Lietuvos parodą Venecijoje kuruos Raimundas Malašauskas

7 MD
Per 55-ąją Venecijos šiuolaikinio meno bienalę Lietuvos paviljone bus surengta Raimundo Malašausko kuruota grupinė paroda „oO“. Šis projektas, atrinktas po Kultūros ministerijos paskelbto konkurso, įtrauks daugiau nei tuziną skirtingų kartų Lietuvos ir užsienio menininkų. R. Malašausko parodą įgyvendins lietuvių šiuolaikinio meno galerija iš Briuselio „Tulips & Roses“.

Anot projekto organizatorių, „oO“ paroda – tai atvira kompozicija, susidėsianti ne tik iš meno kūrinių, bet ir iš jų fragmentų, analogijų, autorių, architektūros, garso ir laiko aidų, aktorių bei mėgėjų pasirodymų. Paroda žiūrovams pasiūlys keliauti erdvėlaikiu, kuris turės ir kino filmo, ir spektaklio bruožų.

 

„Įsivaizduokite: patirtis keliauja skirtingų logikų pasažais, o laikas stovi. Kyla asociacijos, muša alegorijos. Metaforos, matematika ir meno kūriniai bando suregzti bendrą pokalbį. Jis panašus į architektūrą. Į kambarį įeina skulptūra, kambaryje sutemsta, kambarys dingsta arba išeina pas kitą kambarį. Tai minties ekspedicija į savo pačios atominę erdvę, kurioje apstu ir istorijos, ir ateities. Kai sakoma „mintis“, paprastai iškart pagalvoji apie ją mąstantį individą. Bet įdomu, kaip atrodo mintis, kurioje individas – tik viena iš sudedamųjų dalių“, – sako parodos kuratorius R. Malašauskas.

 

Raimundas Malašauskas yra kuratorius ir autorius, išplėtojęs kuravimo praktiką, kurioje meno paroda tampa autonomiška meno kūrybos forma. Svarbiausiuose R. Malašausko projektuose tradicines parodos erdves ir kūrinių eksponavimo konvencijas pakeičia performansai, hipnozės, hologramos, efemeriški įvykiai ir tekstai, dėl kurių žiūrovo ir meno kūrinio susitikimas tampa visiškai nauju įvykiu. R. Malašausko parodos taip pat pasižymi netikėtomis kompozicijomis, kuriose dalyvauja įvairių meno formų autoriai, literatūrinės fikcijos keičiasi vietomis su mokslo realijomis, o technologiniai išradimai tampa vaizduotės varikliais. Šiuo metu R. Malašauskas yra vienas iš „dOCUMENTA (13)“ kuratorių komandos narių.

 

Šiuolaikinio meno galerija „Tulips & Roses“, vadovaujama Jono Žakaičio bei Aurimės Aleksandravičiūtės, 2008 m. atidaryta Vilniuje, o nuo 2010 m. vykdo veiklą Briuselyje. Per kelerius savo veiklos metus galerija surengė daugiau nei trisdešimt tarptautinių ir lietuvių menininkų parodų.

 

„Tulips & Roses“ inf.

 

 

© "7 meno dienos". Visos teisės saugomos.