Savaitės filmai

7 MD
Amžinai tavo **

Jūrų pėstininkas Loganas sugebėjo likti gyvas po trijų karinių misijų Irake. Savo talismanu jis laiko nepažįstamos moters fotografiją, kurią visuomet nešiojosi su savimi. Grįžęs namo į Šiaurės Karoliną, Loganas nusprendžia ją rasti... Scotto Hickso filmas sukurtas pagal 2008 metais pasirodžiusį Nicholaso Sparkso romaną. Tai – jau aštuntas šio autoriaus romanas, nusipelnęs kino dėmesio. Lietuvoje taip pat gausu panašaus pobūdžio literatūros gerbėjų, tad filmas sulauks dėmesio, juolab kad pagrindinį vaidmenį sukūrė gražuolis Zacas Efronas. Taip pat vaidina Taylor Schilling, Blythe Danner (JAV, 2012). (Vilnius, Kaunas, Klaipėda, Šiauliai)

 

Dar vieneri metai *****

Psichologė Džerė pasikviečia į namus vienišą, juokingą, nelaimingą bendradarbę Merę. Pas Džerę ir Tomą – porą, kuri kartu jau keliasdešimt metų, Merė pasijunta kaip savo namuose. Ji pradeda intriguoti, nors visąlaik akivaizdu, kokia ji bejėgė. Vis dėlto Džerė nusprendžia, kad Merė ima kelti pavojų... Mike’o Leigh filmų tema – gyvenimas. Kaip reikia gyventi, kad būtum laimingas? Ar laimė priklauso nuo mūsų, ar nuo likimo? Klausimai paprasti, net banalūs, bet britų režisierius sugeba padaryti taip, kad kiekviename personaže galėtum rasti dalelę savo minčių. Keturi metų laikai, praleisti kartu su Džere ir Tomu, prabėga greit, bet filmas nepaliks dar ilgai. Pagrindinius vaidmenis sukūrė Lesley Manville, Jimas Broadbentas, Ruth Sheen, Peteris Wightas, Oliveris Maltmanas, Imelda Staunton (D. Britanija, 2010). (Vilnius)

 

Geriausias egzotiškas „Marigold“ viešbutis ***

Johno Maddeno („Įsimylėjęs Šekspyras“) herojais tapo pagyvenę anglai, išsirengę pakeliauti po Indiją. Jiems buvo pažadėtos atostogos prabangiame viešbutyje. Kai paaiškėja, kad svajonių viešbutis labiau primena griuvėsius, britai patys savimi pasirūpinti. Tarp anksčiau nepažįstamų ir labai skirtingų žmonių ima megztis draugystės, o kai kurie filmo personažai net pagaliau atranda, kas jie yra iš tikrųjų. Tačiau akivaizdu, kad filmas nusipelno dėmesio pirmiausia ypatingų aktorių dėka. Pagrindinius vaidmenis sukūrė „Oskarų“ laureatai Judi Dench, Tomas Wilkinsonas, Maggie Smith ir „Lūšnynų milijonieriuje“ išgarsėjęs Devas Patelis (D. Britanija, 2012). (Vilnius, Klaipėda, Šiauliai)

 

Nakties šešėliai ***

1752-aisiais Džošua ir Naomi Kolinzai kartu su jaunuoju Barnabu paliko Liverpulį, kad pradėtų naują gyvenimą Amerikoje. Po dvidešimties metų Baranabas Kolinzas – Kolinvudo dvaro savininkas, turtingas, galingas ir dar moterų numylėtinis. Bet ir tokie kartais daro klaidų. Barnabas padarė klaidą sužeidęs gražiosios Anželikos širdį. Ji – ragana, todėl paverčia širdžių ėdiką vampyru ir palaidoja gyvą. Po dviejų šimtų metų jis atsitiktinai išlaisvinamas iš kapo ir atsiduria labai pasikeitusiame 1972-ųjų pasaulyje. Barnabas grįžta į Kolinvudo griuvėsius, o apgailėtini jo šeimos palikuoniai turi daugybę paslapčių. Naujo Timo Burtono filmo pagrindas – kultinis JAV serialas, rodytas 1966–1971 metais. Barnabą suvaidinęs Deppas nuo mažens didelis serialo gerbėjas. Jis buvo ir vienas naujojo filmo sumanytojų. Burtonas siekė, kad filmas maksimaliai atspindėtų 8-ąjį dešimtmetį. Filme vaidina kita serialo gerbėja Michelle Pfeffer, taip pat Helena Bonham Carter, Eva Green (JAV, 2012). (Vilnius, Kaunas, Šiauliai, Marijampolė)

 

Pasimatymas **

Lietuvių platintojai pirmenybę atiduota komerciniam, sachariniškai saldžiam rusų kinui apie meilę, kuri ne seilė. Ne išimtis ir šis Jusupo Bachšijevo filmas. Jo herojus – jaunas, sėkmingas viengungis chirurgas Dmitrijus. Jis paskiria pasimatymą savo sesers draugei – žaviai mokytojai Anai. Tačiau mergina padaugina alkoholio ir iškilmingi pietūs virsta košmaru. Į Terminatorių panašus Anos gerbėjas padarys taip, kad Dmitrijus neteks darbo, širdžiai brangaus motociklo ir vos neatsidurs kalėjime. Bet tikrąją meilę panašiose komedijose neišrankiems žiūrovams subrandina gaudynės, muštynės ir kitokios komiškos situacijos, todėl jų taip pat bus daug. Pagrindinius vaidmenis filme sukūrė Vladimiras Kristovskis, Jekaterina Klimova, Sergejus Badiukas, Aliona Babenko, Aleksejus Murzenka (Rusija, 2012). (Vilnius)

 

Prarasta kontrolė ***

Garsūs aktoriai Michaelas Douglasas, Ewanas McGregoras, Michaelas Fassbenderis, Billas Paxtonas, Mathieu Kassovitzas, Chaningas Tatumas ir Antonio Banderasas filme vaidina antrojo plano personažus. Jie dingsta iš kadro, kai tik atlieka savo funkcijas – suvaidina niekšą, išdaviką, pasipūtųsį britų M6 agentą, JAV slaptųjų tarnybų karininką, agentą, šnipą. Trumpai tariant, jie tik materija, kurios pasipriešinimą turi nugalėti buvusi JAV jūrų pėstininkė Melori Kein. Ji dirba agente privačioje saugos firmoje. Po sėkmingos įkaito išgelbėjimo operacijos Barselonoje ji vyksta į Dubliną, bet čia supranta, kad yra išduota ir pasmerkta mirti. Ir nusprendžia surasti išdaviką. Režisierius Stevenas Soderberghas neslepia, kad svarbiausia filme – Melori suvaidinusi mišriųjų kovų čempionė Gina Carano. Jis filmuoja (nes Peteris Andrews – tik dar vienas Soderbergho pseudonimas) savo herojės kung fu kovas ilgai trunkančiais kadrais, kad kiekvienas suvoktų, jog tai – ne įmantriai sumontuoti triukai, o tikra kova. Vis dėlto įspūdis toks, kad Soderberghas nusprendė parodyti žiūrovams špygą. Norite nesudėtingo siužeto, muštynių ir žvaigždžių? Jums to užtenka? Tai imkite ir žiūrėkite, bet nenustebkite filmo pabaigoje išgirdę nuoširdų Banderaso ištiktuką „Shit!“ (JAV, 2012). (Kaunas, Panevėžys, Marijampolė)

 

Profas **

Boazo Yakino filmas pirmiausia skirtas Jasono Stathamo gerbėjams. Jis vaidina buvusį slaptąjį agentą, gelbstintį mažą mergaitę ir sukeliantį nusikaltėlių karą. Rusų mafiozai ir korumpuoti Niujorko politikai nori turėti vaiką savo rankose. Pabaiga numanoma, bet juk ne ji filme svarbiausia (JAV, 2012). (Vilnius, Kaunas, Klaipėda, Šiauliai, Marijampolė)

 

Velnių salos karalius ***

Tikrais faktais pagrįsta istorija perkels į XX a. pradžią, į Bastiojos saloje įkurtą nepilnamečių nusikaltėlių koloniją, kurią Norvegijos vyriausybė uždarė tik 1953 metais. Į koloniją patekdavo smulkūs nusikaltėliai, našlaičiai, berniukai iš patologiškų šeimų. Dauguma – be nuosprendžio ir galimybės greitai grįžti į normalų gyvenimą. Jie turėjo paklusti žiauriai disciplinai, badauti, nuo aušros iki tamsos kirsti medžius, buvo seksualiai išnaudojami. Režisierius Mariusas Holstas koncentruojasi į dviejų draugų psichologines ir moralines problemas. Vienas – neseniai į salą atvežtas jaunas maištininkas, suvienijantis nepaklusniuosius, kitas – koloniją netrukus paliksiantis grupės globėjas. Jie abu turės pasirinkti: lojalumą sargams ar solidarumą su bendraamžiais. Panašios temos filmų sukurta ne tiek jau mažai, bet Holsto darbas išsiskiria puikiai įvaldytu kino amatu (Norvegija, 2011). (Vilnius)


 

****** – šedevras, ***** – pasižiūrėti būtina, **** – geras filmas, *** – būna ir geriau, ** – jei turite daug laiko, * – niekalas


 

 

© "7 meno dienos". Visos teisės saugomos.