istorija kalba ne tik apie laiko stygių ir gyvenimo prioritetus, bet ir atkreipia dėmesį į dar mažiausiai du dalykus. Pirma, dabarties aplinka įpratino mus vertę matuoti pinigais. Juk ir ši istorija įgauna svorį tik tuomet, kai mums pranešamos konkrečios sumos: smuiko kaina, numanoma suma už koncertą. Tai, kas nemokama, dažnai atrodo nevertinga.

 

Antra, istorija parodo, kaip svarbu yra žinoti. Dalis žmonių tikrai būtų su džiaugsmu atidėję į šalį darbus, paaukoję pusvalandį laiko ir liktų dėkingi, jei kas nors jiems būtų pasakęs, kad groja Joshua Bellas.

Jokiu būdu nedrįstume savęs lyginti su Joshua Bellu, bet šis jo pasirodymas yra gana tiksli kultūros situacijos Lietuvoje metafora. Ypač kultūrinės spaudos, kuri, atsidūrusi internete, tapo absoliučiai neapmokama. Nors „7 menų dienų“ skaitytojų ratas vis didėja, biudžetas jau senokai yra žemiau minimumo. Puslapio statistika kaskart nudžiugina: Jūs nuolat skaitote naujus mūsų tekstus, straipsnių archyvus ir naudojatės repertuarų informacija. Per savaitę mus aplanko daugiau kaip 10 000 skaitytojų iš skirtingų unikalių adresų. Panašiai tiek, kiek aną rytą Vašingtono metro stotyje buvo keleivių.

 

Kol jaučiame Jūsų dėmesį, tikime, kad užsiimame prasminga veikla. Tačiau šiokią dieną „7 meno dienos“ turi rūpintis išlikimu, nors visi rodikliai seniai rodo, kad tai neįmanoma. Iš tiesų šitas laikraštis, Mieli Skaitytojai, turi tik Jus. Kad mes ir toliau pasakotume, kas svarbaus nutinka mūsų kultūroje, pristatytume ir kalbintume kūrėjus (Jus), analizuotume (Jūsų) kūrinius, reikia Jūsų veiksmo. Prieš numodami ranka prisiminkite, kiek kartų buvo atlikti didžiuliai darbai, kai prie jų prisidėjo daug žmonių.

 

Jei mėgstate popieriaus čežėjimą tarp pirštų, spausdintą žodį nemirgant ekranui ir naudingą informaciją kišenėje, užsiprenumeruokite „7 meno dienas“. Švenčių progomis dovanokite savaitraščio prenumeratą artimiesiems ir draugams. Tuomet šie žmonės apie Jus pagalvos kiekvieną penktadienį ištisus metus. Perkant laikraštį spaudos kioskuose, iš visos kainos (2,50 Lt) į mūsų kasą, deja, atkeliauja tik 50 centų. Be to, prenumeruojant laikraščio kaina mažesnė – 1,90 Lt.

 

O jei esate prisiekęs(-usi) naujų technologijų gerbėjas(-a) ir Jūsų širdies nevirpina vėl madingi retro įpročiai, galite mus paremti pasinaudoję specialiu mygtuku internetinės svetainės www.7md.lt dešiniame kampe.

 

Redaktorė Monika Krikštopaitytė

 

Giedriaus Jucevičiaus nuotrauka

Komentarai

xYeyUSADAHZIt, 2012-04-27 13:54

Spa23Dalia Labai smagu, tokius gražius žodžius syktiati. Iš tikrųjų KTDM labai gerai juvelyrus ruošia, tik žinoma jiems labai ten pinigėlių trūksta įrankiams ir medžiagoms. Taigi sėkmės studijose Labai daug gerų dalykų ten išmoksit, aš kartais labai pasiilgstu tos mokyklos.

parko 15, 2011-10-11 01:03

o kaip ten Vasaros 5 interneto rysys veikia- telepatiskai radiatoriais, ar per komutatoriu?

vasaros 5, 2011-10-10 15:05

Hudoznikui paastrejo. Na, zinom mes tave. Stilius nesikeicia jau daug metu. 5 desimtmetis beldzias i duris, o pasigirti nera kuo. Tada vaidenasi samokslai ir ieskoma atpirkimo ozio. Keiksnojimai, pagieza. Parasyk kritini teksta apie tavo nemegstamas menininkes, menotyrininkes, pasirasyk savo pavarde. Atskleisk visiems "korupcijas", kreipkis i teisma. O tai sitos anonimines tavo asaros kuo toliau, tuo graudziau atrodo.

bibliotekinikas, 2011-10-10 11:43

Bet tai kai geriau pagalvoji, kai nusistekens šitas laikraštis, tai kur savo bjaurius komentarus rašysime??? ir kuo būsime nepatenkinti??? Raguva. Beliks siųst anoniminius laiškus į ministerijas ir muzikantams, dailininkams tiesiogiai. Gal ir įdomu.

hudoznik, 2011-10-09 20:41

kadangi LRKM nebekvestionuoja 7md kaip rimto, naudingo leidinio, siulau keisti sio savaitrascio pavadinima i "7 Limpopo dienos". be to, dar siulau, visiems nesitikintiems valstybine ir individualia parama garantuotu stipendiju ir kitokiu protekciju-dotaciju analogu, imti steigti kurybiniu industriju asociacija "LIMPOPO UNITED". registracija vykdoma nuo lapkricio 7d. laisva forma, redakcijos adresu, kreiptis i "7 Limpopo dienos" redaktore.

Komentuoti

Vardas:
Komentaras:
Maksimalus leistinas simbolių skaičius - 2000.
Jūs parašėte: 0