Gyva (ne)paroda
Gabrielė Gervickaitė. „Protinė kartoteka“. 2012 m. Giedriaus Jucevičiaus nuotrauka Jau pats parodos pavadinimas „PRO-“ užsimena apie įvairiapuses šio PROjekto kryptis. Neužbaigtas žodis palieka laisvės ne tik menininkų saviraiškai, bet ir žiūrovų interpretacijoms. Todėl tai savotiškai patogi pozicija abiem pusėms.
Vis dėlto ši paroda nėra tradicinė ekspozicija, tai yra ir PROcesas – ekspozicija nėra stabili. Jaunieji kūrėjai susibūrė siekdami išrasti naują PROduktą, kurio atspirties tašku tapo nuolat kintančio kūrybinio konteksto paieškos ir tarpdiscipliniškumas. Taigi tokia strategija žadina smalsumą į „PRO-“ užsukti ne kartą ir įsitikinti, ar pažadai apie gyvą ekspoziciją materializavosi.
Pirmasis mano vizitas, kuriame dalyvavo ir patys kūrėjai, įvyko dar...
|
Visiems atpažįstama stilizacija
Sumanymas prisiliesti prie vaikystės temos jaunosios kartos grafikui Tadui Gindrėnui dovanojo galimybę prisiminti ankstyviausią stilizaciją. Menininkui teko bendradarbiauti su vaikais, o šia paroda jis bando perteikti vaikų pasaulį ne tik tokį, kokį pats įsivaizduoja, bet kartu ir tokį, kokį jį mato vaikai. Parodoje eksponuojama palyginti nedaug kūrinių – linoraižinys ,,Mano pasaulis“, kelios klišės ir vienas mažytis netikėtumas.
Didžioji dalis T. Gindrėno kūrinių yra didelio, grafikai nebūdingo formato. Atrodytų, jog tokie darbai galėtų nesunkiai perpildyti ir taip nedidelės grafikos meno centro ekspozicijų salės erdvę, tačiau įvyko priešingai – jie praplėtė ją ir pripildė žaismingo lengvumo. Masyvios klišės nėra įrėmintos ar kitaip suvaržytos, o jų plastiški kontūrai ir atitrūkusios detalės panaikina ribą tarp meno kūrinio ir erdvės, kurioje jis eksponuojamas.
Kaip ir...
|
Lietuvos parodą Venecijoje kuruos Raimundas Malašauskas
Raimundas Malašauskas. „Whose face rings the bell (Mininos)“. 2011 Per 55-ąją Venecijos šiuolaikinio meno bienalę Lietuvos paviljone bus surengta Raimundo Malašausko kuruota grupinė paroda „oO“. Šis projektas, atrinktas po Kultūros ministerijos paskelbto konkurso, įtrauks daugiau nei tuziną skirtingų kartų Lietuvos ir užsienio menininkų. R. Malašausko parodą įgyvendins lietuvių šiuolaikinio meno galerija iš Briuselio „Tulips & Roses“.
Anot projekto organizatorių, „oO“ paroda – tai atvira kompozicija, susidėsianti ne tik iš meno kūrinių, bet ir iš jų fragmentų, analogijų, autorių, architektūros, garso ir laiko aidų, aktorių bei mėgėjų pasirodymų. Paroda žiūrovams pasiūlys keliauti erdvėlaikiu, kuris turės ir kino filmo, ir spektaklio bruožų.
„Įsivaizduokite: patirtis keliauja skirtingų logikų pasažais, o laikas stovi. Kyla asociacijos, muša alegorijos. Metaforos, matematika...
|
|