OKT teatro scenoje – premjera „Julijus Cezaris“

7 MD
OKT/Vilniaus miesto teatras sezoną užbaigs W. Shakespeare’o pjesės „Julijus Cezaris“ premjera. OKT Studijoje naują spektaklį pristatys režisierius Artūras Areima.

Pjesė „Julijus Cezaris“ yra pagrįsta tikrais sąmokslo prieš Romos diktatorių Julijų Cezarį įvykiais. Tai buvo viena iš pirmųjų Shakespeare’o pjesių, pastatytų „Globe“ teatre Londone, vėliau ji sulaukė ypač daug sceninių, o naujaisiais laikais – kinematografinių interpretacijų. Lietuvos teatro scenoje „Julijus Cezaris“ iki šiol nebuvo statytas.

 

Režisierius A. Areima, pasitelkdamas parodiją ir satyrą, į spektaklio centrą iškelia absurdą kaip politikos principą ir analizuoja amžiną politinės galios temą.

 

„Spektaklio veikėjų vyraujantis bruožas – nieko neveikimas tik imituojant veiksmus. Valdantieji stebi arklių lenktynes ir tuščiai postringauja, tačiau jiems neįdomus realus šalies gyvenimas. Jie gyvena menamoje realybėje“, – samprotauja A. Areima, pabrėždamas, kad W. Shakespeare’o aprašytos realijos lengvai atpažįstamos ir šiais laikais.

 

Spektaklyje „Julijus Cezaris“ vaidina Tomas Stirna, Tadas Gryn, Tomas Rinkūnas, Daumantas Ciunis, Tomas Kliukas ir Paulius Ignatavičius.

 

Premjera įvyks gegužės 17–20 d. OKT Studijoje (Ašmenos g. 8, Vilnius). Bilietus platina „Tiketa“.

 

OKT inf.

© "7 meno dienos". Visos teisės saugomos.